Bepanthen

  1. Bepanthen co to jest
  2. Bepanthen stosowanie
  3. Bepanthen przedawkowanie
  4. Bepanthen w ciąży
  5. Bepanthen a karmienie piersią
  6. Bepanthen a alkohol
  7. Bepanthen opinie

Bepanthen co to jest

Bepanthen, w zależności od postaci leku klasyfikowany jest jako kosmetyk, wyrób medyczny lub lek. Substancją czynną jest dexpanthenol. Preparat dostępny jest w postaci maści, kremu, a także kropli do oczu. Gdzie kupić Bepanthen? Preparat dostępny jest w każdej aptece. Maść Bepanthen bardzo często postrzegany jest jako maść na odparzenia pieluszkowe, gdyż jako lek pomaga dbać o dobry stan skóry niemowlęcia. Jaki Bepanthen będzie idealny dla noworodka? W przypadku dzieci najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie preparatu Bepanthen Baby.

Bepanthen stosowanie

Na co stosować lek Bepanthen? Preparat wykorzystywany jest jako lek wspomagający gojenie się ran. Substancja czynna, jaką jest dekspantenol, po zastosowaniu na skórę ulega przekształceniu w kwas pantotenowy. Odgrywa on istotną rolę w budowie skóry, dzięki czemu przyspiesza jej regenerację wspomagając gojenie się ran. Drugi ze składników-chlorhexydyna- zawarty w jednym z kremów, wykazuje właściwości odkażające, zwalczając bakterie gram-dodatnie oraz nieco słabiej także na gram-ujemne. Bepanthen krem sprawdzi się doskonale tam, gdzie konieczne jest zastosowanie leczenia połączonego z odkażaniem, gdy zachodzi ryzyko wystąpienia zakażenia. Bepanthen sprawdzi się także jako maść na odparzenia dla dorosłych. Bepanthen polecany jest również u pacjentów po przebytych niewielkich zabiegach chirurgicznych. Często pacjenci zastanawiają się jaki Bepanthen sprawdzi się na tatuaż? Zarówno maść, jak i krem mogą wspomóc gojenie się skóry. Bepanthen to także maść bez recepty na egzemę.

Bepanthen przedawkowanie

Lek stosowany jest miejscowo, na zmienioną chorobowo skórę. Dotychczas nie zaobserwowano negatywnych skutków związanych ze stosowaniem leku. Nie są także znane ewentualne skutki przedawkowania.

Bepanthen w ciąży

W trakcie ciąży zastosowanie każdego leku powinno zostać skonsultowane z lekarzem lub farmaceutą. Jednocześnie należy zaznaczyć, że w przypadku maści oraz kremu Bepanthen, dopuszcza się jego stosowanie podczas ciąży, zastrzegając, aby lek był stosowany wyłącznie miejscowo, na niewielkiej powierzchni skóry.

Bepanthen a karmienie piersią

U kobiet karmiących piersią dopuszcza się możliwość stosowania leku jednakże nie powinno się stosować go na dużą powierzchnię skóry. Jeżeli zachodzi konieczność użycia leku w okolicy brodawek lub na ich powierzchni, wówczas konieczne jest każdorazowe mycie brodawek przed przystawieniem dziecka do piersi.

Bepanthen a alkohol

Dotychczas nie stwierdzono, aby lek Bepanthen wchodził w istotne interakcje z alkoholem. Nie ma także wystarczających danych, które świadczyłyby o tym, że alkohol wpływa na zmianę wchłaniania lub działania preparatu.

Bepanthen opinie

Lek na odparzenia Bepanthen cieszy się bardzo dobrą opinią, w szczególności produkt dla dzieci – Bepanthen Baby. Mamy oceniając produkt wskazują, że doskonale radzi on sobie z podrażnieniami i odparzeniami u maluchów, a jednocześnie bardzo łatwo się go rozprowadza. Dużą zaletą jest także szybkość działania, gdyż pierwsze efekty gojenia dostrzec można bardzo szybko.

Dystrybucja na terenie Polski: Bayer Sp. z o.o.