Żylaki okolic intymnych

Formularz
kontaktowy
Zadzwoń na
infolinię

Formularz kontaktowy

Zostaw dane - oddzwonimy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych podmiotów z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover.
Wyrażam zgodę na przekazywanie treści marketingowych na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 243, ze zm.), przez Medicover Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, ze zm.), na podany adres e-mail oraz w postaci SMS, przez Medicover Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnione na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover oraz Partnerów Programu, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/online.
Skontaktuj się: 500 900 900

Skorzystaj z nowoczesnej metody leczenia, pozbądź się uciążliwych dolegliwości!

 • procedura wykonywana w ciągu jednego dnia

 • małoinwazyjny zabieg, bez nacięć skóry

 • leczenie usuwające przyczyny schorzenia 

 • nowa alternatywa dla leczenia farmakologicznego, które zmniejsza objawy, ale nie likwiduje przyczyny

Zabieg wewnątrznaczyniowego leczenia niewydolności żylnej w miednicy małej i żylaków krocza to małoinwazyjna procedura wykonywana w trybie jednego dnia, na którą składają się:

 • flebografia diagnostyczna żył jamy brzusznej i miednicy małej
 • wewnątrznaczyniowa embolizacja niewydolnych naczyń żylnych przy użyciu spiral
 • skleroterapia piankowa patologicznych splotów żylnych miednicy i krocza

Flebografia diagnostyczna: polega na wprowadzeniu do żyły w zgięciu łokciowym, na szyi lub na udzie cewnika służącego do badania układu żylnego, podaniu przez cewnik jodowego środka kontrastowego i wykonaniu serii zdjęć rentgenowskich rejestrujących przepływ krwi w żyłach.

Zabieg embolizacji naczynia żylnego: polega na wprowadzeniu do naczynia, odpowiedzialnego za patologię, odpowiedniego środka embolizacyjnego (spiral) mającego na celu zamknięcie naczynia.

Skleroterapia patologicznych splotów żylnych/żylaków - jest to małoinwazyjna metoda zamykania niewydolnych naczyń żylnych, polegająca na podaniu spienionego leku obliterującego do wnętrza żylakowato zmienionych naczyń. Podany lek działa drażniąco na ścianę naczynia, warunkując rozwój ograniczonej reakcji zapalnej, która w efekcie prowadzi do obkurczenia ściany i zmniejszenia średnicy naczynia. Efektem końcowym jest likwidacja wstecznego napływu krwii związana z całkowitym zarośnięciem, a w przypadku małych naczyń nawet zniknięciem ostrzykiwanych żylaków. Liczba wstrzyknięć środka obliterującego zależy od rozległości zmian.

Wszystkie zabiegi wewnątrznaczyniowe przeprowadzane są z podaniem bezpiecznych niskoosmolarnych i niejonowych środków kontrastowych zawierających jod.

Zabieg wewnątrznaczyniowy wykonywany pod kontrolą rtg wiąże się zawsze z ekspozycją na promieniowanie rentgenowskie. 

Objawy niewydolności żylnej w miednicy

 • poporodowe poszerzenia żylne okolic intymnych (tzw. żylaki krocza i sromu)
 • nietypowo układające się żylaki na nogach usytuowane na tylno-przyśrodkowych powierzchniach ud lub wychodzące spod pośladka
 • długotrwałe dolegliwości bólowe odczuwane w dolnych partiach brzucha
 • ból w czasie stosunku płciowego lub tuż po jego zakończeniu
 • konieczność częstszego oddawania moczu (zwiększona wrażliwość pęcherza moczowego)

Jeśli zauważasz u siebie te objawy, warto skonsultować się z lekarzem. 

Diagnostyka rozpoczyna się od zebrania przez niego dokładnego wywiadu. Następnie pacjentka jest kierowana na szereg badań obrazowych – USG Doppler żył kończyn dolnych, żył miednicy małej i jamy brzusznej, w większości przypadków wykonywane są również badania naczyniowe w tomografii komputerowej lub rezonansie magnetycznym.

Lekarze wykonujący procedury:
Lek. med. Cezary Szary, dr n. med. Michał Zawadzki

Wypełnij formularz i umów się na konsultację.

Cena zabiegu od 8 600 pln