Leczenie ambulatoryjne

Formularz
kontaktowy
Zadzwoń na
infolinię

Formularz kontaktowy

Zostaw dane - oddzwonimy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych podmiotów z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover.
Wyrażam zgodę na przekazywanie treści marketingowych na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243, ze zm.), przez Medicover Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, ze zm.), na podany adres e-mail oraz w postaci SMS, przez Medicover Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnione na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover oraz Partnerów Programu, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/online.
Skontaktuj się: 500 900 900
Od wielu lat medycyna poszukuje sposobów poprawy gojenia się tkanek i skrócenia czasu potrzebnego do zrastania się kości czy zagojenia się tkanek miękkich.

Odpowiedzią na te poszukiwania jest m.in. leczenie tzw. czynnikami wzrostu lub leczenie z zastosowaniem komórek macierzystych.

W wielu schorzeniach ortopedycznych wciąż wskazane bywa leczenie za pomocą blokad okołostawowych.

Terapia czynnikami wzrostu

Czynniki wzrostu mogą być stosowane jako działanie wspomagające w leczeniu operacyjnym złamań kości, w rekonstrukcjach więzadeł w kolanie, czy np. w czasie rekonstrukcji zerwanego ścięgna Achillesa.

W warunkach ambulatoryjnych podaje się pacjentom czynniki wzrostu głównie przy zmianach zwyrodnieniowych i przeciążeniowych tkanek miękkich (w szczególności ścięgien i mięśni) oraz stawów. Wszystko odbywa się pod kontrolą USG. Preparat trafia dokładnie w chore miejsca, które tego potrzebują.

Cena zabiegu od 1 500 PLN

Nowoczesna Terapia Orthokine® bywa często określana jako własna pomoc ciała.

Terapia Orthokine® polega na podawaniu preparatu przygotowanego z krwi pacjenta. Krew, po pobraniu, jest inkubowana w temperaturze 37 stopni Celsjusza. W trakcie tego procesu komórki krwi wytwarzają białka ochronne – przeciwzapalne, a następnie surowica z białkami ochronnymi jest oddzielana od skrzepu krwi i podawana pacjentowi od 1 do 3 razy w tygodniu w miejsce chorobowo zmienione w celu zahamowania procesów zapalnych i stymulowania regeneracji tkanek.

Terapia Orthokine® ma zastosowanie w chorobie zwyrodnieniowej stawów, w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, w tendinopatii ścięgna Achillesa i w innych przypadkach.

Cena zabiegu od 1 100 PLN

Innowacyjna metoda w leczeniu zwyrodnień stawów - CELLULAR MATRIX™

Cellural Matrix to innowacyjny zabieg  regeneracyjny wykorzystujący mieszaninę osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym.  Kwas hialuronowy zawarty w leku, działa jak matryca do odbudowy komórek skóry i powoduje jej nawilżenie i odżywienie. Osocze bogatopłytkowe, dodatkowo pobudza okoliczne fibroblasty do podziałów oraz syntezy kolagenu, dostarcza zwyrodnionym stawom cenne płytki krwi oraz sole mineralne, witaminy A,D,E, K, hormony czy kwasy tłuszczowe.

Kuracja Cellural Matrix’em przyspiesza regenerację tkanek ich gojenie, a także obniża poziom bólu i przeciwdziała dalszym zwyrodnieniom stawów. Pierwsze efekty kuracji odczuwalne są już po pierwszym zabiegu

Cena zabiegu 1 500 PLN + koszt wizyty 190 PLN

Blokady okołostawowe 

Blokady okołostawowe wykonywane są przy zapaleniach kaletek maziowych i przy zmianach przeciążeniowych ścięgien. Celem blokady okołostawowej jest eliminacja lub zmniejszenie bólu i procesu zapalnego obejmującego te struktury.

Zabieg polega na ostrzyknięciu środkiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym struktur okołostawowych, takich jak: więzadła, ścięgna, mięśnie, kaletki maziowe, torebki stawowe.

Cena zabiegu od 120 PLN.

Terapia komórkami macierzystymi – LIPOGEMS

Terapia LIPOGEMS polega na podaniu pacjentowi oczyszczonej i mechanicznie przetworzonej tkanki tłuszczowej pobranej w wyniku liposukcji. Iniekcja odbywa się w miejsce zmienione chorobowo, gdzie wymagana jest regeneracja  i naprawa uszkodzonej tkanki.

Lipogems oprócz tkanki tłuszczowej zawiera liczne naczynia włosowate, w których znajdują się komórki okołonaczyniowe nazywane serycytami. W wyniku licznych rozdrobnienia przekształcają się one w Mezenchymalne Komórki Macierzyste powstrzymujące procesy bliznowacenia, zatrzymujące proces obumierania komórek i wzmacniające ich naturalną zdolność do regeneracji. Ponadto działają przeciwzapalne i bakteriobójczo.

Zabieg Lipogems może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub u osób bardziej wrażliwych, dożylnym. Jedną z głównych zalet metody Lipogems jest jego mała inwazyjność, jednoczasowość (brak konieczności namnażania komórek w laboratorium) i mało traumatyczny przebieg procedury. Zabieg Lipogems nie wymaga hospitalizacji oraz umożliwia wyjście pacjenta do domu w ciągu kilku godzin od jego zakończenia.

Zabieg szczególnie polecany:

  • w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów
  • do rekonstrukcji tkanek kostnych i chrzęstnych
  • przy zwyrodnieniach krążków międzykręgowych
  • w medycynie przeciwstarzeniowej

Cena zabiegu 8 000 PLN (do ceny należy dodać koszt pobytu i znieczulenie)

USG ortopedyczne obejmuje:  

  • stawy – ramienny (bark), łokciowy, nadgarstek, stawy ręki, staw biodrowy, stawy: kolanowy, skokowy, stawy stopy
  • mięśnie
  • ścięgna kończyny górnej i dolnej – np. ścięgna ręki, ścięgno Achillesa
  • nerwy – pośrodkowy (ciasnota kanału nadgarstka), łokciowy, promieniowy, kulszowy i inne
  • pozostałe – tkanki miękkie kończyny dolnej i górnej

Cena USG od 150 PLN