Amol

  1. Amol co to jest
  2. Amol stosowanie
  3. Amol przedawkowanie
  4. Amol w ciąży
  5. Amol a karmienie piersią
  6. Amol a alkohol
  7. Amol opinie

Amol co to jest

Amol jest produktem ziołowym, powszechnie wykorzystywanym przez wiele osób. Często postrzegany jest jako lek na wszystko, gdyż charakteryzuje się szerokim zastosowaniem. Amol jest lekiem ziołowym, w postaci kropli do picia oraz do podania na skórę, w którym połączone zostały olejki, korzystnie wpływające na organizm człowieka. W skład preparatu wchodzą: olejek cytronelowy, goździkowy, cynamonowy, cytrynowy, lawendowy, olejek z liści mięty pieprzowej, mentol, a także etanol. Lek można kupić bez recepty.

Amol stosowanie

Na co pomaga Amol? Preparat jest stosowany na liczne dolegliwości. Zgodnie z informacjami zawartymi w Amol ulotka, preparat wykazuje właściwości rozgrzewające, rozkurczające, a także może powodować przekrwienie skóry. Pacjenci zastanawiają się jak stosować Amol? Warto zaznaczyć, że preparat może być wykorzystywany zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Przy podaniu wewnętrznym, Amol stosowany jest głównie wspomagająco w pojawiających się problemach trawiennych, takich jak wzdęcia oraz niestrawność. Użycie zewnętrzne jest znaczne szersze. Doskonale sprawdzi się Amol na ból ucha, jak również poprawi ogólne samopoczucie czy sprawdzi się w występujących dolegliwościach obejmujących bóle mięśni czy bóle głowy. Ze względu na specyficzne właściwości olejków eterycznych Amol można zastosować jako lek wspomagający na przeziębienie i katar. Wyjątkowo dobrane zapachy zastosowane jako inhalacje z Amolu, wpływają korzystnie na udrożnienie nosa, przez co lek postrzegany jest jako Amol na zatoki.

Amol przedawkowanie

Przedawkowanie preparatu Amol, ze względu na występowanie wysokiej ilości etanolu, może wywoływać efekty uboczne, charakterystyczne dla przedawkowania alkoholu. Pacjenci, którzy przyjęli zbyt dużą dawkę preparatu powinni skontaktować się z lekarzem bądź farmaceutą.

Amol w ciąży

Leku nie powinno się stosować u kobiet będących w ciąży. Dotychczas nie uzyskano odpowiednich danych, które świadczyłyby o bezpieczeństwie stosowania leku w ciąży.

Amol a karmienie piersią

Kobiety, które karmią piersią nie powinny stosować leku Amol. Alkohol zawarty w preparacie może przenikać do mleka kobiecego, co może niekorzystnie wpłynąć na rozwój dziecka.

Amol a alkohol

Nie ma wystarczających informacji, które określałyby bezpieczeństwo łączenia leku Amol z alkoholem. Jednak należy pamiętać, że w preparacie występuje wysokie stężenie etanolu, zatem jego połączenie z alkoholem mogłoby wywołać objawy przedawkowania.

Amol opinie

Amol cieszy się bardzo dobrą opinią wśród pacjentów. Jego ziołowy skład doskonale poprawia samopoczucie, działa rozgrzewająco. Preparat chwalony jest za jego skuteczne działanie przy występowaniu różnego rodzaju bólów.

Dystrybucja na terenie Polski: Takeda Pharma Sp. z o.o.