Prof. dr hab.n.med. Bożena Walewska-Zielecka

57 oceny
Średnia z ocen wystawionych przez pacjentów w ankiecie po wizycie u lekarza.
Pytania w ankiecie dotyczą zadowolenia pacjenta z wizyty w Medicover, opinii o lekarzu i jego profesjonalizmie oraz podejściu do wykonywanej pracy
Bożena Walewska-Zielecka
map
Bożena Walewska-Zielecka
Prof. dr hab.n.med. Bożena Walewska-Zielecka
57 oceny
Średnia z ocen wystawionych przez pacjentów w ankiecie po wizycie u lekarza.
Pytania w ankiecie dotyczą zadowolenia pacjenta z wizyty w Medicover, opinii o lekarzu i jego profesjonalizmie oraz podejściu do wykonywanej pracy
O mnie

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Posiadam pierwszy stopień specjalizacji z chorób wewnętrznych oraz drugi stopień w zakresie patomorfologii oraz certyfikat hepatologa nadany przez Polskie Towarzystwo Hepatologicze.

Posiadam tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych. W 2019 roku otrzymałam nominację na profesora nauk medycznych. 

Posiadam duże doświadczenie zawodowe zdobyte w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech, Japonii, Szwajcarii oraz w Belgii.  Pracowałam również na stanowisku kierowniczym w Pracowni Patomorfologii NIZP PZH. Jestem wykładowcą na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. 

Należę do Polskiego Towarszystwa Patologów, Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego, Towarzystwa Promocji Jakości w Ochronie Zdrowia, Towarzystwa Medycyny Morskiej i Tropikalnej.

Lekarz przyjmuje w zakresie:
Języki
angielski
Doświadczenie
Zakład Immunopatologii, Państwowy Zakład Higieny (1986 do 2004 r.); Kierownik Pracowni Patomorfologii, ocena biopsji  wątroby i autoprzeciwciał ( od 1990 r.); asystent i starszy asystent w Klinice Gastroenterolgii, Instytut Żywności i Żywienia, Szpital Bródnowski, Warszawa (1982 - 1989 );od 1995 do chwili obecnej - Medicover; indywidualna praktyka lekarska do 2004 r. -  Internista; Hepatolog i lekarz Medycyny Podróży od 2004 r.; konsultant  w Zakładzie Wirusologii NIZP PZH – ocena biopsji wątroby i autoprzeciwciał (od 2005 r. do chwili obecnej); adiunkt w Zakładzie Zdrowia Publicznego, Katedra Zdrowia Publicznego, Wydział Nauki o Zdrowiu WUM (od 2010 r. do chwili obecnej)
Wykształcenie
Akademia Medyczna w Warszawie (1982 r.)

I stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych (1985 r.)

II stopień specjalizacji w zakresie patomorfologii (1990 r.)

Dyplom doktora nauk medycznych (1995 r.)

Dyplom doktora habilitowanego nauk medycznych (2004 r.)

Staże zagraniczne: 

1980 r. - Universitatsklinik Mainz, Niemcy,  1981 r. - Gastroenterology Department, Kanagawa University, Kanagawa, Japonia; 1985 r. - Laboratorium fur Experimentelle Davos, Szwajcaria; 1988 r. - Department of Pathology, Catholic University, Leuven, Belgia.

Certyfikaty

Certyfikat hepatologa przyznany przez Polskie Towarzystwo Hepatologiczne

Ukończony cykl szkoleń z zakresu Medycyny Podróży

Kurs lekarza medycyny podróży (2010 r.)

Kurs doskonalący II stopnia Medycyna Podróży i Choroby Tropikalne (2012 r.)

map
Centrum Medicover - Jerozolimskie
Al. Jerozolimskie 96 00-807 Warszawa
500 900 500
Pon - Pt7:00 - 20:00
Sob8:00 - 14:00