Pakiety diagnostyczne

Formularz
kontaktowy
Zadzwoń na
infolinię

Formularz kontaktowy

Zostaw dane - oddzwonimy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych podmiotów z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover.
Wyrażam zgodę na przekazywanie treści marketingowych na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243, ze zm.), przez Medicover Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, ze zm.), na podany adres e-mail oraz w postaci SMS, przez Medicover Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnione na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover oraz Partnerów Programu, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/online.
Skontaktuj się: 500 900 900

Pakiety diagnostyczne dla dzieci przygotowane przez specjalistów Szpitala Medicover to starannie dobrane badania i konsultacje pozwalające na dokładną i szczegółową ocenę stanu zdrowia Waszego dziecka.

Wczesna i prawidłowa diagnostyka jest niezwykle istotna z uwagi na możliwość podjęcia odpowiedniego leczenia, a tym samym możliwość zapobiegania bardzo groźnym dla zdrowia i życia chorobom.

Oferowane w szpitalu Medicover pakiety diagnostyczne pozwalają na:

 • wykonanie wszystkich badań w jednym miejscu,
 • wykluczenie ewentualnych chorób współistniejących,
 • wykonanie badań bez skierowań na diagnostykę,
 • łatwy i szybki dostęp do konsultacji u lekarza specjalisty,
 • uzyskanie zaleceń dotyczących dalszego procesu leczenia,
 • pełną kontrolę stanu zdrowia dziecka,
 • stałą obecność rodziców przy diagnozowanym dziecku,
 • pobyt dziecka w szpitalu skrócony do minimum z zachowaniem właściwego procesu diagnostyki.

W ramach proponowanych pakietów wykonujemy diagnostykę:

Pakiet immunologiczny

Zdarza się, że infekcje oraz przeziębienia u naszych dzieci są częste i charakteryzują się nawracającym i długim przebiegiem. Jeżeli Twoje dziecko choruje co trzy tygodnie, częściej zostaje w domu niż chodzi do przedszkola, szkoły, a Ty zastanawiasz się kiedy wreszcie skończą się te infekcje, sprawdź, co mu dolega.

Wykonane przez nas badania przesiewowe pozwolą na wykluczenie wrodzonych zaburzeń odporności i pozwolą ustalić dalsze postępowanie.

Przeprowadzenie pakietu diagnostycznego nie wymaga kwalifikacji u lekarza prowadzącego. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami ustalając termin hospitalizacji. Informacje o sposobie wykupienia pakietu diagnostycznego uzyskasz dzwoniąc pod numer – 500 900 900.

Cena pakietu 2 500 PLN obejmuje badania, konsultacje i 12 godzinny pobyt dziecka na oddziale.

Lekarz realizujący program diagnostyczny: dr Nel Dąbrowska


Bóle głowy

Ból głowy u dziecka może pojawić się już we wczesnym wieku przedszkolnym. Rodziców powinien niepokoić każdy ból głowy u dziecka. Najbardziej niepokojące to te, którym towarzyszą nudności, wymioty, ospałość. Dzieci mogą cierpieć także na migrenę - są wtedy wrażliwe na światło i dźwięki. Niepokojący dla rodziców jest także ból głowy pojawiający się po wysiłku (zajęciach ruchowych).

Wykonane przez nas badania przesiewowe pozwolą na zdiagnozowanie Waszego dziecka i wykluczenie:

 • chorób neurologicznych,
 • chorób okulistycznych,
 • boreliozy,
 • zaburzeń hormonalnych,
 • chorób rozrostowych centralnego systemu nerwowego (guzy mózgu).

Sprawdź, co jest przyczyną bólu głowy Twojego dziecka. Wykonaj pełną diagnostykę, w zaledwie 6 godzin otrzymasz szczegółowy obraz stanu zdrowia swojego dziecka.

Cena pakietu 2 500 PLN, obejmuje badania, konsultacje i pobyt dziecka na oddziale.

Lekarz realizujący program diagnostyczny: dr Dariusz Rokicki


Niedobór masy ciała

Dlaczego tak wiele dzieci marnie je? Najczęściej dlatego, że wielu rodziców przesadnie zabiega o to, żeby jadły dobrze. Są jednak dzieci, które mają problemy zdrowotne, wynikiem których są zaburzenia wagi.

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko za mało przybiera na wadze, przeprowadź proponowane przez szpital badania przesiewowe, które pozwolą na wykluczenie:

 • schorzeń przewodu pokarmowego,
 • zespołu złego wchłaniania,
 • alergii i nietolerancji pokarmowych,
 • niedoborów istotnych składników pokarmowych,
 • przyczyn infekcyjnych - zakażeń pasożytniczych, bakteryjnych czy wirusowych,
 • zaburzeń hormonalnych i metabolicznych.

Jeśli podejrzewasz, że problemy z wagą Twojego dziecka mogą mieć podłoże chorobowe, skorzystaj z naszego pakietu. Konsultację do lekarza specjalisty można umówić dzwoniąc - 500 900 900.

Cena pakietu 2 200 PLN, obejmuje badania, konsultacje i 12 godzinny pobyt dziecka na oddziale.

Lekarz realizujący program diagnostyczny: dr Violetta Wojno i dr Maciej Dądalski


Niedobór wzrostu

Wzrost naszego dziecka zaznaczamy na framudze drzwi. Zmieniające się kreski to frajda dla naszego malucha, a dla nas dowód, że dziecko rośnie. Zdarza się jednak że kreska przesuwa się bardzo wolno. Jeśli wydaje Ci się, że Twoje dziecko rośnie wolniej niż jego rówieśnicy, spróbuj wyjaśnić przyczynę, dlaczego tak się dzieje.

Wykonane przez nas badania przesiewowe pozwolą na zdiagnozowanie Waszego dziecka i wykluczenie:

 • zaburzeń hormonalnych: niedobór hormonu wzrostu, hormonów tarczycy, zaburzenia gospodarki hormonami sterydowymi,
 • zaburzeń metabolicznych,
 • schorzeń przewodu pokarmowego: zespołu złego wchłaniania, alergii i nietolerancji pokarmowych, niedoborów istotnych składników pokarmowych,
 • przyczyn infekcyjnych: przewlekłych zakażeń pasożytniczych, bakteryjnych czy wirusowych.

Diagnostyka niedoboru wzrostu realizowana jest bez skierowania u dzieci do 8 roku życia -dziewczynki  i 10 lat u chłopców. W innych przypadkach badania diagnostyczne realizowane są na podstawie skierowania od lekarza endokrynologa

Aby móc szybko rozwiązać problemy zdrowotne swojego dziecka nie narażając go przy tym na zbędny stres umów się na diagnostykę w naszym szpitalu. Konsultację do lekarza specjalisty można umówić dzwoniąc - 500 900 900.

Cena pakietu 2 400 PLN, obejmuje badania, konsultacje i 24 godzinny pobyt dziecka na oddziale.

Lekarz realizujący program diagnostyczny: dr Agnieszka Rudzka – Kocjan


Omdlenia

Omdlenia, czyli nagła i krótkotrwała utrata przytomności z obniżeniem napięcia mięśniowego i brakiem reakcji na bodźce zewnętrzne może zdarzyć się niemal każdemu, także dzieciom. Omdleniom towarzyszą najczęściej poty, bladość skóry czy uczucie osłabienia.

Omdlenia mogą być wywołane czynnikami zewnętrznymi takimi jak: wysoka temperatura, długie przebywanie w pozycji stojącej, czy szybka zmiana pozycji ciała. Ich przyczyną bywają też poważne choroby, które wymagają szybkiej diagnostyki.

Proponowane badania przesiewowe pozwolą na wykluczenie najczęściej występujących przyczyn omdleń, takich jak: wady serca i zaburzenia rytmu serca, czy epilepsja.

Jeżeli Twojemu dziecku zdarzają się omdlenia i obawiasz się, że mogą być one spowodowane groźnymi dla jego zdrowia czynnikami - umów się na konsultację i wykup pakiet diagnostyczny - 500 900 900.

Cena pakietu 2 800 PLN, obejmuje badania, konsultacje i pobyt dziecka na oddziale.

Lekarz realizujący program diagnostyczny: dr Halszka Kamińska


Terapia osobista pompą insulinową

Według specjalistów leczenie pompą insulinową jest najwygodniejszą formą terapii cukrzycy typu 1, umożliwiającą naśladowanie fizjologicznego wydzielania insuliny z trzustki. Szczególnie zalecane pacjentom o nieuregulowanym trybie życia, zmiennej aktywności fizycznej i zmiennej diecie.

Ważne jest jednak dokładne zapoznanie się ze specyfiką urządzenia oraz szeroka wiedza na temat jego użytkowania i prowadzenia insulinoterapii za jej pomocą.

Proponowany pobyt w oddziale pozwala na zmianę sposobu leczenia cukrzycy, niezbędną diagnostykę określającą stopień wyrównania metabolicznego, edukację diabetologiczną w zakresie użytkowania pompy, zasad insulinoterapii oraz dalszego prowadzenia leczenia i diety.

Po pobycie szpitalnym w ramach pakietu Pacjent uzyskuje również możliwość stałej kontroli nowej formy insulinoterapii przez prowadzącego diabetologa.

Cena pakietu 2 800 PLN, obejmuje badania, konsultacje i 24 godzinny pobyt dziecka na oddziale.

Lekarz realizujący program diagnostyczny: dr Monika Lech


Bóle brzucha

Bóle brzucha są jednym z najczęstszych powodów zgłaszania się dziecka do lekarza, mogą świadczyć o wielu różnych chorobach. Stąd bardzo ważne jest zachowanie daleko idącej ostrożności i wykonanie badań, które pozwolą na dokładne zdiagnozowanie przyczyn bolącego brzucha.

Wykonane przez nas badania przesiewowe pozwolą na zdiagnozowanie Waszego dziecka i wykluczenie:

 • chorób nerek i wątroby,
 • obecności pasożytów,
 • chorób przewodu pokarmowego (zatrucie pokarmowe, zespół jelita drażliwego, refluks żołądkowo-przełykowym),
 • chorób autoimmunologicznych,
 • alergii,
 • zapalenia wyrostka robaczkowego,
 • zapalenia układu moczowo-płciowego.

Jeżeli Twoje dziecko często skarży się na bóle brzucha, towarzyszą temu biegunki i okresowe gorączki, wykonaj proponowane przez naszych specjalistów badania. Sprawdź co dolega Twojemu dziecku.

Cena pakietu 2 800 PLN, obejmuje badania, konsultacje i 12 godzinny pobyt dziecka na oddziale.

Lekarz realizujący program diagnostyczny: dr Violetta Wojno i dr Maciej Dądalski


Powiększone węzły chłonne

Węzły chłonne szyi reagują na niemal każdą infekcję górnych dróg oddechowych. Są to zarówno zakażenia bakteryjne, wirusowe, czy grzybicze, ale i nowotwory. Powiększone węzły chłonne nie zawsze oznaczają obecność groźnej choroby, warto jednak wybrać się do lekarza i przeprowadzić niezbędną diagnostykę.

To co powinno zaniepokoić rodzica to powiększone węzły chłonne, które nie zmniejszyły się po infekcji, węzły które są pogrupowane i przesuwalne. Niepokojącym objawem mogą być także węzły, które zaczynają rosnąć.

Wykonane przez nas badania przesiewowe pozwolą na zdiagnozowanie Waszego dziecka i wykluczenie:

 • przewlekłych infekcji w obrębie głowy i szyi (konsultacja laryngologa - zapalenie ucha, przewlekłe zapalenie zatok),
 • chorób wirusowych i bakteryjnych,
 • chorób pasożytniczych,
 • chorób autoimunnologicznych,
 • nowotworów i chorób hematologicznych,
 • gruźlicy.

Jeśli Twoje dziecko ma powiększone węzły chłonne mimo ustąpienia infekcji skorzystaj z konsultacji u specjalisty szpitala Medicover i przeprowadź niezbędne badania. Konsultacje u lekarza specjalisty umówisz dzwoniąc na numer: 500 900 900.

Cena pakietu 1 800 PLN, obejmuje badania, konsultacje i pobyt dziecka na oddziale.

Lekarz realizujący program diagnostyczny: dr Katarzyna Smalisz-Skrzypczyk