Marcin Zygier
Marcin Zygier

Kardiochirurg
Szpital Medicover

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. W Szpitalu Medicover prowadzi program małoinwazyjnego leczenia choroby wieńcowej metodą MIDCAB oraz hybrydową.

Rozwiń
Andrzej Biederman
Andrzej Biederman

Kardiochirurg
Szpital Medicover

Jestem specjalistą w zakresie kardiochirurgii. Ukończyłem Akademię Medyczną w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe budowałem zarówno w kraju jak i za granicą. Moje zainteresowania  zawodowe obejmują endarterektomię i embolektomię płucną, nabyte wady serca oraz nowotwory serca.

Stale podnosze swoje kwalifikacje zawdowe biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach. 

Rozwiń
Wojciech Dyk
Wojciech Dyk

Kardiochirurg
Szpital Medicover

Zainteresowania zawodowe: 
- chirurgia choroby wieńcowej
- chirurgia wad zastawkowych serca
- chirurgia aorty wstępującej

Rozwiń
Krzysztof Wróbel
Krzysztof Wróbel

Kardiochirurg
Szpital Medicover

Doktor nauk medycznych Krzysztof Wróbel studiował medycynę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Rochester Nowy Jork. Uzyskał Certyfikat Europejskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgicznego. Ukończył też prestiżowe szkolenie „Surgical Leadership Program" prowadzone przez Harvard Medical School.

Jest jednym z wybijających się kardiochirurgów młodego pokolenia - aktywny zarówno zawodowo jak i naukowo. Do jego wybitnych osiągnięć należą publikacje we współpracy z Duke Clinical Research Institute, które okazały się w najbardziej prestiżowych czasopismach medycznych takich jak New England Journal of Medicine oraz Circulation. Za publikację dotyczącą wczesnych wyników leczenia operacyjnego pacjentów operowanych w ramach badania STICH otrzymał Nagrodę Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgicznego za najlepszą publikację w latach 2014-2015. Podwójna nagroda obu towarzystw została przyznana po raz pierwszy. 

Dr Wróbel jako pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych w Europie zastosował w Szpitalu Medicover nowatorską technikę przezkoniuszkowego wszczepienia nici ścięgnistych bez krążenia pozaustrojowego pod kontrolą echokardiografii trójwymiarowej z użyciem systemu Neochord. Zastosowanie tej techniki zostało wyróżnione w konkursie Złoty Skalpel 2015 organizowanym przez Puls Medycyny. W ciągu ostatniego roku uczył wykonywania tego zabiegu w ośrodkach w Niemczech, Holandii, Finlandii, Szwajcarii, Francji, Austrii, Łotwie, Turcji, Wielkiej Brytanii, Izraelu oraz w USA. Nad dalszym doskonaleniem tej metody współpracuje z najbardziej prestiżowymi ośrodkami kardiochirurgicznymi w Stanach Zjednoczonych i Europie. Wraz z jednym pionierów kardiochirurgii robotowej Dr Chitwoodem opracował symulator do nauki przezkoniuszkowego wszczepiania nici ścięgnistych. W 2017 roku uczestniczył w pierwszym świecie zabiegu równoczasowego zastosowania techniki przezkoniuszkowego wszczepienia nici ścięgnistych bez krążenia pozaustrojowego pod kontrolą echokardiografii trójwymiarowej z użyciem systemu Neochord oraz przeznaczyniowego wszczepienia pierścienia mitralnego Cardioband, co zostało opublikowane w European Heart Journal. Był jednym z wykładowców podczas Kongresu Inspiracjii organizowanego przez Marka Kamińskiego. 
Dr Wróbel przeprowadził też pierwsze w Polsce operacje plastyki zastawki mitralnej z użyciem robota chirurgicznego da Vinci.

Rozwiń
Dariusz Zieliński
Dariusz Zieliński

Kardiochirurg
Szpital Medicover

Jestem specjalistą kardiochirurgii. Zajmuję się leczeniem chirurgicznym przewlekłego nadciśnienia płucnego o etiologii zakrzepowo-zatorowej oraz leczeniem chirurgicznym ostrej zatorowości płucnej. 

Rozwiń
Ryszard Wojdyga
Ryszard Wojdyga

Kardiochirurg
Szpital Medicover

Obiektem moich szczególnych zainteresowań jest mechaniczne wspomaganie krążenia - ECMO.

Rozwiń
Lista lekarzy dla: Kardiochirurg