Kardiochirurg
Szpital Medicover

Jestem specjalistą w zakresie kardiochirurgii. Ukończyłem Akademię Medyczną w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe budowałem zarówno w kraju jak i za granicą. Moje zainteresowania  zawodowe obejmują endarterektomię i embolektomię płucną, nabyte wady serca oraz nowotwory serca.

Stale podnosze swoje kwalifikacje zawdowe biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach. 

Rozwiń

Kardiochirurg
Szpital Medicover

Jestem absolwentem akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizuję się w małoinwazyjnym leczeniu choroby wieńcowej - MIDCAB.

Rozwiń

Kardiochirurg
Szpital Medicover

Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, specjalizuję się w zakresie kardiochirurgii. 

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem podczas pracy w CSK UCK Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w Instytucie Kardiologii w Aninie, oraz CSK MSWiA w Warszawie.

Jestem autorem licznych publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych, m.in. z zakresu technik operacyjnych.

Rozwiń

Kardiochirurg
Szpital Medicover

Zainteresowania zawodowe: 
- chirurgia choroby wieńcowej
- chirurgia wad zastawkowych serca
- chirurgia aorty wstępującej

Rozwiń

Kardiochirurg
Szpital Medicover

Kierownik Kliniki Kardiochirurgii Szpitala Medicover. Profesor Uczelni Łazarskiego.

Doktor habilitowany nauk medycznych Krzysztof Wróbel studiował medycynę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Rochester Nowy Jork. Uzyskał Certyfikat Europejskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgicznego. Ukończył też prestiżowe szkolenie „Surgical Leadership Program" prowadzone przez Harvard Medical School.

Jest jednym z wybijających się kardiochirurgów młodego pokolenia - aktywny zarówno zawodowo jak i naukowo. Do jego wybitnych osiągnięć należą publikacje we współpracy z Duke Clinical Research Institute, które okazały się w najbardziej prestiżowych czasopismach medycznych takich jak New England Journal of Medicine oraz Circulation. Za publikację dotyczącą wczesnych wyników leczenia operacyjnego pacjentów operowanych w ramach badania STICH otrzymał Nagrodę Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgicznego za najlepszą publikację w latach 2014-2015. Podwójna nagroda obu towarzystw została przyznana po raz pierwszy. 

Dr Wróbel jako pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych w Europie zastosował w Szpitalu Medicover nowatorską technikę przezkoniuszkowego wszczepienia nici ścięgnistych bez krążenia pozaustrojowego pod kontrolą echokardiografii trójwymiarowej z użyciem systemu Neochord. Zastosowanie tej techniki zostało wyróżnione w konkursie Złoty Skalpel 2015 organizowanym przez Puls Medycyny. W ciągu ostatniego roku uczył wykonywania tego zabiegu w ośrodkach w Niemczech, Holandii, Finlandii, Szwajcarii, Francji, Austrii, Łotwie, Turcji, Wielkiej Brytanii, Izraelu oraz w USA. Nad dalszym doskonaleniem tej metody współpracuje z najbardziej prestiżowymi ośrodkami kardiochirurgicznymi w Stanach Zjednoczonych i Europie. Wraz z jednym pionierów kardiochirurgii robotowej Dr Chitwoodem opracował symulator do nauki przezkoniuszkowego wszczepiania nici ścięgnistych. W 2017 roku uczestniczył w pierwszym świecie zabiegu równoczasowego zastosowania techniki przezkoniuszkowego wszczepienia nici ścięgnistych bez krążenia pozaustrojowego pod kontrolą echokardiografii trójwymiarowej z użyciem systemu Neochord oraz przeznaczyniowego wszczepienia pierścienia mitralnego Cardioband, co zostało opublikowane w European Heart Journal. Był jednym z wykładowców podczas Kongresu Inspiracjii organizowanego przez Marka Kamińskiego. 
Dr Wróbel przeprowadził też pierwsze w Polsce operacje plastyki zastawki mitralnej z użyciem robota chirurgicznego da Vinci.

Rozwiń

Kardiochirurg
Szpital Medicover

Jestem specjalistą kardiochirurgii. Zajmuję się leczeniem chirurgicznym przewlekłego nadciśnienia płucnego o etiologii zakrzepowo-zatorowej oraz leczeniem chirurgicznym ostrej zatorowości płucnej. 

Rozwiń

Kardiochirurg
Szpital Medicover

Ukończyłem Warszawski Uniwersytet Medyczny o specjalizacji chirurgii i kardiochirurgii. Pracowałem m.in. w Klinice Kardiochirurgii CSK MSWiA, jako zastępca kierownika kliniki.

Zainteresowania zawodowe: mechaniczne wspomaganie krążenia - ECMO

Rozwiń
Lista lekarzy dla: Kardiochirurg Warszawa