Iladian direct plus

Nazwa handlowa

Iladian direct plus

Dostępność

Bez recepty

Postać

Tabletki dopochwowe

Podanie

Dopochwowe

Substancja czynna

Inulina, kwas L-askorbinowy, witamina E, kwas hialuronowy

Opakowanie

10 tabletek dopochwowych

Działanie

Przywrócenie i utrzymanie prawidłowego pH pochwy

Ciąża

Stosowanie należy skonsultować z lekarzem

Karmienie piersią

Stosowanie należy skonsultować z lekarzem

Iladian direct plus co to jest?

Iladian Direct Plus to wyrób medyczny stosowany leczniczo m.in. w infekcjach intymnych. Preparat dostępny jest bez recepty w postaci tabletek dopochwowych w opakowaniach po 10 sztuk. Tabletki dopochwowe działają hamująco na namnażanie się bakterii wywołujących bakteryjne zapalenie pochwy, a także drożdżaków z rodzaju Candida. 

Pacjentki poszukujące preparatu pomagającego przywrócić lub utrzymać prawidłową florę bakteryjną pochwy mogą zakupić suplement diety Iladian.

Do bakteryjnego zakażenia pochwy dochodzi w przypadku zaburzenia równowagi między rodzajami bakterii występującymi w środowisku pochwy. Podczas tej dolegliwości wzrasta ilość bakterii beztlenowych, które są przyczyną problematycznych objawów. Z kolei maleje w tym czasie ilość pałeczek kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus odpowiedzialnych za utrzymanie fizjologicznie kwaśnego odczynu pochwy (pH<4,5). Wskutek tego może dojść do namnażania się drożdżaków, w szczególność Candida albicans, będących przyczyną grzybiczego zapalenia pochwy.

Działanie

Jak działa Iladian direct plus? Wyrób medyczny przywraca lub utrzymuje prawidłowe fizjologiczne pH pochwy. Preparat ogranicza rozwój chorobotwórczych bakterii, m.in. odpowiedzialnych za wystąpienie bakteryjnego zapalenia pochwy i drożdżaków z rodzaju Candida.

Zawarta w tabletkach Iladian direct plus inulina wpływa pozytywnie na utrzymanie naturalnej flory bakteryjnej, która chroni przed namnażaniem się bakterii odpowiedzialnych za infekcje układu moczowo-płciowego.

Kwas hialuronowy oraz witamina E są odpowiedzialne za nawilżenie błony śluzowej pochwy, redukują świąd i suchość, łagodzą uczucie napięcia, a także mnimalizują podatność na urazy. Wyrób medyczny przyczynia się do redukcji nieprzyjemnego zapachu, upławów i świądu.

Skład preparatu

Jaki jest skład Iladian?W tabletkach dopochwowych znajdują się kwas L-askorbinowy, inulina, witamina E, kwas hialuronowy. Sybstancje pomocnicze to: stearynian magnezu oraz laktoza.

Wskazania do stosowania

Iladian direct plus zgodnie z ulotką zaleca się stosować w następujących przypadkach:

 • w celu łagodzenia suchości i uczucia napięcia błony śluzowej pochwy;
 • jako wsparcie w leczeniu grzybiczego, bakteryjnego lub mieszanego zapalenia pochwy;
 • podczas i po przyjmowaniu doustnych antybiotyków oraz preparatów przeciwbakteryjnych;
 • w okresie menopauzalnym;
 • pacjentkom często uczęszczającym na basen, podróżującym, korzystającym z solarium, sauny i jacuzzi.

Przeciwwskazania

Iladian direct plus kiedy nie stosować tego preparatu? Nie wszystkie kobiety mogą przyjmować produkt. Zgodnie z ulotką, do przeciwwskazań należą:

 • uczulenie na inulinę, kwas L-askorbinowy, witamina E, kwas hialuronowy lub jakikolwiek ze składników zawartych w wyrobie medycznym;
 • ciąża oraz okres karmienia piersią – przed rozpoczęciem stosowania preparatu należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym;
 • uszkodzone błony śluzowe;
 • upławy z krwią – należy je skonsultować z lekarzem;
 • stosowanie równolegle innych preparatów dopochwowych.

Dawkowanie preparatu

Iladian direct plus jak stosować? Dawkowanie Iladian direct jest zależne od wskazania do stosowania wyrobu medycznego.

 • wsparcie w leczeniu infekcji pochwy: zalecana dawka to 1 tabletka dopochwowa na dobę stosowana na noc. Zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce, tabletkę należy stosować przez 7 do 10 dni;
 • profilaktyka: w przypadku stosowania Iladian direct plus w celach profilaktycznych należy przyjmować 1 tabletkę dopochwową 2 razy na tydzień.

Aplikacja

Zgodnie z informacją zawartą w ulotce, tabletkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowująć zasady higieny osobistej.

Jeśli po 7 do 10 dni stosowania u pacjentki nie nastąpi poprawa lub objawy ulegną nasileniu, należy zasięgnąć pomocy medycznej.   

Możliwe skutki uboczne

Zgodnie  z informacją zawarta w ulotce preparatu, podczas stosowania tabletek dopochwownych rzadko obserwuje się uczucie pieczenia pochwy.

Środki ostrożności

Iladian direct plus powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Preparat powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Zaleca się przechowywanie w oryginalnym opakowaniu oraz ochronę przed światem oraz wilgocią. Nie należy stosować wyrobu po upływie daty ważności.

Interakcje

Iladian direct plus nie powinien być stosowany równolegle z innymi preparatami do stosowania dopochwowego.

Iladian direct plus w ciąży

U kobiet w ciąży zaleca się konsultacje z lekarzem przed wdrożeniem leku.

Iladian direct plus a karmienie piersią

Jeśli pacjentka karmi piersią, przed zastosowaniem Iladian direct plus powinna się skontaktować z lekarzem.

Dystrybutor na terenie Polski: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Iladian direct plus
×
Zarezerwuj i odbierz
Wybierz opakowanie
Iladian direct plus
 • #