Mupirox

Mupirox

  1. Mupirox maść
  2. Mupirox zastosowanie
  3. Mupirox kleszcze
  4. Mupirox na blizny i na odparzenia
  5. Mupirox gdzie kupić
  6. Mupirox dla dzieci

Mupirox to lek będący antybiotykiem. Maść wykorzystywana jest w leczeniu zakażeń bakteryjnych zlokalizowanych miejscowo na skórze.

Mupirox maść

Substancją czynną, jaka została wykorzystana w mupirox maść jest mupirocyna. Zastosowanie leku powoduje hamowanie syntezy białek bakteryjnych, dzięki czemu wzrost i namnażanie komórek bakteryjnych jest utrudnione, co pozwala na eliminację zakażenia. Nie obserwowano niepożądanych reakcji krzyżowych z innymi antybiotykami. Maść wnika w głębsze warstwy skóry tylko w przypadku gdy jest stosowana na uszkodzoną warstwę naskórka lub gdy konieczne było zastosowanie opatrunku. Wchłonięcie mupirocyny do organizmu nie jest groźne, gdyż podlega ona przemianom, mającym na celu usunięcie metabolitu - kwasu monowego z organizmu. W procesie tym uczestniczą nerki. Lek może wywoływać działania niepożądane, wśród których najczęściej wymienia się skórne reakcje alergiczne, jak świąd, pieczenie lub wysypka. Sporadycznie obserwowano także przesuszenie skóry oraz zwiększoną wrażliwość na dotyk czy zwiększenie wysięku skórnego.

Mupirox zastosowanie

Maść mupirox na co może być stosowana? Maść ta sprawdzi się w większości zakażeń skóry, jeśli bakterie wywołujące chorobę są wrażliwe na mupirocynę. Lek ten sprawdzi się doskonale w przypadku wystąpienia liszajca, zmian czyrakowych, w zapaleniu mieszków włosowych, ale także w przypadku wtórnych zakażeń, wywołanych przez gronkowca złocistego lub inne gatunki gronkowców, a także paciorkowce.

Mupirox kleszcze

Kleszcze przenoszą wiele bakterii, które groźne są dla organizmu człowieka. Przez kleszcza, który wbił się w skórę człowieka, może dojść do zakażenia m. in. boreliozą. Maść mupirox doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy w miejscu po ukąszeniu kleszcza pojawiają się objawy, mogące świadczyć o zakażeniu. Wówczas lekarz może podjąć decyzję o włączeniu maści z antybiotykiem.

Mupirox na blizny i na odparzenia

Maść wykorzystywana jest w dermatologii. Ze względu na zawarty w niej antybiotyk, leczy zmiany skórne, które gdyby nie zostały poddane terapii mogłyby pozostawić na ciele pacjenta blizny. Mupirox jest stosowany również na odparzenia. Odparzenia u niemowląt powstają najczęściej na skutek zbyt rzadkiego zmieniania pieluchy. Ale nie jest to przypadłość typowo niemowlęca, gdyż odparzenia towarzyszą także dorosłym. Szczególnie osobom otyłym lub z nadwagą, u których dochodzi do tarcia wilgotnych i ciepłych partii skóry, która ulega uszkodzeniu. Uszkodzony naskórek to doskonałe miejsce dla rozwoju infekcji skóry, w leczeniu których zastosowanie znaleźć może maść mupirox.

Mupirox gdzie kupić

Maść można kupić w każdej aptece. Lek wydawany jest na receptę. Maść mupirox należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Mupirox dla dzieci

Lek może być stosowany także u dzieci. Mupirox dla dzieci nie należy mieszać z innymi preparatami o podobnym działaniu, gdyż może to spowodować zmniejszenie skuteczności leku poprzez obniżenie jego właściwości przeciwbakteryjnych. Maść należy stosować smarując zmienioną chorobowo skórę cienką warstwą leku 3 razy na dobę. Zastrzega się, że kuracja nie powinna trwać dłużej niż 10 dni, jednak jeśli po ok. 3-5 dni nie nastąpi widoczna poprawa należy ponownie skonsultować się z lekarzem w celu oceny postępu kuracji.

 

Dystrybutor na terenie Polski: www.vpvaleant.pl