Herbapect

Herbapect

  1. Herbapect co to jest
  2. Herbapect stosowanie
  3. Herbapect przedawkowanie
  4. Herbapect w ciąży
  5. Herbapect a karmienie piersią
  6. Herbapect a alkohol
  7. Herbapect opinie

Herbapect co to jest

Herbapect to syrop na kaszel suchy i mokry. Jest lekiem ziołowym, dostępnym w aptekach bez recepty, który nie podlega refundacji. Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce, Herbapect to doskonały syrop na kaszel, w którym zastosowano wyjątkowe połączenie ziół, takich jak tymianek, korzeń pierwiosnka lekarskiego oraz sulfogwajakolu. Jako substancje pomocnicze wykorzystane zostały etanol oraz sorbitol. Lek sprawdza się także jako syrop na kaszel suchy i mokry dla dzieci, wówczas dostępny jest jako Herbapect Junior. Wyjątkowy skład leku sprawia, że syrop idealnie sprawdza się na męczący kaszel.

Herbapect stosowanie

Herbapect stosowany jest jako lek wspomagający w chorobach górnych dróg oddechowych, jako syrop na suchy kaszel. Dzięki wykrztuśnemu działaniu preparat pomaga także pacjentom, którzy mają problem z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny. Jak stosować syrop Herbapect? Preparat podawany jest doustnie. Należy pamiętać, że syropu nie można stosować dłużej niż 7 dni. Zazwyczaj zaleca się dawkowanie syropu Herbapect u pacjentów dorosłych w dawce 5 ml od 3 do 4 razy na dobę. U dzieci, które ukończyły 4 rok życia aż do ukończenia 18 roku życia lek powinien być podawany w dawce 2,5 ml 3-4 razy w ciągu doby, ważne aby zachowywać co najmniej 4-godzinne odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Preparat należy podawać zawsze po jedzeniu. Producent leku zaznacza, że dawkę leku należy przygotować wykorzystując miarkę dołączoną do opakowania.

Herbapect przedawkowanie

Nie należy przekraczać ustalonych dobowych bezpiecznych dawek leku. W przypadku gdy dojdzie do przedawkowania należy zastosować leczenie objawowe. Dotychczas nie opisano przypadków występowania objawów przedawkowania syropu.

Herbapect w ciąży

U kobiet ciężarnych nie zaleca się przyjmowania syropu Herbapect. Do tej pory nie przeprowadzono badań, które świadczyłyby o bezpieczeństwie stosowania preparatu podczas ciąży.

Herbapect a karmienie piersią

Podczas karmienia piersią należy zrezygnować ze stosowania syropu na kaszel Herbapect. Nie dowiedziono bowiem, że lek jest bezpieczny dla dziecka.

Herbapect a alkohol

Nie ma wystarczających informacji, które wskazywałyby na występowanie interakcji pomiędzy lekiem a alkoholem. Ze względu na zawartość etanolu w syropie, lek nie powinien być stosowany przez osoby uzależnione od alkoholu.

Herbapect opinie

Herbapect jest syropem cieszącym się bardzo dobrą opinią. Lek sprawdza się zarówno na kaszel suchy, jak również mokry, przynosząc szybką ulgę.