Acne-Derm

  1. Acne-Derm co to jest
  2. Acne-Derm stosowanie
  3. Acne-Derm przedawkowanie
  4. Acne-Derm w ciąży
  5. Acne-Derm a karmienie piersią
  6. Acne-Derm a alkohol
  7. Acne-Derm opinie

Acne-Derm co to jest

Acne-Derm to lek, który dostępny jest w aptekach bez recepty i nie podlega refundacji. Jest wykorzystywany głównie w dermatologii. Występuje w postaci kremu, w tubie o pojemności 20 g. Substancją czynną zawartą w leku jest kwas azelainowy, a w składzie znajdują się również substancje pomocnicze, takie jak glikol propylenowy, alkohol cetostearylowy oraz kwas benzoesowy.

Preparat stosowany jest w leczeniu trądziku pospolitego. Substancja czynna leku - kwas azelainowy - wykazuje istotne działanie przeciwbakteryjne, zwłaszcza wobec bakterii Propionibacterium acnes, które są odpowiedzialne za rozwój trądziku. W efekcie działania Acne-Derm można zaobserwować istotne zmniejszenie liczby zaskórników. Krem powoduje normalizowanie przebiegu procesu powstawania keratyny, a tym samym spowalnia rogowacenie naskórka. Wśród innych właściwości leku można wskazać także działanie wybielające, stąd też używany jest na przebarwienia.

Acne-Derm dawkowanie

Lek nakłada się miejscowo. Mimo, iż dostępny jest bez recepty, przed zastosowaniem należy dokładnie zapoznać się z ulotką . Preparat nie powinien być wykorzystywany u dzieci poniżej 12 roku życia. Jednorazowa dawka preparatu powinna wynosić 1 g, co odpowiada paskowi długości 4 cm, i stosowana 2 razy na dobę. Nie należy przekraczać dopuszczalnej dobowej dawki 8-10 g.

Acne-Derm przedawkowanie

W razie przypadkowego połknięcia kremu może dojść do reakcji ogólnej o natężeniu zależnym od ilości połkniętego produktu. W takim wypadku stosujemy leczenie objawowe. Badania wskazują, że nie ma ryzyka ostrego zatrucia po pojedynczej aplikacji produktu na dużą powierzchnię skóry, jak również w wyniku przypadkowego, doustnego przyjęcia produktu.

Acne-Derm w ciąży

Podczas ciąży nie należy stosować żadnych leków bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Maść może zostać zalecona kobietom spodziewającym się dziecka wówczas, gdy potencjalne korzyści z rozpoczęcia terapii w sposób istotny przewyższają ryzyko dla rozwijającego się wewnątrz macicy płodu. Ocena dokonywana jest przez lekarza prowadzącego na podstawie indywidualnej sytuacji pacjentki.

Acne-Derm a karmienie piersią

Decyzja o stosowaniu maści Acne-Derm podczas karmienia piersią powinna zostać skonsultowana z lekarzem, który dokona precyzyjnej oceny korzyści wynikających z zastosowania leku przez matkę, gdyż kwas azelainowy w niewielkim stopniu przenika do mleka kobiet karmiących piersią.

Acne-Derm a alkohol

Nie ma jednoznacznych informacji, które wskazywałyby na ryzyko związane z łączeniem alkoholu i leku Acne-Derm. Mimo tego decydując się na spożycie alkoholu podczas terapii należy zachować szczególną ostrożność.

Acne-Derm opinie

Lek Acne-Derm jest ceniony przez pacjentów zmagających się z trądzikiem. Wśród opinii często pojawiają się stwierdzenie, że po długim poszukiwaniu i stosowaniu różnych maści, dopiero Acne-Derm pozwolił na osiągnięcie oczekiwanych efektów i rzeczywiście poprawił jakość cery, zwalczając chorobę. Wśród zalet wskazywany jest także fakt, że jest to lek dostępny bez recepty. Wśród minusów pacjenci wymieniają fakt, że osiągnięcie oczekiwanych efektów i poprawa następują dopiero po upływie co najmniej kilku tygodni, oczywiście lek musi być w tym czasie stosowany bardzo regularnie.

Dystrybucja na terenie Polski:  www.uniapharm.pl