Latopic

Nazwa handlowa

Latopic

Dostępność

Bez recepty

Postać

Kapsułki

Dawka

306 mg

Podanie

Doustne

Substancja czynna

Bakterie kwasu mlekowego

Opakowanie

10 sztuk, 30 sztuk, 90 sztuk

Działanie

Zwiększenie szczelności bariery jelitowej

Ciąża

Stosowanie należy skonsultować z lekarzem

Karmienie piersią

Stosowanie należy skonsultować z lekarzem

Latopic co to jest?

Kapsułki Latopic to preparat żywnościowy specjalnego przeznaczenia medycznego. Dostępne są bez recepty i nie podlegają refundacji. Występują w 3 wielkościach opakowań:

  • 10 sztuk,
  • 30 sztuk,
  • 90 sztuk.

Działanie preparatu opiera się na właściwościach bakterii kwasu mlekowego. Mają one korzystny wpływ na zwiększenie szczelności bariery jelitowej, która jest rozluźniona u pacjentów cierpiących na atopowe zapalenie skóry (AZS). Bakterie kwasu mlekowego mogą także stymulować wydzielanie śluzu, wywierając korzystny wpływ na zachowanie odpowiedniej równowagi mikrobiologicznej i immunologicznej w organizmie człowieka.

Pełny skład preparatu

Jaki jest skład Latopic kapsułki? W każdej kapsułce 306 mg znajduje się 1 mld liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego w proporcjach:

  • 25% Lactobacillus rhamnosus ŁOCK 0908,
  • 25% Lactobacillus rhamnosus ŁOCK 0900,
  • 50% Lactobacillus casei ŁOCK 0919.

Produkt nie zawiera glutenu, białka mleka ani laktozy.

Wskazania do stosowania

Podstawowym wskazaniem jest stosowanie Latopic w AZS lub alergii pokarmowej. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych, niemowląt i dzieci.

Producent zastrzega, że Latopic nie stanowi substytutu zróżnicowanej diety i nie może być stosowany jako jedyne pożywienie.

Dawkowanie preparatu

Zalecane dawkowanie Latopic to 1 kapsułka dziennie, a czas przyjmowania powinien wynosić co najmniej 3 miesiące. Kapsułki należy przyjmować doustnie.

Stosując kapsułki Latopic u niemowląt, dzieci i innych osób, które mają problemy z przełykaniem, produkt może być podawany w postaci roztworu. Do jego sporządzenia kapsułkę należy otworzyć, a zawarty w niej proszek wysypać i rozpuścić w niewielkiej ilości letniego płynu, jak mleko matki, przegotowana woda o pokojowej temperaturze lub preparat hipoalergiczny, który został polecony przez lekarza. Przygotowaną zawiesinę należy spożyć bezpośrednio po sporządzeniu.

Uwaga! Konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności przy podawaniu preparatu niemowlętom, u których stwierdzono ciężkie upośledzenie odporności.

Środki ostrożności

Kapsułki Latopic należy przechowywać w temperaturze od 2 do 8°C. W razie przechowywania poza lodówką, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C, przydatność do spożycia wynosi 2 tygodnie.

Latopic w ciąży

W ulotce nie wskazano, czy można przyjmować kapsułki Latopic w ciąży. W razie wątpliwości należy zasięgnąć opinii lekarza lub farmaceuty.

Latopic a karmienie piersią

Stosowanie jakichkolwiek preparatów u kobiet karmiących piersią wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Jeśli chodzi o kapsułki Latopic, ich przyjmowanie w okresie laktacji należy skonsultować z lekarzem.

Dystrybutor na terenie Polski: Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A.

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

latopic-kapsulki-opakowanie
×
Zarezerwuj i odbierz
Wybierz opakowanie
Latopic
  • #