Locoid Crelo

Nazwa handlowa

Locoid Crelo

Dostępność

Na receptę

Postać

Emulsja

Dawka

1 mg/g

Podanie

Na skórę

Substancja czynna

17-maślan hydrokortyzonu

Opakowanie

30 g

Działanie

Przeciwzapalne, obkurczające naczynia krwionośne

Ciąża

Stosowanie dopuszczone w razie konieczności

Karmienie piersią

Stosowanie dopuszczone w razie konieczności

Locoid Crelo co to jest?

Locoid Crelo jest lekiem dostępnym wyłącznie na receptę. Preparat nie podlega refundacji. Lek kojarzony jest przez pacjentów jako locoid lipocream lub locoid krem, choć jest on dostępny w postaci emulsji w butelce po 30 g. Substancją czynną zawartą w preparacie Locoid Crelo jest 17-maślan hydrokortyzonu. Jest to syntetycznie otrzymany kortykosteroid, który cechuje się umiarkowanym działaniem. Stosowany jest miejscowo, powodując obkurczenie naczyń krwionośnych, dzięki działaniu przeciwzapalnym.

Mechanizm działania polega na zahamowaniu reakcji zapalnych, przy jednoczesnym łagodzeniu objawów rozwijającego się stanu zapalnego. Emulsja Locoid Crelo zalecana jest do stosowania także na skórę głowy, gdyż doskonale sprawdza się w zwalczaniu stanu zapalnego owłosionej skóry głowy.

Wskazania do stosowania

Emulsja Locoid Crelo emulsja zalecana jest pacjentom, u których konieczne jest łagodzenie objawów stanu zapalnego zlokalizowanego w obrębie skóry. Na co dokładnie zalecany jest lek? Preparat sprawdza się w leczeniu stanu zapalnego, jeżeli nie jest on wywołany drobnoustrojami.

Dawkowanie preparatu

Jakie jest zalecane dawkowanie Locoid Crelo? Preparat stosuje się 1-3 razy na dobę. Odrobinę maści lub emulsji należy nanieść na zmienioną chorobowo skórę, lek można delikatnie wmasować. Kiedy efekty działania maści poprawią stan skóry, wówczas wystarczy ograniczenie stosowania leku do dawki raz na dobę lub nawet do kilku razy w tygodniu, do czasu osiągnięcia całkowitej poprawy.

Przyjęcie większej ilości leku od zalecanej

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w ulotce Locoid Lipocream dotychczas nie odnotowano przypadków przedawkowania leku. Jednocześnie producent zaznacza, że u pacjentów, u których lek stosowany był długookresowo, zaobserwowano przypadki zahamowania czynności kory nadnerczy.

Locoid Crelo w ciąży

U kobiet w ciąży decyzję o zastosowaniu leku podejmuje lekarz prowadzący w oparciu o ocenę korzyści i ryzyka. Wiadomo, że kortykosteroidy przenikają przez łożysko i mogą działać na płód. Dlatego też stosowanie preparatu wymaga zachowania szczególnej ostrożności i tylko wtedy, gdy jest to całkowicie konieczne.

Locoid Crelo a karmienie piersią

Dopuszcza się możliwość stosowania preparatu w trakcie karmienia piersią jeżeli jest on wykorzystywany na małej powierzchni skóry i w krótkim czasie. U pacjentek wymagających stosowanie w długim aspekcie czasu lub na dużej powierzchni skóry należy zrezygnować z karmienia piersią.

Dystrybutor na terenie Polski: LEO Pharma Sp. z o.o.

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

×
Zarezerwuj i odbierz
Wybierz opakowanie
Locoid Crelo
  • #