Ismigen

ismigen-opis-leku

Nazwa handlowa

Ismigen

Dostępność

Na receptę

Postać

Tabletki podjęzykowe

Dawka

7 mg lizatu bakterii

Podanie

Pod język

Substancja czynna

Szczepy bakterii

Opakowanie

30 sztuk

Działanie

Immunostymulujących

Ciąża

Stosowanie niewskazane

Karmienie piersią

Stosowanie niewskazane

Ismigen co to jest?

Ismigen to szczepionka w postaci tabletek pod język. Preparat sprzedawany jest wyłącznie na receptę i nie podlega refundacji. Dostępne są opakowania po 30 sztuk. W składzie szczepionki Ismigen znajdują się różne szczepy bakterii.

Celem stosowania preparatu jest uodpornienie organizmu, dlatego jest on kwalifikowany w grupie leków immunostymulujących. Zgodnie z informacjami umieszczonymi w ulotce, zawiera bakterie, które często odpowiadają za wywołanie zakażeń górnych oraz dolnych dróg oddechowych. Szczepionka doustna Ismigen wykazuje ochronne działanie, które jest ważne u pacjentów z często nawracającymi infekcjami dróg oddechowych. Skuteczność działania polega na zmniejszeniu liczby nawrotów chorób, a także ich łagodniejszym przebiegu, często dużo krótszym. W związku z tym możliwe jest ograniczenie stosowania antybiotyków.

Pełny skład preparatu

1 tabletka Ismigen zawiera 7 mg lizatu bakterii:

  • 6 miliardów Staphylococcus aureus
  • 6 miliardów Streptococcus pyogenes
  • 6 miliardów Streptococcus (viridans) oralis
  • 6 miliardów Klebsiella pneumoniae
  • 6 miliardów Klebsiella ozaenae
  • 6 miliardów Haemophilus influenzae
  • 6 miliardów Neisseria catarrhalis
  • 6 miliardów Streptococcus pneumoniae

W tym typ TY1 - 1 miliard, typ TY2 - 1 miliard, typ TY3 - 1 miliard, typ TY5 - 1 miliard, typ TY8 - 1 miliard, typ TY47 - 1 miliard.
Ponadto każda tabletka zawiera 43 mg glicyny

Substancje pomocnicze to: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan dwuwodny, krzemionka koloidalna uwodniona, magnezu stearynian, amonowy glicyryzynian, wyciąg ze sproszkowanej mięty

Wskazania do stosowania

Szczepionka jest zalecana w celu profilaktyki nawracających zakażeń dróg oddechowych u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 3 roku życia.

Kiedy nie stosować tego leku

Przeciwwskazania do szczepienia Ismigen to nadwrażliwość na substancje czynne lub jakąkolwiek spośród substancji pomocniczych.

Dawkowanie preparatu

Wskazaniem do stosowania preparatu są podostre i ostre, nawracające zakażenia dolnych oraz górnych dróg oddechowych. Lek stosowany jest u młodzieży i osób dorosłych. Preparat Ismigen to także lek dla dzieci, które ukończyły 3 rok życia.

Przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem, a jeżeli u pacjenta stwierdzona zostanie alergia lub nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, wówczas należy zrezygnować z podania szczepienia. Jak każdy lek, tak również Ismigen może powodować występowanie skutków ubocznych. Zdarzało się, że pacjenci skarżyli się na ból gardła, ból głowy, gorączkę, dolegliwości ze strony układu pokarmowego jak ból brzucha oraz wymioty. Obserwowano także przypadki reakcji nadwrażliwości na preparat, która objawiała się wysypką, pokrzywką, świądem, a nawet obrzękiem.

Przyjęcie większej ilości leku od zalecanej

Jak podawać lek Ismigen? Szczepionka podawana jest pod język. Nie należy jej połykać ani rozgryzać, lek powinien ulec rozpuszczeniu w jamie ustnej. Preparat powinien być przyjmowany przed jedzeniem. Sposób dawkowania określany jest przez lekarza. U pacjentów, u których konieczne jest leczenie stanu ostrego, zalecaną dawką jest 1 tabletka przyjmowana raz dziennie. W takim przypadku Ismigen przyjmuje się aż do momentu ustąpienia objawów, lecz minimum przez okres 10 dni.

Jak często powtarzać przyjmowanie preparatu? Aby uzyskać pełną skuteczność leku, należy przyjmować tabletkę raz dziennie przez 10 kolejnych dni w miesiącu, przez kolejne 3 miesiące. Jeżeli doszło do przyjęcia większej dawki leku niż zalecana, należy jak najszybciej zasięgnąć opinii lekarza, który zadecyduje o sposobie dalszego postępowania.

Interakcje z alkoholem

Nie ma wystarczających informacji, na podstawie których można wnioskować o bezpieczeństwie spożywania alkoholu w czasie przyjmowania leku Ismigen. Należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem alkoholu.

Ismigen w ciąży

Dotychczas nie przeprowadzono wystarczających badań, które świadczyłyby o bezpieczeństwie stosowania leku u kobiet ciężarnych. W związku z tym, preparat nie powinien być stosowany w ciąży.

Ismigen a karmienie piersią

Nie wiadomo czy lek przenika do mleka kobiecego, dlatego też nie należy podawać tabletek paniom w okresie laktacji.

Dystrybucja na terenie Polski: MEDEZIN Sp. z o. o.

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

×
Zarezerwuj i odbierz
Wybierz opakowanie
Ismigen
  • #