Locoid Crelo

Locoid Crelo

  1. Locoid Crelo co to jest
  2. Locoid Crelo stosowanie
  3. Locoid Crelo przedawkowanie
  4. Locoid Crelo w ciąży
  5. Locoid Crelo a karmienie piersią
  6. Locoid Crelo a alkohol 
  7. Locoid opinie

Locoid Crelo co to jest

Locoid Crelo jest lekiem dostępnym wyłącznie na receptę. Preparat nie podlega refundacji. Lek kojarzony jest przez pacjentów jako locoid lipocream lub locoid krem, choć jest on dostępny także w postaci emulsji w butelce po 30 g. Substancją czynną zawartą w preparacie Locoid Crelo jest 17-maślan hydrokortyzonu. Jest to syntetycznie otrzymany kortykosteroid, który cechuje się umiarkowanym działaniem. Stosowany jest miejscowo, powodując obkurczenie naczyń krwionośnych, dzięki działaniu przeciwzapalnym. Mechanizm działania polega na zahamowaniu reakcji zapalnych, przy jednoczesnym łagodzeniu objawów rozwijającego się stanu zapalnego. Emulsja Locoid Crelo zalecana jest do stosowania także na skórę głowy, gdyż doskonale sprawdza się w zwalczaniu stanu zapalnego owłosionej skóry głowy.

Locoid Crelo stosowanie

Locoid Crelo emulsja zalecana jest pacjentom, u których konieczne jest łagodzenie objawów stanu zapalnego zlokalizowanego w obrębie skóry. Na co dokładnie zalecany jest lek? Preparat sprawdza się w leczeniu stanu zapalnego, jeżeli nie jest on wywołany drobnoustrojami. Jak stosować Locoid Crelo? Preparat stosuje się 1-3 razy na dobę. Odrobinę maści lub emulsji należy nanieść na zmienioną chorobowo skórę, lek można delikatnie wmasować. Kiedy efekty działania maści poprawią stan skóry, wówczas wystarczy ograniczenie stosowania leku do dawki raz na dobę lub nawet do kilku razy w tygodniu, do czasu osiągnięcia całkowitej poprawy.

Locoid Crelo przedawkowanie

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w ulotce Locoid Lipocream dotychczas nie odnotowano przypadków przedawkowania leku. Jednocześnie producent zaznacza, że u pacjentów, u których lek stosowany był długookresowo, zaobserwowano przypadki zahamowania czynności kory nadnerczy.

Locoid Crelo w ciąży

U kobiet w ciąży decyzję o zastosowaniu leku podejmuje lekarz prowadzący w oparciu o ocenę korzyści i ryzyka. Wiadomo, że kortykosteroidy przenikają przez łożysko i mogą działać na płód. Dlatego też stosowanie preparatu wymaga zachowania szczególnej ostrożności i tylko wtedy, gdy jest to całkowicie konieczne.

Locoid Crelo a karmienie piersią

Dopuszcza się możliwość stosowania preparatu w trakcie karmienia piersią jeżeli jest on wykorzystywany na małej powierzchni skóry i w krótkim czasie. U pacjentek wymagających stosowanie w długim aspekcie czasu lub na dużej powierzchni skóry należy zrezygnować z karmienia piersią.

Locoid Crelo a alkohol

Nie ma wystarczających informacji, które potwierdzałyby lub negowały występowanie przeciwwskazań dotyczących spożywania alkoholu podczas terapii lekiem Locoid Crelo. Mimo tego, należy zachować szczególną ostrożność lub poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Locoid Crelo opinie

Opinie dotyczące leku są podzielone. Wielu pacjentów chwali sobie skuteczność leku oraz jego łatwa aplikację. Preparat zyskuje pozytywne opinie także w zakresie szybkości działania. Negatywne opinie wystawione zostały z reguły przez osoby, u których lek nie przyniósł oczekiwanych efektów leczenia.