Medispirant Stepspray

  1. Medispirant Stepspray co to jest
  2. Dawkowanie Medispirant Stepspray
  3. Skutki uboczne leku
  4. Medispirant Stepspray w ciąży
  5. Medispirant Stepspray a karmienie piersią

Medispirant Stepspray co to jest

Medispirant Stepspray jest lekiem stosowanym na nadmierne pocenie się stóp. Preparat dostępny jest bez recepty i nie podlega refundacji. Występuje w postaci:

  • płyn na skórę, 100 g.

W 1 gramie płynu znajduje się 10 mg mentolu, 20 mg metenaminy oraz 10 mg kwasu salicylowego.

Dzięki zahamowaniu aktywności gruczołów potowych produkt zmniejsza nadmierne wydzielanie potu. Zatrzymuje rozwój bakterii, co pozwala likwidować nieprzyjemny zapach. Jednocześnie wykazuje działanie dezynfekujące, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, a także wysuszające. Wśród dodatkowych walorów preparatu wskazać można pobudzanie zakończeń nerwów czuciowych, w efekcie czego pojawia się uczucie przyjemnego chłodu.

Wykazuje także łagodne miejscowe działanie znieczulające, przez co zmniejsza się świąd skóry.

Wskazania

Zaleceniem do stosowania leku jest nadmierna potliwość stóp.

Przeciwwskazania

Produktu nie powinny używać osoby, które wykazują nadwrażliwość na jakikolwiek jego składnik. Leku nie należy aplikować na duże powierzchnie skóry, skórę uszkodzoną lub na błony śluzowe. Ponadto nie zaleca się jego stosowania długotrwale oraz u dzieci poniżej 12 lat.

Dawkowanie Medispirant Stepspray

Płyn Medispirant Stepspray może być stosowany przez osoby dorosłe, a także młodzież powyżej 12 roku życia. Lek stosuje się zewnętrznie na skórę stóp, najlepiej wieczorem, po umyciu. Aplikację należy powtarzać przez kilka dni.

Podczas spryskiwania nóg należy uważać, by produkt nie dostał się do błon śluzowych ust, nosa i oczu. Jeżeli tak się stanie należy zmyć go czystą wodą.

Skutki uboczne leku

Stosowanie preparatu może wiązać się z występowaniem działań niepożądanych, przejawiających się głównie jako miejscowa reakcja alergiczna skóry. Jeżeli dojdzie do pojawienia się skutków ubocznych, należy zrezygnować z dalszego stosowania produktu.

Medispirant Stepspray w ciąży

W okresie ciąży nie zaleca się stosowania leku, ponieważ dotychczas nie uzyskano odpowiednich informacji, które mogłyby świadczyć o jego bezpieczeństwie w trakcie ciąży.

Medispirant Stepspray a karmienie piersią

Okres laktacji wymaga szczególnej ostrożności w stosowaniu leków. Medispirant Stepspray nie powinien być używany przez kobiety karmiące ze względu na brak informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

Dystrybutor na terenie Polski: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.