Mgr Dominika Bytniewska

Dominika Bytniewska
map
Dominika Bytniewska
Mgr Dominika Bytniewska
O mnie

Jestem absolwentką studiów I i II stopnia dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Studia magisterskie ukończyłam ze specjalizacją dietetyka kliniczna na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Prace dyplomowe dotyczyły oceny zachowań żywieniowych u chorych na nowotwory oraz powszechności stosowania suplementów diety wśród pacjentów onkologicznych. Doświadczenie zdobywałam między innymi w poradni diabetologicznej oraz w klinice Endokrynologii i Diabetologii w Instytucie - Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka. W ramach kanapami społecznej „Wiem, co jem” Urzędu miasta stołecznego Warszawy, odbywałam staż absolwencki, ucząc dzieci i młodzież z warszawskich przedszkoli i szkół zasad prawidłowego żywienia.

Promuję zdrowie i edukację w zakresie żywienia, a także wspieram i motywuję pacjentów, aby konsekwentnie dbali o swoje zdrowie oraz samopoczucie.

Zajmuję się oceną diety i stanu odżywienia, żywieniem w chorobach, leczeniem nadwagi i otyłości, żywieniem dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży i w okresie laktacji, zaburzeniami odżywiania, edukacją w zakresie żywienia, a także żywieniem w profilaktyce chorób cywilizacyjnych i dietozależnych.

W Szpitalu Medicover przyjmuję w zakresie: profilaktyki zdrowotnej, leczenia nadwagi i otyłości, oceny stanu odżywienia i analizy składu ciała, żywienia w chorobach, przygotowania pacjenta do planowanego zabiegu bariatrycznego i zaplanowania właściwego sposobu odżywiania po operacji bariatrycznej, żywienia dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży i w okresie laktacji; kwalifikacji i omówienia testów Genodiet.

Przyjmuję pacjentów pełnoletnich oraz dzieci od 3-4 r.ż (przedszkole, szkoła podstawowa i młodzież).

 

Specjalista przyjmuje w zakresie:
Języki
polski, angielski
Doświadczenie
Klinika Endokrynologii i Diabetologii w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka
Szpital Dziecięcy im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza
Praktyka studencka w Poradni Bariatrycznej ­- przygotowanie pacjenta do operacji bariatrycznych w Wojskowym Instytucie Medycznym.
Praktyka studencka w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus.
Katedra i Klinika Neurologii Centralny Szpital Kliniczny Banacha.
Wykształcenie
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Specjalizacja z dietetyki klinicznej.

Certyfikaty

Ukończone kursy:

  • Cukrzyca ciążowa ­ zalecenia żywieniowe.
  • Zaburzenia pracy przewodu pokarmowego w insulinooporności i innych zaburzeniach metabolicznych ­ postępowanie i dietoterapia.
  • Niedokrwistość ­ objawy, diagnostyka, postępowanie żywieniowe.
  • Żywienie i suplementacja w zespole policystycznych jajników.
  • SIBO i SIFO ­ objawy, przyczyny, dietoterapia.
map
Szpital Medicover
Al. Rzeczypospolitej 5 02-972 Warszawa
500 900 900