Zalety treningu na świeżym powietrzu
Jak w prosty sposób zrobić coś dla swojego zdrowia i kondycji. Prezentowane ćwiczenia pomogą ci się rozciągnąć i rozruszać po długich godzinach spędzonych np. przy komputerze. Otwarta przestrzeń i słońce dodają nam energii. Wykorzystajmy ciepłe dni - zróbmy coś dla siebie i naszego zdrowia.
Trening na zewnątrz niesie wiele korzyści. Pomaga zrzucić kilka zbędnych kilogramów, poprawia nastrój, podnosi poziom witaminy D (jeśli uprawiamy sport na słońcu), wzmacnia odporność. Powoduje mniejsze napięcie niż ćwiczenia w pomieszczeniach (wiele osób odczuwa np. duże napięcie związane z odchudzaniem). Trenowanie wśród zieleni obniża poziom stresu. Możesz zaprosić przyjaciół i zmienić je w towarzystki wypad. To też naturalny antydepresant. W przeciwieństwie do siłowni - jest całkowicie za darmo. Bezpośrednio po outdoorowej aktywności fizycznej możesz iść na relaksujący spacer.
Aktywność na świeżym powietrzu możesz zrobić wykorzystując przestrzeń parku: ławki i drzewa, mury.
Przykłady ćwiczeń na świeżym powietrzu
Pamiętaj, że zanim zaczniesz ćwiczyć, należy zrobić krótką rozgrzewkę. Każde ćwiczenie potwórz 10 razy.
Zobacz na wideo przykłady prostych ćwiczeń, które wykonasz w otwartej przestrzeni.
W instruktażu znajdziesz m.in. poniższe propozycje.
Stań przodem do opracia ławki. Zrób 10 półprzysiadów, dotykając rękoma oparcia. Pilnuj tego, aby kolana nie wychodziły poza linię stóp.
Oprzyj się rękoma o ławkę. maszeruj energicznie w miejscu tak, aby pięty podnosiły się naprzemiennie do góry. Palce pozostają nieruchomo na ziemi.
Stań bokiem do ławki i nogą rób duże wychamy do przodu i do tyłu. Ręka pracuje w kierunku przeciwnym do nogi.
Powiązane tematy:
Prezentowanych informacji o charakterze medycznym nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz indywidualnie, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję w porozumieniu z pacjentem. W przypadku chęci realizacji badań nieobjętych wskazaniami lekarskimi, pacjent ma możliwość ich odpłatnego wykonania. |