Laserowa korekcja blizn krocza po cesarskim cięciu

Laserowa korekcja blizn krocza po cesarskim cięciu Warszawa | Szpital Medicover

Cięcie cesarskie jest jednym ze sposobów rozwiązania ciąży w sytuacji, gdy poród naturalny nie jest wskazany ze względu na stan zdrowia pacjentki lub ze względu na zagrożenie zdrowia bądź życia dziecka. Cesarskie cięcie jest zabiegiem operacyjnym naruszającym ciągłość powłoki brzusznej

Blizna jak o nią dbać?

Jak każdy zabieg operacyjny, tak również cięcie cesarskie pozostawia po sobie ślad w postaci blizny. Nie każdy wie, ale o rany pooperacyjne należy odpowiednio dbać aby się prawidłowo goiły. Tuż po wykonanym zabiegu rana jest zaopatrzona poprzez odpowiednie zszycie i założenie opatrunku. Najważniejszą kwestią jest to, aby go nie zamoczyć. Gdy rana zagoi się, wówczas po zabiegu należy przemywać ją wodą z mydłem, jednak należy zwrócić uwagę,na to,  aby było to mydło bezzapachowe i hipoalergiczne, i najlepiej delikatne. Ranę należy następnie dokładnie osuszyć. Przez kilka pierwszych dni ranę dezynfekuje się odpowiednim preparatem. Najważniejsze, aby zachować miejsce cięcia w czystości.

Usuwanie blizny

Gdy rana się już zagoi i szew / szwy zostaną usunięte następuje proces formowania się blizny. Jeśli ona przerasta, wówczas możliwe jest jej usunięcie. Zazwyczaj zabieg można wykonać około 6-8 tygodni od chwili powstania blizny. Najskuteczniejszą obecnie metodą i przynoszącą najlepsze efekty jest laseroterapia. Polega ona na wykorzystaniu wiązki światła laserowego, wysyłanej przez głowicę lasera. Wiązka ta trafia w bliznę i rozbija jej strukturę. Jest to zabieg mało inwazyjny ale nieco bolesny, dlatego można wykonać go w znieczuleniu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu usuwania blizn przy pomocy lasera nie trzeba się przygotowywać w sposób szczególny. Najważniejsze to aby blizna i skóra była czysta, nie jest możliwe wykonywanie zabiegu na opalonej skórze. Na skórze nie może być również wykwitów oraz zmian. Ponadto gdy planujemy zabieg usuwania blizny, kilka dni przed jego wykonaniem nie wolno wykonywać mikrodermabrazji oraz peelingów chemicznych. Podobne ograniczenia dotyczą zażywania antybiotyków, różnego rodzaju ziół, a także antydepresantów.

Na czym polega zabieg laseroterapii?

Wiązka lasera oddziałuje na zgrubiałą skórę znajdującą się na bliźnie. W ten sposób jest ona złuszczana, a naczynia krwionośne, które znajdują się w jej obrębie ulegają zamknięciu. Dzięki wykorzystaniu metody laserowej wyrównywany jest również koloryt skóry.

Gdzie wykonać zabieg?

Skontaktuj się z nami i sprawdź ceny Laserowej korekcji blizn krocza 500 900 900
O dostępnych pozostałych zabiegach ginekologii estetycznej przeczytasz także na stronie szpitala pod hasłem zabiegi i operacje

Szpital Medicover
Aleja Rzeczypospolitej 5
02-972 Warszawa 

laserowa korekcja blizn krocza po cesarskim cięciu Warszawa Szpital Medicover