Iberogast

Iberogast

  1. Iberogast co to jest
  2. Iberogast stosowanie
  3. Iberogast przedawkowanie
  4. Iberogast w ciąży
  5. Iberogast a karmienie piersią
  6. Iberogast a alkohol
  7. Iberogast opinie

Iberogast co to jest

Iberogast to lek dostępny w postaci płynu, w butelkach o pojemności 20, 50 oraz 100 ml. Jest to lek ziołowy, dostępny bez recepty. Iberogast 100 ml, a także 50 oraz 20, to produkt złożony. Stosując lek należy pamiętać, że w składzie preparatu Iberogast znajdują się zioła wpływające korzystnie na problemy z układem trawiennym, takie jak: ubiorek gorzki, korzeń arcydzięgla, rumianek, kminek, owoce ostropestu plamistego, melisa lekarska, mięta pieprzowa, glistnik jaskółcze ziele, korzeń lukrecji oraz etanol.

Iberogast stosowanie

Przez pacjentów jest on często postrzegany jako lek na gazy, chociaż w rzeczywistości zastosowanie preparatu jest nieco szersze. Z informacji zawartych w ulotce leku Iberogast wynika, że jest to produkt zalecany do regulacji zaburzeń czynnościowych układu pokarmowego, które wiążą się z jego motoryką. Najczęściej wymienia się tu dyspepsję oraz zespół jelita drażliwego. Iberogast zalecany jest jako skuteczny lek na jelito drażliwe dostępny bez recepty. Preparat pomaga zwalczać dolegliwości, takie jak skurcze zlokalizowane w obrębie jelit, wzdęcia, zgaga, uczucie pełności czy nudności. Jak każdy lek, tak i Iberogast może wywoływać występowanie skutków ubocznych. Choć jest ich niewiele i występują raczej rzadko, to obserwowano występowanie dolegliwości ze strony układu immunologicznego (nadwrażliwość, jak świąd, wysypka, duszność) oraz zaburzenia w obrębie czynności wątroby i dróg żółciowych.

Iberogast przedawkowanie

Jak stosować lek Iberogast oraz jak długo? Informacje umieszczone zostały przez producenta w ulotce. Zazwyczaj jest on podawany 3 razy na dobę przed posiłkiem lub w jego trakcie. Dzieci, które ukończyły 12 rok życia oraz dorośli powinni przyjmować dawkę 20 kropli, a dzieci między 6 a 12 rokiem życia - 15 kropli. Preparatu nie powinno stosować się u dzieci do 6 roku życia. Lek podawany jest do czasu ustąpienia objawów. Dotychczas nie odnotowano przypadków przedawkowania preparatu.

Iberogast w ciąży

Dotychczas nie przeprowadzono wystarczających badań klinicznych, które pozwalałyby jednoznacznie określić bezpieczeństwo stosowania preparatu przez kobiety ciężarne. W związku z tym producent zaleca, aby w miarę możliwości zrezygnować z terapii preparatem w trakcie ciąży.

Iberogast a karmienie piersią

W przypadku karmienia piersią również nie ma wystarczających danych, które świadczyłyby o bezpieczeństwie stosowania preparatu. Nie znane są dane, które wskazują na przenikanie leku lub jego metabolitów do pokarmu kobiecego, w związku z czym nie można w sposób jednoznaczny określić bezpieczeństwa dziecka.

Iberogast a alkohol

Nie ma wystarczających danych, które świadczyłyby o istnieniu lub braku interakcji leku z alkoholem. Należy pamiętać, że w preparacie zwarte jest duże stężenie etanolu.

Iberogast opinie

Lek cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów, głównie ze względu na skuteczność i szybkość działania. Wiele osób podkreśla jako dodatkową zaletę fakt, że jest to preparat łatwy do podania i dostępny bez recepty.