Lek. Filip Latawiec

Filip Latawiec
map
Filip Latawiec
Lek. Filip Latawiec
O mnie

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W trakcie specjalizacji z medycyny sportowej.
W sezonie 2019/2020 lekarz I drużyny i kierownik zespołu medycznego Al Jazira FC (Abu Dhabi; Zjednoczone Emiraty Arabskie). W sezonie 2018/2019 lekarz I zespołu Legii Warszawa i I drużyny Legia Kosz. Od 2013 roku licencjonowany Lekarz Polskiego Związku Piłki Nożnej Reprezentacji Polski Juniorów.

Filip Latawiec specjalizuje się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu oraz chorób zwyrodnieniowych, w szczególności stawu kolanowego i skokowego oraz obręczy barkowej i stawu łokciowego. Wykonuje zabiegi stosując metody małoinwazyjne m.in. z wykorzystaniem artroskopii, jak również metod klasycznych. Szczególnym zainteresowaniem jest medycyna regeneracyjna. Pod kontrolą USG wykonuje iniekcje z kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego (PRP), a także komórek macierzystych. Przyjmuje pacjentów powyżej 16-go roku życia. 

Od początku pracy zawodowej zajmuje się sportowcami i pomaga pacjentom wrócić szybko i bezpiecznie do pełnej sprawności fizycznej. Stara się by każdy pacjent aktywnie brał udział i decydował o całym procesie leczenia. 

Filip Latawiec ukończył I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Równocześnie ze studiami medycznymi uzyskał tytuł magistra psychologii ze szczególnym zainteresowaniem psychologią w sporcie.

Prywatnie latem zapalony żeglarz, a zimą narciarz. Jego pasją jest motoryzacja - sezonowy motocyklista z doświadczeniem w amatorskim motorsporcie.

Lekarz przyjmuje w zakresie:
Języki
polski, angielski
Doświadczenie
Praca lekarza rezydenta w ramach specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu na V Oddziale Neuroortopedii STOCER w Konstancinie, Praktyki lekarski w Amager Hospital w Kopenhadze
Wykształcenie
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Lekarz w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii

 

Certyfikaty

Certyfikaty:

Konferencja ESSKA, kurs osteosytnezy AO Trauma Course - Basic Principles of Fracture Management, Kurs specjalizacyjny "Dysplazja stawu biodrowego",

Akademia Chirurgii Ortopedycznej - "Rekonstukcja więzadła krzyżowego przedniego",

Trauma Master Class,

Szkolenie Antydopingowe dla lekarzy Polskiego Związku Piłki Nożnej,

Ochrona radiologiczna pacjenta w zakresie LRZ,

Diagnostyka stawu skokowo-goleniowego w Rezonansie Magnetycznym (RM) i Ultrasonografii,

"Kurs stabilizacji śródszpikowej"

map
Szpital Medicover
Al. Rzeczypospolitej 5 02-972 Warszawa
500 900 900