Brodacid

Brodacid

  1. Brodacid co to jest
  2. Brodacid stosowanie
  3. Brodacid przedawkowanie
  4. Brodacid w ciąży
  5. Brodacid a karmienie piersią
  6. Brodacid a alkohol
  7. Brodacid opinie

Brodacid co to jest

Brodacid jest lekiem dostępnym w postaci płynu na skórę. Dostępny jest w aptekach, a do jego zakupu nie jest potrzebna recepta. W opakowaniu znajduje się 8 g preparatu. Lek nie podlega refundacji. Brodacid to preparat na kurzajki, w którym substancją czynną jest kwas mlekowy w postaci roztworu 80% z dodatkiem kwasu salicylowego. Mechanizm działania leku na kurzajki Brodacid związany jest ze specyfiką poszczególnych składników. Jak wygląda leczenie preparatem na kurzajki? Kwas salicylowy działa na zmienioną chorobowo skórę w sposób keratolityczny, powodując jej zmiękczenie i rozpulchnienie, ułatwiając złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Kwas mlekowy posiada natomiast właściwości żrące, którego zadaniem jest zniszczenie zrogowaciałego naskórka.

Brodacid stosowanie

Brodacid na kurzajki stosowany jest w przypadku zwalczania brodawek zwykłych, mozaikowych, a także kurzajek zlokalizowanych w obrębie paznokci lub brodawek stóp. Leczenie kurzajek preparatem Brodacid polega na zewnętrznym zastosowaniu leku. Przed jego nałożeniem należy odpowiednio przygotować skórę. W pierwszej kolejności dokładnie ją oczyszczając i osuszając. Jak stosować Brodacid? Na odpowiednio przygotowaną skórę należy nanieść niewielką ilość preparatu, wykorzystując w tym celu dołączony aplikator. Zaleca się stosowanie leku 2 razy w ciągu doby. Brodacid jak stosować preparat skutecznie? Po naniesieniu odpowiedniej ilości płynu należy odczekać aż zaschnie, pozostawiając na kurzajce białą błonę. Pacjenci często zastanawiają się kiedy przestać stosować Brodacid? Czas trwania kuracji bywa różny u różnych pacjentów. Zazwyczaj okres ten wynosi od kilkunastu dni, nawet do 6 do 8 tygodni. Zastosowanie leku u dzieci poniżej 12 roku życia powinno zostać skonsultowane z lekarzem. Nie zaleca się stosowania leku Brodacid w przypadku gdy brodawki znajdują się na twarzy, w okolicy oczu lub błon śluzowych. Preparat nie może być stosowany na wszystkie zmiany. Producent wskazuje, że w przypadku brodawek płaskich, zmian owłosionych i nieowłosionych, gdzie skóra wykazuje cechy stanu zapalnego lub zakażenia nie można rozpocząć terapii. Kwas salicylowy może bowiem wywołać niekorzystne zmiany i objawy niepożądane o charakterze ogólnoustrojowym. W przypadku, gdy leczenie zostało rozpoczęte trzeba zwracać uwagę na stan skóry. Jeśli zaobserwowano podrażnienie skóry, wówczas konieczne jest natychmiastowe przerwanie leczenia.

Brodacid przedawkowanie

Preparat, stosowany w zalecanych dawkach na niewielką powierzchnię skóry nie wywołuje ani działań niepożądanych, ani nie ma możliwości przedawkowania. Szczególnie, że płyn nanoszony jest na skórę, która następnie ulega złuszczeniu. Jeżeli lek zostanie zastosowany na zdrową skórę otaczającą brodawkę mogą wystąpić niegroźne objawy niepożądane. W takiej sytuacji obserwowano pieczenie skóry, nadżerki, jak również przebarwienia o przemijającym charakterze.

Brodacid w ciąży

Mimo iż lek dostępny jest bez recepty, preparatu na kurzajki nie należy stosować bez konsultacji z lekarzem. Dotychczas nie przeprowadzono wystarczających badań, które dostarczyłyby wiarygodnych danych dotyczących stosowania leku u ciężarnych. W związku z tym nie zaleca się terapii lekiem Brodacid u kobiet w ciąży.

Brodacid a karmienie piersią

Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią, ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa dziecka karmionego piersią.

Brodacid a alkohol

Brodacid stosowany jest miejscowo. Dotychczas nie dostarczono odpowiednich dowodów na bezpieczeństwo łączenia preparatu z alkoholem. Jednocześnie nie ma także odpowiednich badań, które zakazywałyby spożywania alkoholu w procesie leczenia. Zaleca się, aby zachować ostrożność i zwrócić uwagę na wszelkie niepożądane objawy.

Brodacid opinie

Lek Brodacid posiada różnorodne opinie. Najczęściej chwalony jest za skuteczne działanie i wygodę aplikacji. Specjalnie opracowany aplikator umożliwia precyzyjne naniesienie leku bezpośrednio na kurzajkę, a oleista postać zapobiega rozlewaniu preparatu poza brodawkę. Jako zaletę pacjenci wymieniają także szybkie zasychanie, dzięki któremu jednorazowe podanie przebiega szybko oraz sprawnie. Do całkowitego zagojenia konieczne jest długotrwałe stosowanie preparatu, co może zależeć od stanu zaawansowania i wielkości kurzajek.

Dystrybucja na terenie Polski: Grupa Inco S.A.