Ortopedia | Prywatny ortopeda Warszawa

Schorzenia ortopedyczne są najczęściej wynikiem urazów lub choroby zwyrodnieniowej narządu ruchu, która rozwija się powoli przez lata. Bez względu na ich przyczynę, ograniczają one zwykle naszą mobilność, powodując ból oraz dyskomfort w codziennym życiu. Bez względu na rodzaj dolegliwości warto skonsultować swoje objawy z lekarzem ortopedą.

Gdy inaczej nie da się zaradzić, często niezbędny jest zabieg operacyjny. Szybka i właściwa diagnostyka, oprócz wiedzy i umiejętności naszych lekarzy, zapewniają powodzenie leczenia operacyjnego. Dlatego wszystkim pacjentom zapewniamy dostęp do naszego nowoczesnego centrum diagnostycznego w Szpitalu Medicover oraz do ośrodka specjalizującego się w ortopedii i rehabilitacji – Rehasport Clinic. Nasz zespół składa się z najlepszych ortopedów w Warszawie, co jest gwarancją profesjonalnej i fachowej opieki.

Zanim podejmiemy się leczenia operacyjnego w schorzeniach ortopedycznych, jeżeli jest to wskazane stosujemy na wstępie leczenie zachowawcze, między innymi z wykorzystaniem czynników wzrostu, których zadaniem jest stymulacja procesów naprawczych i regeneracyjnych tkanek, po ich uszkodzeniu.

W Szpitalu Medicover wykonujemy między innymi następujące zabiegi:

  • artroskopie w obrębie: barku, stawów: kolanowego, skokowego, biodrowego 
  • endoprotezoplastyki stawów: kolanowego, biodrowego, barkowego
  • operacje rekonstrukcyjne ścięgien i więzadeł
  • korekcje wrodzonych i nabytych wad i deformacji kończyn (np. korekcja koślawości paluchów koślawych  - czyli tzw. halluxów)
  • wycięcie łagodnych guzów, cyst, torbieli i ganglionów z układu szkieletowego 

Lekarze wykonujący zabiegi: dr n. med. Tomasz Poboży, dr n. med. Edward Dobies, lek. med. Paweł Gidziński, lek. med. Jan Kośmider, lek. med. Paweł Łęgosz, lek. med. Waldemar Penconek, dr n. med. Jarosław Strycharz,  dr n. med. Mirosław Szarzyński