Ismigen

Ismigen

  1. Ismigen co to jest
  2. Ismigen dawkowanie
  3. Ismigen skutki uboczne
  4. Ismigen w ciąży
  5. Ismigen a karmienie piersią
  6. Ismigen a alkohol
  7. Ismigen opinie

Ismigen co to jest

Ismigen to lek dostępny w postaci tabletek pod język. Preparat sprzedawany jest wyłącznie na receptę i nie podlega refundacji. Dostępne są opakowania po 30 sztuk. Ismigen jest lekiem, a dokładnie szczepionką, w której znajdują się różne szczepy bakterii. Celem stosowania preparatu jest uodpornienie organizmu, dlatego jest on kwalifikowany w grupie leków immunostymulujących. Zgodnie z informacjami umieszczonymi w ulotce, Ismigen zawiera bakterie, które często odpowiadają za wywołanie zakażeń górnych oraz dolnych dróg oddechowych. Szczepionka doustna Ismigen wykazuje ochronne działanie, które jest ważne u pacjentów z często nawracającymi infekcjami dróg oddechowych. Skuteczność działania polega na zmniejszeniu liczby nawrotów chorób, a także ich łagodniejszym przebiegu, często dużo krótszym. W związku z tym możliwe jest ograniczenie stosowania antybiotyków.

Ismigen dawkowanie

Wskazaniem do stosowania preparatu są podostre i ostre, nawracające zakażenia dolnych oraz górnych dróg oddechowych. Lek stosowany jest u młodzieży i osób dorosłych. Preparat Ismigen to także lek dla dzieci, które ukończyły 3 rok życia. Przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem, a jeżeli u pacjenta stwierdzona zostanie alergia lub nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, wówczas należy zrezygnować z podania szczepienia. Jak każdy lek, tak również Ismigen może powodować występowanie skutków ubocznych. Zdarzało się, że pacjenci skarżyli się na ból gardła, ból głowy, gorączkę, dolegliwości ze strony układu pokarmowego jak ból brzucha oraz wymioty. Obserwowano także przypadki reakcji nadwrażliwości na preparat, która objawiała się wysypką, pokrzywką, świądem, a nawet obrzękiem.

Ismigen skutki uboczne

Jak podawać lek Ismigen? Szczepionka podawana jest pod język. Nie należy jej połykać ani rozgryzać, lek powinien ulec rozpuszczeniu w jamie ustnej. Preparat powinien być przyjmowany przed jedzeniem. Sposób dawkowania określany jest przez lekarza. U pacjentów, u których konieczne jest leczenie stanu ostrego, zalecaną dawką jest 1 tabletka przyjmowana raz dziennie. W takim przypadku Ismigen przyjmuje się aż do momentu ustąpienia objawów, lecz minimum przez okres 10 dni. Jak często powtarzać przyjmowanie preparatu? Aby uzyskać pełną skuteczność leku, należy przyjmować tabletkę raz dziennie przez 10 kolejnych dni w miesiącu, przez kolejne 3 miesiące. Jeżeli doszło do przyjęcia większej dawki leku niż zalecana, należy jak najszybciej zasięgnąć opinii lekarza, który zadecyduje o sposobie dalszego postępowania.

Ismigen w ciąży

Dotychczas nie przeprowadzono wystarczających badań, które świadczyłyby o bezpieczeństwie stosowania leku u kobiet ciężarnych. W związku z tym, preparat nie powinien być stosowany w ciąży.

Ismigen a karmienie piersią

Nie wiadomo czy lek przenika do mleka kobiecego, dlatego też nie należy podawać tabletek paniom w okresie laktacji.

Ismigen a alkohol

Nie ma wystarczających informacji, na podstawie których można wnioskować o bezpieczeństwie spożywania alkoholu w czasie przyjmowania leku Ismigen. Należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem alkoholu.

Ismigen opinie

Lek Ismigen cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów, którzy bardzo cenią sobie jego skuteczność. Najczęściej pojawiają się opinie, że od czasu przyjmowania leku częstość zachorowań zmniejszyła się, a występujące przeziębienia są o wiele łagodniejsze.

Dystrybucja na terenie Polski: GSK Commercial Sp. z o.o.