- Clemastinum co to jest
- Clemastinum stosowanie
- Clemastinum skutki uboczne
- Clemastinum w ciąży
- Clemastinum a karmienie piersią
- Clemastinum a alkohol
Clemastinum co to jest
Lek clemastinum stosowany jest w alergologii. Preparat dostępny jest w postaci syropu, tabletek, a także roztworu do wstrzykiwań. Jest lekiem na receptę.
KONSULTACJA PEDIATRY
Clemastinum jest lekiem niedostępnym bez recepty. Substancją czynną zawartą w leku jest klemastyna, wykorzystywana w medycynie jako lek przeciwhistaminowy. Preparat posiada właściwości przeciwświądowe i przeciwalergiczne, dzięki czemu doskonale łagodzi skórne objawy alergii, takie jak wyprysk atopowy czy pokrzywka. Na co jeszcze pomaga lek Clemastinum? Doskonale sprawdza się również w leczeniu alergicznego nieżytu nosa. Pacjenci zastanawiają się jakie preparaty mogą stosować zamiast clemastinum? Clemastinum WZF, Clemastinum Aflofarm lub Clemastinum Hasco, dostępne w postaci syropu oraz tabletek.
Clemastinum stosowanie
Lek dostępny jest w dwóch postaciach: syropu oraz tabletek. W przypadku roztworu do wstrzykiwań, jest on podawany dożylnie bądź domięśniowo, głównie pacjentom, u których wystąpił silny wstrząs anafilaktyczny lub obrzęk naczynioruchowy. Dawkowanie leku clemastinum uzależnione jest od rodzaju dolegliwości oraz wieku pacjenta. Clemastinum dla dzieci zalecane jest zazwyczaj w postaci syropu. Decyzję dotyczącą tego, jak długo podawać lek Clemastinum podejmuje lekarz uwzględniając rodzaj dolegliwości oraz ich intensywność.
Potrzebujesz przedłużenia bądź recepty na nowe leki?
Umów konsultację telemedyczną z pediatrą
bez wychodzenia z domu.
Clemastinum skutki uboczne
Tabletki oraz syrop clemastinum można przedawkować gdy są przyjmowane niezgodnie z zaleceniami lekarza. W efekcie może dojść do zahamowania bądź pobudzenia czynności ośrodkowego układu nerwowego.
Clemastinum w ciąży
Stosowanie leku Clemastinum w trakcie ciąży powinno być dokładnie rozważone przez lekarza, który uwzględni korzyści prowadzenia terapii u matki przez pryzmat ewentualnych zagrożeń dla dziecka.
Clemastinum a karmienie piersią
Nie zaleca się przyjmowania leku Clemastinum przez kobiety karmiące piersią. Lek przenika bowiem do mleka matki, a wraz z nim dostarczany jest dziecku, u którego wystąpić mogą groźne dla zdrowia i życia objawy niepożądane.
Clemastinum a alkohol
Podczas terapii lekiem Clemastinum nie należy spożywać alkoholu, gdyż może on wpłynąć na prawidłowe wchłanianie leku, a także nasilać występowanie działań niepożądanych.
Dystrybutor na terenie Polski:Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.