Operacje pęcherzyka żółciowego

Woreczek żółciowy magazynuje wytwarzaną przez wątrobę żółć, która z kolei uwalniana jest w czasie procesu trawienia. Uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, zła dieta i otyłość – to najczęstsze przyczyny problemów z woreczkiem żółciowym, narządem połączonym z wątrobą i dwunastnicą. Schorzenia takie jak kamica pęcherzyka żółciowego dotykają nie tylko dorosłych, ale także dzieci.
Specjaliści ze Szpitala Medicover specjalizują się w sprawnym i skutecznym leczeniu kamicy woreczka żółciowego u dzieci. Wykwalifikowany personel zapewnia opiekę już na etapie diagnostycznym. Dzięki nowoczesnemu Centrum Konsultacyjnemu, wyposażonemu w sprzęt do wykonania ultrasonografii jamy brzusznej, Nasi lekarze są w stanie bardzo szybko ustalić wielkość i liczbę kamieni znajdujących się w woreczku, oraz sprawdzić, czy w trakcie choroby nie doszło już do powikłań, np. do zapalenia trzustki.
W Szpitalu Medicover młodzi pacjenci przejdą nie tylko wszystkie potrzebne badania, ale także otrzymają szczegółowy plan leczenia. W przypadku zaawansowanej kamicy (gdy kamienie się już uwapniły) konieczny będzie zabieg operacyjny. W Naszym zespole znajdują się lekarze, którzy w pełni zadbają o potrzeby pacjenta. W Szpitalu Medicover podczas procesu podawania narkozy i wybudzania mogą uczestniczyć rodzice pacjenta, w celu zminimalizowania stresu związanego z zabiegiem. Operacja wykonywana jest metodą laparoskopową, dzięki czemu nie ma konieczności otwierania jamy brzusznej, a ryzyko wystąpienia powikłań jest niewielkie.