Lek. Jakub Sochacki

Lek. Jakub Sochacki
O mnie

            Jestem specjalistą chirurgii ogólnej, absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

            Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem dotychczas w Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologicznej Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi oraz w Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej UCK WUM w Warszawie. Aktualnie jestem zatrudniony w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UCK im WAM w Łodzi.

            W swojej praktyce klinicznej zajmuję się przeprowadzaniem konsultacji, diagnostyką, leczeniem i kontrolą pooperacyjną pacjentów z chorobami narządów jamy brzusznej. W spektrum moich zainteresowań znalazły się choroby onkologiczne (nowotwory żołądka, jelit, dróg żółciowych, pęcherzyka żółciowego) i nieonkologiczne przewodu pokarmowego (m.in. kamica, polipy pęcherzyka żółciowego, niewydolność jelit, choroba uchyłkowa jelita grubego) ze szczególnym uwzględnieniem trzustki (ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, guzy lite i torbielowate, guzy neuroendokrynne) i wątroby (guzy pierwotne i wtórne – zmiany przerzutowe z innych narządów , torbiele, naczyniaki), które można leczyć metodami chirurgii klasycznej jak i laparoskopowej.

            Bardzo ważnymi dla mnie aspektami postępowania diagnostyczno-leczniczego jest szczegółowo zebrany wywiad , badanie przedmiotowe pacjenta, dobór odpowiednich badań diagnostycznych oraz, w razie konieczności, współpraca z innymi specjalistami takimi jak: endoskopista, radiolog, gastroenterolog, dietetyk, patomorfolog czy onkolog, których doświadczenie i pomoc bywa niezbędna przy właściwym procesie postępowania z pacjentami.

            Przeprowadzam również konsultacje dotyczące mniejszych jednostek chorobowych takich jak przepukliny (brzuszne, pachwinowe, pooperacyjne), żylaki kończyn dolnych, choroby proktologiczne, stany zapalne tkanek miękkich, ocena ran, owrzodzeń, oparzeń. Przeprowadzam drobne zabiegi chirurgiczne znamion skórnych, guzków w obrębie skóry i tkanki podskórnej, wrastających paznokci.

            Na podstawie uzyskanych od pacjenta  informacji jak i wyników badań diagnostycznych kwalifikuję do odpowiedniego leczenia. Pacjent wymagający leczenia operacyjnego w ramach wizyty jest również informowany o właściwym przygotowaniu przedoperacyjnym (prehabilitacja). Jest to jeden z warunków powodzenia leczenia chirurgicznego.

            Swoje kwalifikacje zawodowe pogłębiam o uczestnictwo w kursach i stażach szkoleniowych dotyczących chirurgii ogólnej, onkologicznej jak i leczenia żywieniowego w chirurgii. Odbyłem zagraniczny staż w Thomas E.Starzl w Transplantation Institiute w Pittsburgh UPMC Hospital USA, który zaznajomił mnie z tematyką ogólnie pojętej rehabilitacji i leczenia jelit, w tym transplantacji jelit u pacjentów borykających się z zespołem krótkiego jelita.

            Dokumentacja medyczna z dotychczasowych chorób mile widziana na wizycie.  

Lekarz przyjmuje w zakresie:
Języki
polski, angielski
Doświadczenie
2015 -2016 staż podyplomowy w Szpitalu im. Pirogowa w Łodzi; 2016 -2017 rezydentura w Szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi w Klinice Chirurgii Ogólnej Endokrynologicznej i Onkologicznej; 2018 r. kontynuacja rezydentury z chirurgii ogólnej w Szpitalu UCK WUM Banacha w Klinice Chirurgii Ogólnej Gastroenterologii i Onkologii. Staż w Thomas E.Starzl w Transplantation Institiute w Pittsburgh UPMC Hospital USA
Wykształcenie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Certyfikaty

IX Kongres Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego.

Żywienie w onkologii.

Leczenie żywieniowe dla zespołów żywieniowych.

3 Zjazdy Międzynarodowe.

Konferencje naukowo - szkoleniowe POLSPEN.

ERAS nowoczesna opieka okołooperacyjna.

Profilaktyka nieszczelności zespoleń w chirurgii układu pokarmowego.

Żywienie pozajelitowe i dojelitowe w warunkach domowych.

Leczenie bólu w chorobie nowotworowej.

 

Publikacje

Short bowel syndrom - experience from a home nutricial center