Laserowe zamykanie naczynek

Choć nie jesteś osobą wstydliwą, często się czerwienisz? A może masz na tyle spękaną od czerwonych naczynek skórę (nie tylko twarzy), że wstyd Ci ją odsłaniać? Powstawanie takich rozszerzonych naczyń krwionośnych czasem mija, niejednokrotnie jednak utrwala się i pozostaje na stałe. Co sprzyja tego rodzaju zmianom? Przede wszystkim:

  • przewlekła ekspozycja skóry na słońce,
  • korzystanie z solarium,
  • wiatr,
  • duże wahania temperatur,
  • stosowanie sterydów.

„Pajączki naczyniowe”, są nie tylko przypadłością kobiet i mogą przybierać naprawdę duże rozmiary. Niektórzy mają je od urodzenia, natomiast u innych pojawiają się jako efekt wymienionych czynników zewnętrznych. Czy istnieje skuteczna metoda na to, by się ich pozbyć? Jak najbardziej! Również na takie przypadłości medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie. Jest nim właśnie laserowe zamykanie naczynek. Na czym polega?

Usuwanie naczynek za pomocą lasera to metoda leczenia, podczas której naświetla się rozszerzone naczynko promieniem lasera, który gwałtownie podgrzewa w nim krew, powodując obkurczenie i trwałe zamknięcie. Dzięki temu stan skóry np. nóg, jest nieporównywalnie lepszy niż przed zabiegiem. Podobnie rzecz ma się jeśli chodzi o laserowe zamykanie naczynek na twarzy, jednak efekt uzależniony jest od dobrania odpowiedniej długości fali emitowanej przez laser (o czym oczywiście zadecyduje lekarz po pierwszych konsultacjach Twojej skóry twarzy), żeby ciepło lasera oddawane było we krwi, a skóra podgrzewana była tylko tyle, ile trzeba, nie powodując przebarwień.