Pakiety obserwacyjne

Nie zawsze pobyt w szpitalu musi być jednak długotrwały i nieprzyjemny. W niektórych przypadkach może ograniczyć się do kilku lub kilkunastu godzinach podczas których przeprowadzana jest dokładna diagnostyka wstępne leczenie, które można kontynuować w warunkach ambulatoryjnych (domowych). W ofercie Szpital Medicover znalazły się krótkie pobyty obserwacyjne, które w znaczny sposób zmniejszają czas pobytu w szpitalu przy jednoczesnym przeprowadzaniu pełnej procedury medycznej.

Ból głowy

Nagły lub przewlekły, migrenowy lub zatokowy, taki, któremu towarzyszy uczucie skołowania, szum w uszach, kłucie w skroniach czy oczach, a nawet zaburzenia równowagi – rodzajów bólu głowy jest wiele. Zna go niemal każdy z nas.

Ból głowy może być następstwem przemęczenia, towarzyszyć anginie, przeziębieniu lub silnemu zdenerwowaniu. Częsta przyczyną bólu głowy jest stres, przepracowanie, zmęczenie, nadmiar emocji, brak snu, zmiany atmosferyczne, nadużycie alkoholu, hałas, zanieczyszczone powietrze oraz niektóre pokarmy.

Z takim bólem umiemy sobie radzić dzięki powszechnie dostępnym środkom przeciwbólowym. Ale co w przypadku silniejszego bólu, któremu dodatkowo towarzyszą nudności lub wymioty, zaburzenia widzenia, światłowstręt, czy nadwrażliwość na dźwięki.

Migrenę mogą sprowokować silne emocje, zmęczenie, zmiany pogody, miesiączka, długie przebywanie na słońcu, niektóre składniki diety (np. czekolada, kakao, ser żółty, orzechy, jaja, pomidory, wino).

Silny ból głowy obniża komfort życia, może spowalniać reakcje, zaburzyć naszą koncentracje, a to może sprzyjać groźnym sytuacjom np. w czasie prowadzenia samochodu.

W obliczu takiego bólu sami jesteśmy bezradni dlatego najlepiej udać się po pomoc do lekarza. W leczeniu doraźnym najskuteczniejsze działanie mają leki przeciwmigrenowe, które lekarz może zaordynować dożylnie. Po ich podaniu objawy ustępują,  a my możemy powrócić do codziennych zajęć. Dalsza współpraca z lekarzem pozwala kontrolować chorobę i przynieść lepsze efekty leczenia na przyszłość.

Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy w ostrych bólach głowy zapraszamy do szpitala Medicover do Oddziału Pomocy Doraźnej, gdzie oferujemy: opiekę pielęgniarską, pobyt pacjenta w Oddziale Obserwacyjnym, podanie leków przeciwmigrenowych i płynów zgodnie z dyspozycją lekarza.

Cena pakietu 300 zł. Do pakietu należy dodać koszt konsultacji lekarskiej 250 zł

Nawodnienie dorosłych i dzieci

Odwodnienie to stan, w którym zawartość wody w organizmie spada do poziomu utrudniającego jego prawidłowe funkcjonowanie. Taki spadek może stanowić poważne zagrożenie dla organizmu ludzkiego szczególnie dla niemowląt, małych dzieci i osób starszych. Odwodnienie najczęściej kojarzymy z upałami, do utraty wody może jednak dojść także zimą w wyniku biegunek, wymiotów lub gorączki, a także chorób nerek czy choroby Parkinsona.

Leczenie odwodnienia polega na zapobieganiu dalszej utracie wody z organizmu i uzupełnianiu jej niedoborów. Można zastosować doustną terapię podając wodę, niesłodzoną herbatę lub elektrolity. W sytuacjach bardziej poważnych konieczne jest dożylne podawanie glukozy i elektrolitów.

Objawy, które powinny skłonić Cię do udania się z dzieckiem do szpitala:

  • rzadsze oddawanie moczu
  • utrata elastyczności skóry (skóra plastelinowa)
  • suchość skóry w okolicach pachowych
  • suchość śluzówek jamy ustnej i języka
  • gorączka
  • pojawienie się drgawek
  • utrata przytomności

W szpitalu Medicover oferujemy krótkie pobyty obserwacyjne, podczas których przeprowadzamy podstawową diagnostykę, nawodnienie i obserwacje pacjenta  oraz skoordynujemy dalsze leczenie.
O rodzaju zastosowanego leczenia zawsze decyduje Lekarz Izby Przyjęć w oparciu o wskazania medyczne stwierdzone podczas badania. Podane poniżej pakiety nie są dostępne na życzenie pacjenta. 

  • Obserwacja, nawodnienie i pobyt dziecka w Oddziale Obserwacyjnym - cena 400 PLN (dodatkowe koszty obejmują cenę kwalifikacji lekarskiej - 250 PLN oraz specjalistyczne badania laboratoryjne nie objęte pakietem)
  • Pobyt dziecka, nawodnienie i obserwacja do 12 godzin w Oddziale Pediatrycznym – cena 1 600 PLN
  • Pobyt dziecka, nawodnienie i obserwacja do 24 godzin w Oddziale Pediatrycznym – cena 2 000 PLN

Szpital Medicover otwarty jest dla wszystkich, działa 24-godziny na dobę 7 dni w tygodniu także w święta. Dla pacjentów indywidualnych oraz pacjentów Medicover nie posiadających w zakresie swojej karty usług szpitalnych procedury medyczne świadczone są odpłatnie.