Specjaliści ze Szpitala Medicover oferują pomoc z zakresu rozpoznawania i leczenia chorób nowotworowych. Nasi onkolodzy wyróżniają się wiedzą, wieloletnim doświadczeniem, a także odpowiednim podejściem do pacjenta, dzięki czemu w czasie badania nie odczuwa on dodatkowego dyskomfortu oraz stresu.
Z usług onkologów ze Szpitala Medicover mogą skorzystać wszyscy – przyda się posiadana już dokumentacja choroby lub wstępne wyniki. Ponadto w Naszych placówkach znajdują się urządzenia, które pomagają w rozpoznawaniu niektórych schorzeń, m.in.:
- ultrasonograf,
- rentgen cyfrowy,
- rezonans magnetyczny,
- tomograf komputerowy,
- endoskop.
Nasi lekarze prowadzą nie tylko działania diagnostyczne, ale także dobierają metody leczenia m.in. nowotworów:
- układu pokarmowego,
- piersi i narządów rodnych,
- płuc oraz klatki piersiowej,
- skóry,
- tarczycy,
- nerek,
- szpiku kostnego.
Onkolodzy ze Szpitala Medicover na podstawie wyników badań układają plan leczenia i dobierają metodę, która da pacjentowi największe szanse na powrót do zdrowia. Wśród praktykowanych sposobów na walkę z chorobą znajdują się nie tylko terapia miejscowa (np. leczenie chirurgiczne czy radioterapia), ale także terapie systemowe, które polegają m.in. na chemioterapii (uśmiercanie komórek nowotworowych za pomocą związków chemicznych), hormonoterapii (stymulowanie komórek nowotworowych hormonami) oraz leczeniu biologicznym (np. terapia genowa). Personel Szpitala Medicover zapewnia też profesjonalną pomoc po eliminacji choroby.