Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej

Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że zabiegi botoxem ograniczają się wyłącznie do zabiegów medycyny estetycznej, jesteś w ogromnym błędzie! Zapoznaj się z ofertą Szpitala Medicover, a dowiesz się, do czego jeszcze wykorzystywany jest tak bardzo w ostatnim czasie popularny jad kiełbasiany.

Najpopularniejszą metodą wykorzystywania botoxu jest przywrócenie młodego, świeżego i promiennego wyglądu skóry. Nic dziwnego więc, że najczęściej decydują się na niego kobiety, których skóra po 21 powoli zaczyna tracić swoją jędrność. Zabiegi botoxem pozwalają w nieinwazyjny sposób usunąć zmarszczki mimiczne, nadając blasku i gładkości skórze twarzy i ciała.

Zaskoczeniem może być dla wielu jednak fakt, że jad kiełbasiany pomaga w leczeniu nadmiernej potliwości w okolicy pach, dłoni, jak i stóp! To doskonała metoda na pozbycie się wstydliwego problemu, który spędzał do tej pory sen z powiek wielu osobom. Szacuje się, że podanie toksyny botulinowej jest obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia tej przypadłości.

Częste i powracające migrenowe bóle głowy, są schorzeniem na które cierpi coraz więcej osób. Nic więc dziwnego, że medycyna wciąż szuka rozwiązań na ich wyleczenie. Jedną z nich jest leczenie migren botoxem! Podobnie jak w przypadku nadmiernej potliwości, toksyna botulinowa podawana jest podskórnie w strategicznym miejscach przez lekarza.

Jak widać zastosowanie botoxu w medycynie jest ogromne, a na tym nie koniec. Botox pomocny jest również w leczeniu nadmiernego zgrzytania zębami – bruksizmu. Jeśli cierpisz na tę chorobę do tego stopnia, że wiąże się ona również z częstymi bólami głowy i spękanym szkliwem na zębach, koniecznie zainteresują się tą metodą leczenia! Na podobnej zasadzie botox stosowany jest również w leczeniu nietrzymania moczu.