Lifting pochwy

Lifting pochwy Warszawa | Szpital Medicover

Lifting przedsionka pochwy

Lifting przedsionka pochwy jest zabiegiem wykonywanym w ramach ginekologii estetycznej. Ma on na celu zwężenie wejścia do pochwy, co skutkuje zwiększeniem doznań podczas współżycia. Ma również efekt kosmetyczny.

Na czym polega zabieg liftingu pochwy?

W ginekologii terminem lifting pochwy określa się zabieg, który polega na poprawieniu jędrności i zbliżeniu mięśni zlokalizowanych w okolicy przedsionka pochwy. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych nici, które wprowadza się poprzez niewielkie nacięcia skóry krocza do tkanki podskórnej i znajdującego się pod nią mięśnia. Wykorzystywane podczas zabiegu nici Happylift posiadają specjalne haczyki o niewielkim rozmiarze. Są one wprowadzane poprzez nacięcia, a następnie kotwiczone w tkance podskórnej i mięśniach, dzięki czemu możliwe jest odpowiednie zwężenie przedsionka pochwy. Zazwyczaj podczas zabiegu liftingu pochwy wykorzystywana jest jedna nić. Nić podwójna stosowana jest wyłącznie w przypadkach o większej złożoności defektu. Stosowane podczas zabiegu nici ulegają rozpuszczeniu, jednakże efekt zabiegu utrzymuje się przez długi okres czasu, nawet przez kilka lat.

Kiedy zaleca się zabieg liftingu pochwy?

Lifting pochwy jest zabiegiem wykonywanym w ramach ginekologii estetycznej, w celu usunięcia defektów o charakterze funkcjonalno- kosmetycznym. Zalecany jest paniom, u których stwierdzono zbyt szerokie wejście do pochwy, spowodowane w szczególności:

  • przebytym porodem i związanymi z nim defektami anatomiczno - funkcyjnymi krocza,
  • obniżeniem napięcia tkanek krocza.

Panie, które po konsultacji z lekarzem ginekologiem zdecydowały się na wykonanie zabiegu powinny posiadać aktualne badanie cytologiczne szyjki macicy. Ponadto należy pamiętać, że zabieg najlepiej jest wykonywać w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego.

Jakie korzyści niesie ze sobą zabieg liftingu pochwy?

Korzyści jest wiele, choć jedną z najczęściej wymienianych jest poprawa jakości współżycia seksualnego. Czynnik ten jest również częstą przyczyną konsultacji z lekarzem oraz podjęcia decyzji o podjęciu terapii. Lifting pochwy jest zabiegiem cechującym się małą inwazyjnością, dzięki czemu nie wymaga hospitalizacji. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a czas jaki niezbędny jest do pełnej regeneracji jest stosunkowo krótki. Mała inwazyjność gwarantuje szybkie gojenie, dzięki czemu panie poddane zabiegowi uzyskują pełną sprawność w ciągu kilku dni.

Skutki uboczne i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Jak każdy zabieg, tak również lifting pochwy może wywołać u niektórych pacjentek skutki niepożądane. Dlatego bardzo ważnym elementem jest dokładny wywiad chorobowy z pacjentką oraz wykonanie szczegółowych badań. Powikłania po zabiegu liftingu pochwy zdarzają się bardzo rzadko, a jeśli wystąpią - ich charakter nie zagraża życiu i zdrowiu pacjentki. Dokładne informacje o stanie zdrowia kobiety pozwalają na zminimalizowanie ryzyka ewentualnych powikłań. Zabiegu nie wykonuje się o pań, u których:

  • stwierdzona została infekcja pochwy bądź sromu, wykonanie zabiegu możliwe jest dopiero po wyleczeniu choroby,
  • stwierdzono uczulenie na leki, które stosowane są do znieczulenia pacjentki podczas zabiegu,
  • w wywiadzie bądź badaniach potwierdzone zostały zaburzenia związane z prawidłową krzepliwością krwi,
  • zdiagnozowana została choroba nowotworowa umiejscowiona w obrębie narządów płciowych.

Ponadto, czasowym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są także:

  • ciąża,
  • okres połogu, szczególnie jego wczesne stadium z występującymi upławami z jamy macicy,
  • miesiączka bądź inne krwawienie z pochwy.

Rekonwalescencja

Zabieg liftingu pochwy wykonywany jest w ramach tzw. “chirurgii jednego dnia”. Pacjentce podawane jest znieczulenie miejscowe, nie jest potrzebna hospitalizacja. Pełna aktywność osiągana jest już kilka dni po przeprowadzonym zabiegu, natomiast rozpoczęcie współżycia seksualnego zalecane jest dopiero po upływie kilku tygodni. Okres ten ma na celu zapewnić odpowiednie gojenie rany, aby podjęcie współżycia nie wiązało się z dolegliwościami bólowymi. Ponadto zaleca się, aby w okresie od wykonania zabiegu do czasu wystąpienia pierwszej miesiączki, stosowane były środki do higieny intymnej, posiadające właściwości odkażające. 

Gdzie wykonać lifting pochwy ?

Skontaktuj się z nami i sprawdź cenę liftingu pochwy 500 900 900
O dostępnych pozostałych zabiegach ginekologi estetycznej przeczytasz także na stronie szpitala pod hasłem zabiegi i operacje

Szpital Medicover
Aleja Rzeczypospolitej 5
02-972 Warszawa 

 

Lifting pochwy Warszawa Szpital Medicover