Medispirant Stepspray

Nazwa handlowa

Medispirant stepspray

Dostępność

Bez recepty

Postać

Płyn na skórę

Dawka

(10 mg+10 mg +20 mg)/g

Podanie

Na skórę stóp

Substancja czynna

Mentol, kwas salicylowy, metenamina

Opakowanie

Butelka 100 g

Działanie

Hamowanie aktywności gruczołów potowych

Ciąża

Stosowanie niezalecane z uwagi na brak danych

Karmienie piersią

Stosowanie niezalecane z uwagi na brak danych

Medispirant Stepspray co to jest?

Medispirant Stepspray 100 g to lek stosowany w przypadku nadmiernego pocenia się stóp. Produkt dostępny jest bez recepty i nie podlega refundacji. Występuje w postaci płynu na skórę, w opakowaniu o pojemności 100 g.

Substancje czynne leku to mentol, metenamina i kwas salicylowy. Dzięki zahamowaniu aktywności gruczołów potowych produkt zmniejsza dolegliwości objawiające się nadmiernym wydzielaniem potu. Zatrzymuje rozwój bakterii, co pozwala likwidować przykry zapach potu. Jednocześnie wykazuje działanie dezynfekujące, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, wysuszające oraz łagodne miejscowe działanie znieczulające, przez co zmniejsza swędzenie skóry. Do dodatkowych zalet płynu Medispirant należy pobudzanie zakończeń nerwów czuciowych, w efekcie czego pojawia się przyjemne uczucie chłodu.

Pełny skład preparatu

1 gram płynu na skórę Medispirant Stepspray zawiera substancje czynne w następujących ilościach:

  • mentol - 10 mg,
  • kwas salicylowy - 10 mg,
  • metenamina - 20 mg.

Substancje pomocnicze to: etanol 96%, woda oczyszczona 

Wskazania do stosowania

Zaleceniem do stosowania leku jest nadmierna potliwość stóp.

Kiedy nie stosować tego leku

Produktu nie powinny używać osoby, które wykazują nadwrażliwość na mentol, kwas salicylowy, metenaminę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Leku nie należy aplikować na duże powierzchnie skóry, skórę uszkodzoną lub na błony śluzowe. Ponadto nie należy stosować preparatu długotrwale oraz u dzieci poniżej 12 roku życia.

Dawkowanie preparatu

Płyn przeciw poceniu stóp Medispirant Stepspray 100 g może być stosowany przez osoby dorosłe i młodzież w wieku powyżej 12 roku życia. Lek nakłada się zewnętrznie na skórę stóp - należy spryskiwać stopy płynem najlepiej wieczorem, po umyciu nóg. Aplikację należy powtarzać codziennie przez kilka dni.

Podczas spryskiwania nóg należy uważać, by produkt nie dostał się do błon śluzowych ust, nosa i oczu. Jeżeli tak się stanie należy szybko zmyć go czystą wodą.

Możliwe skutki uboczne

Dane dotyczące działań niepożądanych wskazują, że podczas stosowania preparatu mogą wystąpić reakcje uczuleniowe skóry. Jeżeli okaże się, że pacjent jest nadwrażliwy na lek, należy niezwłocznie zrezygnować z jego dalszego stosowania.

Środki ostrożności

Lek należy przechowywać w miejscu o temperaturze poniżej 25°C.

Nie odnotowano zgłoszeń odnośnie przedawkowania leku Medispirant Stepspray po zastosowaniu miejscowym. W razie zauważenia u siebie niespodziewanych objawów zaleca się odstawienie preparatu i konsultację z lekarzem.

Do tej pory nie stwierdzono, by lek wchodził w interakcje z innymi środkami farmakologicznymi.

Płyn nie zmienia zdolności pacjenta do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Medispirant Stepspray w ciąży

W okresie ciąży nie zaleca się stosowania leku, ponieważ dotychczas nie uzyskano odpowiednich informacji, które świadczyłyby o jego bezpieczeństwie dla kobiet ciężarnych.

Medispirant Stepspray a karmienie piersią

Medispirant Stepspray nie powinien być używany podczas laktacji ze względu na brak informacji dotyczących bezpieczeństwa.

Dystrybutor na terenie Polski: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

medispirant-stepspray-opakowanie
×
Zarezerwuj i odbierz
Wybierz opakowanie
Medispirant Stepspray
  • #