Szczepienia przeciwko grypie – aktualne informacje 06.10.2020

06.10.2020
Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do wcześniejszych informacji o szczepieniach na grypę, chcielibyśmy poinformować, że dystrybutorzy przekazują nam szczepionki partiami i ich liczba jest ograniczona.

Ograniczenia w dostępie do szczepionek dotyczą nie tylko Medicover, ale wszystkich podmiotów medycznych w Polsce. Czując się odpowiedzialnym za zdrowie naszych pacjentów, cały czas podejmujemy działania mające na celu pozyskanie większej liczby preparatów.

Wizyty kwalifikacyjne są uruchamiane w zależności od dostępności szczepionek przeciwko grypie w Centrach Medicover. Dlatego prosimy o regularne sprawdzanie terminów w portalu Medicover OnLine lub w aplikacji mobilnej, wybierając odpowiednio opcję „Szczepienia”, a następnie „Grypa”.

Ważne. Jeżeli Pacjent umówi się na kwalifikację w ramach innego grafiku niż „Szczepienia - Grypa” (np. Internista), lekarz przeprowadzi kwalifikację i zaproponuje wystawienie recepty na szczepionkę przeciwko grypie, ale nie wykona szczepienia. Z zakupioną szczepionką można zgłosić się do dowolnej placówki Medicover w ciągu 24 godzin od wizyty kwalifikacyjnej.

Wszyscy Pacjenci, niezależnie od posiadanego abonamentu mogą zostać zaszczepieni własnym preparatem. Aby umówić się na zaszczepienie własnym preparatem, prosimy o kontakt pod numerem 500 900 500.

W związku ograniczeniami w dostępie do szczepionek uruchomiliśmy również możliwość refundacji szczepienia przeciwko grypie pacjentom zgłaszającym się z własnym preparatem, którzy posiadają usługę szczepienia w pakiecie. Receptę na szczepionkę można uzyskać podczas porady telefonicznej, na czacie lub w ramach wizyty stacjonarnej.

 

Aby ubiegać się o zwrot kosztów należy skorzystać z wniosku o refundację:

 

Data dodania 06.10.2020
Data ostatniej aktualizacji 16.11.2020