Lek. Paweł Majak

Paweł Majak
map
Paweł Majak
Lek. Paweł Majak
O mnie

Posiadam specjalizację II stopnia w zakresie pediatrii oraz alergologii. Medycynę studiowałem na Akademii Medycznej w Łodzi, po czym zdobyłem tytuł Doktora Nauk Medycznych.

Swoją wiedzę wykorzystuję w codziennej pracy z pacjentami. Pozwala mi ona na dokładne precyzowanie problemów zdrowotnych pacjentów oraz dobieranie odpowiedniego leczenia.

Udzielam konsultacji w trybie ambulatoryjnym w Prywatnych Gabinetach Lekarskich.

Za szczególne osiągnięcia naukowe, zostałem kilkukrotnie wyróżniony Nagrodą Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Łączę intensywną pracę kliniczną z działalnością naukową. Jestem kierownikiem licznych projektów, w tym finansowanych z NCN. Jestem również autorem lub współautorem ponad 170 publikacji naukowych (punktacja MNiSW>4000, IF >350), między innymi, w takich czasopismach jak Lancet Diabetes & Endocrinology, JAMA Pediatrics, Journal of Allergy and Clinical Immunology, Allergy. Należę do grona najczęściej cytowanych polskich pediatrów, alergologów i pulmonologów. Laureat nagrody Ministra Zdrowia I stopnia za osiągnięcia naukowe. Główne spektrum aktualnych zainteresowań naukowych to immunologiczne, metabolomiczne i mikrobiologiczne mechanizmy regulacji zapalenia w drogach oddechowych i skóry u dzieci. Moje znaczne zaangażowanie dydaktyczne przejawia się licznymi wykładami w kraju i za granicą oraz współorganizowaniem jednej z największych i najstarszych w kraju konferencji poświęconej postępom w pneumonologii i alergologii. Jednym z podstawowych celów pracy zawodowej jest próba syntezy doświadczeń naukowych i ich aplikacja w praktyce klinicznej dla dobra pacjentów.

Języki
polski, angielski
Doświadczenie
Profesor i kierownik Kliniki Pulmonologii Dziecięcej UM w Łodzi; adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych Astmy i Alergii UM w Łodzi; starszy asystent w Oddziale Klinicznym Interny Dziecięcej i Alergologii UM w Łodzi.
Wykształcenie
Akademia Medyczna w Łodzi

II stopień specjalizacji w zakresie pediatrii.

II stopień specjalizacji w zakresie alergologii.

Publikacje

Współautor ponad 80 publikacji o zasięgu międzynarodowym

map
Centrum Medicover - Piłsudskiego Łódź
Al. Piłsudskiego 3 90-368 Łódź
500 900 500
Pon - Pt7:00 - 20:00
Sob8:00 - 14:00