Powiększanie piersi

Od dłuższego czasu nie jesteś zadowolona ze swojego wyglądu? Teoretycznie zmaga się z tym prawie każda kobieta – obwisłe ramiona, za duży brzuch, szeroka szczęka czy pomarańczowa skórka na udach to tylko część długiej listy przypadłości, na które najczęściej skarżą się kobiety. Całe szczęście na wiele z nich współczesna dietetyka, kosmetologia i medycyna estetyczna znalazły rozwiązanie. Na czele tej listy znajduje się powiększenie biustu, na które z roku na rok decyduje się coraz więcej Polek.

Jak podają statystyki, na powiększanie piersi decydują się najczęściej kobiety w wieku 20-40 lat. Zabieg trwa zwykle ok. 1,5 godziny i jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Polega na umieszczeniu silikonowych implantów pod każdą piersią w następujących celach:

  • powiększanie piersi u kobiet, które uznają, że mają zbyt mały biust
  • korekcja biustu u kobiet po ciąży (uzupełnienie niedoboru tkanki gruczołowej w obwisłej piersi)
  • zbalansowanie wielkości piersi w przypadku asymetrii

Implanty mogą być umieszczone pod gruczołem, mięśniem piersiowym lub jednocześnie pod mięśniem i pod gruczołem (dual plane). Lokalizacja wynika z budowy klatki piersiowej, grubości tkanek, stopnia obwisłości piersi i warunków anatomicznych. Miejsce cięcia na skórze najczęściej wykonywane jest w fałdzie znajdującym się pod piersią lub na brzegu otoczki brodawki sutkowej.

Na powiększenie biustu mogą zdecydować się nawet młode Pacjentki, które w przyszłości planują jeszcze karmić piersią. W ich przypadku preferowane jest cięcie w fałdzie pod piersią, nienaruszające tkanki gruczołu.


Skontaktuj się z nami aby poznać ofertę i dowiedzieć się więcej
Zadzwoń 500 900 900
lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie


Szpital Medicover
Aleja Rzeczypospolitej 5
02-972 Warszawa