Leczenie nadpotliwości

Czasem masz wrażenie, że Twój organizm działa przeciw Tobie. W momentach, kiedy najbardziej potrzebujesz doskonałej prezencji, oblewają Cię siódme poty. Znasz to uczucie, a żadne dezodoranty i antyperspiranty nie są na tyle skuteczne, by mokre plamy pod pachami czy na plecach się nie pojawiły? Bez obaw! Z tego rodzaju problemem zmaga się wielu ludzi na świecie. Całe szczęście współczesna medycyna na większość tych przypadłości znalazła rozwiązanie.

Chociaż pocenie się jest naturalnym stanem, wynikającym z naszej fizjologii, zdarza się tak, że nasila się ono w sposób uciążliwy i niezwykle krępujący, szczególnie w sytuacjach stresujących lub przy wysokiej temperaturze. Nadmierne pocenie może być zarówno wynikiem współistniejących chorób np. zaburzeń hormonalnych, infekcji (nadpotliwość wtórna), jak i występować bez uchwytnej przyczyny. Najlepszym sposobem leczenia nadpotliwości wtórnej jest więc zlikwidowanie jej przyczyny.

W przypadku nadpotliwości samoistnej stosuje się botoks. Blokowanie czynności gruczołów potowych przy pomocy botoksu, to sposób uważany obecnie za przynoszący najlepsze rezultaty. Za pomocą jednego zabiegu można zlikwidować tę przykrą dolegliwość na kilka miesięcy. Zabieg w Szpitalu Medicover wykonywany  jest przez lekarza i poprzedzony konsultacją lekarską, na której będziesz mógł rozwiać wszystkie swoje wątpliwości dotyczące leczenia nadpotliwości. Przyjdź po poradę już dziś i pozbądź się wstydliwego problemu na długi czas.