Klinika Leczenia Otyłości

Formularz
kontaktowy
Zadzwoń na
infolinię

Formularz kontaktowy

Zostaw dane - oddzwonimy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych podmiotów z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover.
Wyrażam zgodę na przekazywanie treści marketingowych na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243, ze zm.), przez Medicover Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, ze zm.), na podany adres e-mail oraz w postaci SMS, przez Medicover Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnione na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover oraz Partnerów Programu, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/online.
Skontaktuj się: 500 900 900
Walczysz z nadwagą? Wygramy tę bitwę dla Ciebie! Zespół specjalistów pomoże Ci schudnąć i utrzymać efekty.

Odchudzanie? Powierz to zadanie specjalistom!

W Klinice Leczenia Otyłości szpitala Medicover, Pacjentem opiekuje się zespół specjalistów: lekarz bariatra, dietetyk, chirurg, psycholog, rehabilitant. Nasz cel to – osiągniecie idealnej dla Ciebie wagi. Jako zespól specjalistów dobierzemy odpowiednią technikę „zrzucenia” zbędnych kilogramów. Zastosujemy metody, które będą skuteczne i pozwolą utrzymać efekty. Będziemy Cię wspierać na każdym etapie leczenia.

Każdego Pacjenta traktujemy indywidualnie dostosowując leczenie do wieku, płci, typu otyłości i chorób towarzyszących.

Proces leczenia rozpoczyna się od dwuetapowego programu kwalifikacyjnego złożonego z konsultacji specjalistów i badań laboratoryjnych.

Program kwalifikacyjny – zachowawczy (I etap) – 660zł (w przypadku zakwalifikowania pacjenta do leczenia zabiegowego kwota ta zaliczana jest na poczet dobranego Programu Leczenia Otyłości).

 • konsultacje lekarza bariatry (lekarza prowadzącego)
 • konsultację psychologa
 • konsultację dietetyka
 • badania - pomiar masy ciała i oceny stan zdrowia, badania diagnostyczne mające na celu rozpoznanie ewentualnych chorób metabolicznych, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, chorób nerek, choroby wrzodowej, schorzeń wątroby, a także zaburzeń odporności, które towarzyszą większości chorych z otyłością 

W przypadku zakwalifikowani pacjenta do leczenia szpitalnego pacjent realizuje II etap programu kwalifikacyjnego – operacyjny.

Program kwalifikacyjny – operacyjny (II etap) – 330 zł (kwota zaliczana jest na poczet dobranego Programu Leczenia Otyłości).

 • konsultacja lekarza chirurga
 • konsultacja lekarza anestezjologa

W przypadku zakwalifikowania pacjenta do leczenia zachowawczego pacjent kontynuuje leczenie bariatryczne w warunkach ambulatoryjnych płacąc za każdą konsultację specjalisty. Nie przechodzi wtedy II etapu programu kwalifikacyjnego.

Program Leczenia Otyłości „zachowawczy"rozwińzwiń

Leczenie ambulatoryjne obejmuje opiekę lekarza bariatry, który jest jednocześnie lekarzem prowadzącym, a także dietetyka i trenera. Poszczególne konsultacje i badania są każdorazowo płatne przez pacjenta na zasadach FFS.

Program Leczenia Otyłości „balonem żołądkowym"rozwińzwiń

Jest to program dedykowany osobom, których BMI wynosi 28 lub więcej. Program ten obejmuje opiekę lekarza bariatry, konsultacje u dietetyka i psychologa. Oparty jest na małoinwazyjnym zabiegu założenia balonu żołądkowego.

Balon żołądkowy to miękki silikonowy balon, umieszczany w żołądku. Poprzez częściowe wypełnienie balonu solą fizjologiczną, zapewnia uczucie pełności oraz sytości po zjedzeniu dużo mniejszego posiłku niż dotychczas. Pacjenci poddani leczeniu opierającym się na tym programie mogą spodziewać się utraty masy ciała ok. 15-20 kg. Liczba utraconych kilogramów oraz czas utrzymania nowej niższej wagi zależy od tego, jak dobrze pacjent wprowadzi długoterminowe zmiany stylu życia dotyczące jedzenia i aktywności fizycznej.

Cena programu: 9 900 PLN (w tym 990 złotych – koszt programu kwalifikacyjnego)

Na czym polega procedura

Operacja polega na wprowadzeniu balonu do żołądka przez usta pod kontrolą wziernika żołądkowego (gastrofiberoskopu). Do żołądka wprowadza się pusty balon, który następnie  wypełnia się płynem. Tworzy się z niego mała piłka, swobodnie leżąca w żołądku. Operacja wykonywana jest w krótkim znieczuleniu dożylnym.

Rekonwalescencja i zalecenia

Najprawdopodobniej przez pierwsze dni zanim żołądek przyzwyczai się do balonu będziesz czuć się niekomfortowo. Mogą wystąpić nudności, wzdęcia, biegunki i skurcze. Wymienione skutki uboczne są normalne i przejściowe. Jeśli będzie to konieczne, Twój lekarz przepisze Ci środki, które złagodzą te dolegliwości.

Najprawdopodobniej przez pierwsze dni zanim żołądek przyzwyczai się do balonu będziesz czuć się niekomfortowo. Mogą wystąpić nudności, wzdęcia, biegunki i skurcze. Wymienione skutki uboczne są normalne i przejściowe. Jeśli będzie to konieczne, Twój lekarz przepisze Ci środki, które złagodzą te dolegliwości.

Jak się przygotować do zabiegu:

Wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych:

 • morfologia i grupa krwi oraz czynnik Rh
 • podstawowe badania biochemiczne( sód, potas, glukoza)
 • EKG
 • inne badania zlecone przez lekarza prowadzącego

Na 12 godzin przed zabiegiem nie wolno Ci przyjmować pokarmów ani płynów. W przeciwnym razie lekarz może nie być w stanie przeprowadzić zabiegu.

Co zabrać do szpitala

Prosimy o zabranie ze sobą tylko niezbędnych rzeczy. W każdym pokoju szpitalnym znajduje się szafa na ubrania i szafka na rzeczy osobiste pacjenta. Niezbędne dokumenty i rzeczy w dniu operacji: dokumentacja medyczna, wyniki badań, stosowane przewlekle leki, przybory toaletowe, ręcznik, skarpetki, piżama i kapcie oraz ubranie na zmianę. Prosimy nie zabierać ze sobą biżuterii, zegarków i innych wartościowych przedmiotów.

Przeciwwskazania do zabiegu założenia balonu żołądkowego:

 • Jednoczesna obecność więcej niż jednego balonu żołądkowego
 • Wcześniejsze operacje żołądka lub jelita
 • Wszystkie procesy zapalne przewodu pokarmowego włączając zapalenie przełyku, owrzodzenia żołądka, owrzodzenie dwunastnicy, nowotwór lub choroba Crohna
 • Obecność ognisk potencjalnego krwawienia z  przewodu pokarmowego takich jak żylaki przełyku lub inne wrodzone lub nabyte anomalie przewodu pokarmowego tj atrezje lub stenozy
 • Duża przepuklina rozworu przełykowego lub przepuklina >5cm
 • Anomalie strukturalne przełyku lub gardła takie jak zwężenie lub uchyłek
 • Wszystkie inne stany, które są przeciwwskazaniem do endoskopii
 • Poważne przebyte lub obecne zaburzenia psychiczne
 • Alkoholizm lub uzależnienie od leków
 • Niechęć pacjentów do podjęcia ustalonej nadzorowanej medycznie diety i programu zmian oraz cyklicznych wizytach kontrolnych
 • Stwierdzona ciąża lub karmienie piersią

Standardowa długość pobytu w szpitalu: do 2 dni

Program Leczenia Otyłości „opaska żołądkowa"rozwińzwiń

Opaska żołądkowa zaliczana jest do podstawowych zabiegów bariatrycznych. Oznacza to, że wskazania do tego typu operacji nie różnią się od typowych wskazań do operacyjnego leczenia otyłości. Niemniej jednak założenie regulowanej opaski żołądkowej zalecane jest osobom, u których wykonanie bardziej zaawansowanych zabiegów operacyjnych (resekcja żołądka, by-pass żołądka) nie jest możliwe ze względu na współistniejące schorzenia i duże ryzyko powikłań.

Program obejmuje opiekę lekarza bariatry, konsultacje u dietetyka i psychologa także po zakończonej hospitalizacji.

Cena programu: 17 900 PLN (w tym 990 złotych – koszt programu kwalifikacyjnego)

Na czym polega procedura

Operacja polega na założeniu regulowanej opaski żołądkowej na górną część żołądka. Opaska posiada regulowany mankiet, przy pomocy którego dobiera się odpowiednie światło opaski, co z kolei pozwala regulować szybkość przechodzenia pokarmu do dalszych części przewodu pokarmowego. Efektem tego zabiegu jest utworzenie niewielkiego zbiornika powyżej opaski, który utrudnia przechodzenie pokarmu do dalszej części żołądka, przyczyniając się tym samym do ograniczenia ilości przyjmowanego pokarmu. Zabieg ten wykonuje się zwykle sposobem laparoskopowym.

Jak się przygotować do zabiegu

Wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych:

 • morfologia krwi, grupa krwi i czynnik Rh
 • podstawowe badania biochemiczne( sód, potas, glukoza)
 • EKG
 • inne badania zlecone przez lekarza

Co zabrać do szpitala

Prosimy o zabranie ze sobą tylko niezbędnych rzeczy. W każdym pokoju szpitalnym znajduje się szafa na ubrania i szafka na rzeczy osobiste pacjenta. Niezbędne dokumenty i rzeczy w dniu operacji: dokumentacja medyczna, wyniki badań, stosowane przewlekle leki, przybory toaletowe, ręcznik, skarpetki, piżama i kapcie oraz ubranie na zmianę. Prosimy nie zabierać ze sobą biżuterii, zegarków i innych wartościowych przedmiotów

Standardowa długość pobytu w szpitalu: do 3 dni

Program Leczenia Otyłości „sleeve resekcja"rozwińzwiń

Jest to program dedykowany osobom, których BMI wynosi 40 lub 35 i dodatkowo mają choroby wtórne do otyłości (nadciśnienie tętnicze, zespół bezdechu nocnego, zmiany zwyrodnieniowe stawów).

Podczas trwania programu pacjent jest pod opieką lekarza bariatry, dietetyka i psychologa. Program opiera się na zabiegu chirurgicznym (sleeve resekcja żołądka) polegający na zmniejszeniu pojemności żołądka do około 30%. Powoduje to ograniczoną zdolność przyjmowania pokarmu, oraz zmniejszenie uczucia głodu na skutek zmniejszenia wydzielania „hormonów głodowych”. Pacjenci czują się syci po zjedzeniu bardzo małej ilości jedzenia. Przy tym programie Pacjenci mogą spodziewać się istotnej, trwałej utraty masy ciała.

Cena programu: 27 900 PLN (w tym 990 złotych – koszt programu kwalifikacyjnego)

Na czym polega procedura

Operacja polega na laparoskopowym częściowym wycięciu żołądka. Procedurę wykonuję się w przypadku występowania otyłości. Usunięta tkanka wysyłana jest do badania histopatologicznego. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.
Program obejmuje opiekę lekarza bariatry, konsultacje u dietetyka i psychologa także po zakończonej hospitalizacji.

Jak się przygotować do zabiegu

Wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych:

 • morfologia krwi, grupa krwi i czynnik Rh
 • podstawowe badania biochemiczne( sód, potas, glukoza)
 • EKG
 • inne badania zlecone przez lekarza

Co zabrać do szpitala

Prosimy o zabranie ze sobą tylko niezbędnych rzeczy. W każdym pokoju szpitalnym znajduje się szafa na ubrania i szafka na rzeczy osobiste pacjenta. Niezbędne dokumenty i rzeczy w dniu operacji: dokumentacja medyczna, wyniki badań, stosowane przewlekle leki, przybory toaletowe, ręcznik, skarpetki, piżama i kapcie oraz ubranie na zmianę. Prosimy nie zabierać ze sobą biżuterii, zegarków i innych wartościowych przedmiotów

Standardowa długość pobytu w szpitalu: do 5 dni

Program Leczenia Otyłości „by-pass"rozwińzwiń

Jest to program dla osób, u których poza otyłością patologiczną występują poważne zaburzenia metaboliczne – zespół metaboliczny i cukrzyca. Cechuje go bardzo duża skuteczność utraty wagi oraz, ze względu na rozdzielenie drogi pokarmowej i wydzielniczej, normalizacja procesów metabolicznych, co może skutkować ustąpieniem objawów cukrzycy.

OOperacja polega na rozdzieleniu żołądka na małą część pokarmową i wydzielniczą, do której nie dostaje się pokarm. Część pokarmowa zostaje połączona z pętlą jelitową- efektem czego pokarm nie wchłania się w górnym odcinku przewodu pokarmowego, lecz dopiero w miejscu gdzie droga pokarmowa i wydzielnicza łączą się ponownie. Dzięki temu zmniejszone jest przyswajanie składników energetycznych, a brak pobudzania wydzielania trzustkowego zmniejsza zapotrzebowanie organizmu na insulinę.

Po operacji pacjent musi przestrzegać specjalnej diety i przyjmować witaminy, żeby utrata wagi przebiegała w kontrolowany sposób.

Program obejmuje opiekę lekarza bariatry, konsultacje u dietetyka i psychologa także po zakończonej hospitalizacji.

Cena programu: 29 900 PLN (w tym 990 złotych – koszt programu kwalifikacyjnego).

Standardowa długość pobytu w szpitalu: do 5 dni

Zespół bariatryczny Kliniki Leczenia Otyłości w Szpitalu Medicover 

 • Lekarz prowadzący
  • dr Patrycja Wachowska-Kelly
 • Lekarze prowadzący na oddziałach
 • Dietetycy
  • dr Monika Dąbrowska-Molenda
  • mgr Ewa Kurowska
 • Psycholodzy
  • Olivia Heringa
  • mgr Magdalena Nagrodzka
 • Rehabilitant
  • mgr Krzysztof Sobczak