Szczepienia przeciwko grypie – aktualne informacje 16.10.2020

16.10.2020
Szanowni Państwo,
Z przykrością informujemy, że szczepionki przeciwko grypie są niedostępne w Centrach Medicover, a w związku z tym nie ma możliwości umówienia się na wizytę kwalifikacyjną.

Zapewniamy, iż bez przerwy podejmujemy działania mające na celu pozyskanie większej liczby preparatów, niemniej jednak, liczymy się z wysokim ryzykiem braku dostępności szczepionek na rynku.

Niestety, ograniczenia w dostępie do szczepionek dotyczą nie tylko Medicover, ale wszystkich podmiotów leczniczych w Polsce. Liczba  szczepionek jest uzależniona od ogólnej puli sprowadzonej do naszego kraju  przez producentów.

Czując się odpowiedzialnymi za zdrowie naszych Pacjentów uruchomiliśmy możliwość zaszczepienia się własną szczepionką zakupioną w aptece. Aby umówić się na zaszczepienie własnym preparatem, prosimy o kontakt pod numerem 500 900 500.

Receptę na szczepionkę można uzyskać podczas Porady Telefonicznej. Poradę z lekarzem można umówić  poprzez Medicover OnLine lub aplikację mobilną.

W związku ograniczeniami w dostępie do szczepionek uruchomiliśmy również możliwość refundacji szczepienia przeciwko grypie pacjentom zgłaszającym się z własnym preparatem, którzy posiadają usługę szczepienia w pakiecie.

Aby ubiegać się o zwrot kosztów należy skorzystać z wniosku o refundację:

Data dodania 16.10.2020
Data ostatniej aktualizacji 16.11.2020