Lek. Piotr Dzigowski

Piotr Dzigowski
Piotr Dzigowski
Lek. Piotr Dzigowski
O mnie

Ukończyłem Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 1997 roku. Staż podyplomowy odbyłem w Krakowskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera. Po odbytym stażu pracowałem jako lekarz wyjazdowy w Zespole Wypadkowym i Reanimacyjnym Pogotowia Ratunkowego w Proszowicach. Zostałem tam asystentem w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Dzieci, tam zdobyłem doświadczenie operacyjne w zakresie chirurgii ogólnej urazowej i naczyniowej u dorosłych i dzieci.

Specjalizację rozpocząłem w Klinice Urologii CMUJ w Krakowie, naukę kontynuowałem w Klinice Urologii Ogólnej Onkologicznej i Czynnościowej WUM w Warszawie.

Po ukończeniu specjalizacji uzyskałem prestiżowy europejski tytuł FEBU "Fellow of European Board of Urology".

Posiadam bogate doświadczenie zawodowe. Pracowałem m.in. jako starszy asystent Kliniki Urologii WUM, gdzie zajmowałem się leczeniem chorych oraz szkoleniem rezydentów.

Do moich zainteresowań należy rekonstrukcja i plastyka chirurgiczna układu moczowego i narządów płciowych, operacyjne leczenie azoospermii oraz andrologia. Odbyłem cykl szkoleń z zakresu andrologii, po czym uzyskałem certyfikat Androloga Klinicznego.

Zajmuję się leczeniem męskiej niepłodności ze szczególnym uwzględnieniem operacyjnych, laparoskopowych i klasycznych metod leczenia.

Lekarz przyjmuje w zakresie:
Języki
polski, angielski
Doświadczenie
Lekarz stażysta - w WSS im. L. Rydygiera w Krakowie (1998 r.)
Lekarz wyjazdowy - Zespół Wypadkowy i Reanimacyjny Pogotowia Ratunkowego w Proszowicach (1999 r.)
Młodszy asystent - na Oddział Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Dzieci SP ZOZ w Proszowicach (2006 r.)
Starszy asystent ( lekarz kliniczny, urolog, opieka nad chorymi, wykonywanie zabiegów operacyjnych i endoskopowych, opieka nad studentami i stażystami rezydującymi w klinice, udział w badaniach naukowych z zakresu urologii ogólnej, onkologicznej i czynnościowej zgodnie z zasadami GCP Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus
Klinika Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej WUM ul. Lindleya w Warszawie (od 2006 r. do obecnie)
Wykształcenie
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Specjalista w zakresie urologii (2010 r.).

Certyfikat Andrologii Klinicznej (2017 r.).