• Postanowienia noworoczne – jak je zaplanować, aby ich dotrzymać?

  Postanowienia noworoczne – jak je zaplanować, aby ich dotrzymać?

  Postanowienie noworoczne to już tradycja. Każdego roku miliony ludzi podejmują postanowienia noworoczne w nadziei na wywołanie pozytywnych zmian. Zwykle postanawiamy zmienić niepożądaną cechę lub zachowanie, osiągnąć osobisty cel lub w inny sposób poprawić swoje życie. Tematy, które powracają każdego roku, obejmują bardziej aktywne podejście do zdrowia i kondycji, poprawę finansów oraz uczenie się...
 • Bezpieczny powrót do aktywności fizycznej

  Bezpieczny powrót do aktywności fizycznej

  Ruch zapewnia nam dobre ogólne samopoczucie i dlatego warto jest regularnie z niego korzystać. Jak zatem wrócić do ulubionego sportu po przerwie i nie nabawić się od razu kontuzji? Wybierzmy odpowiednią aktywność fizyczną i cieszmy się nią.
 • Osocze bogatopłytkowe (PRP) - zastosowanie w stomatologii oraz dermatologii

  Osocze bogatopłytkowe (PRP) - zastosowanie w stomatologii oraz dermatologii

  Osocze bogatopłytkowe (ang. platelet-rich plasma - PRP) to preparat przygotowywany z wykorzystaniem niewielkiej ilości krwi pobranej od pacjenta. Uzyskiwany jest najczęściej w wyniku procesu rozdziału jej frakcji, po którym następuje zatężanie oraz wirowanie. Cechuje się podwyższoną ilością czynników wzrostu (m.in. płytek krwi), a przez to posiada zdolność do stymulowania procesów regeneracyjnych i...
 • Endometrioza – co to jest i jak ją leczyć? [PODCAST]

  Endometrioza – co to jest i jak ją leczyć? [PODCAST]

  Czym tak naprawdę jest endometrioza? Czy istnieją cechy osobowości, które sprzyjają tej chorobie? Jakie są jej mechanizmy i dlaczego wiąże się z niepłodnością? Jak wygląda nowoczesne leczenie i czy warto stosować dietę na ednometriozę? Wszystko o endometriozie w rozmowie z dr n. med. Joanną Jacko – specjalistą położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej ze Szpitala Medicover.
 • Okulary relaksacyjne - co warto o nich wiedzieć?

  Okulary relaksacyjne - co warto o nich wiedzieć?

  Spędzasz przy komputerze już kolejną godzinę. Za oknem robi się coraz ciemniej, odczuwasz, że twoje oczy są bardziej wysuszone, zmęczone i ciężkie. Coraz trudniej jest skupić uwagę na tym co czytasz. Przenoszenie wzroku na inny widok za oknem, również nie pomaga. Potrzebujesz dłuższej chwili, aby obraz stał się wyraźny. Dodatkowo zauważasz, że coraz częściej po pracy masz częste bóle głowy? Znasz to?...
 • Pomysł na prezent. Prezent dla zdrowia

  Pomysł na prezent. Prezent dla zdrowia

  Grudzień to miesiąc szczególny: planujemy świąteczne zakupy z dużym wyprzedzeniem, polujemy na najpiękniejsze ozdoby choinkowe, poszukujemy inspiracji na prezenty dla najbliższych. Każdy z nas może stać się Świętym Mikołajem. Jak więc uniknąć sytuacji, w której nasz wigilijny czy mikołajkowy prezent trafi na listę upominków nietrafionych? Poznaj świąteczne pomysły Medicover na wyjątkowe prezenty,...
 • Jak ważna jest współpraca pacjenta z lekarzem? [PODCAST]

  Jak ważna jest współpraca pacjenta z lekarzem? [PODCAST]

  Dlaczego warto poszukać lekarza, do którego się ma zaufanie? Co można zrobić dla własnego zdrowia przez kilka minut dziennie? Na co się szczepić w dorosłym życiu - zwłaszcza w czasie pandemii? O wieloletniej pracy z pacjentami opowiada prof. dr hab. n. med. Bożena Walewska-Zielecka – internista, patomorfolog, Dyrektor Medyczny Medicover.
 • Stretching - ćwiczenia rozciągające [WIDEO]

  Stretching - ćwiczenia rozciągające [WIDEO]

  Coraz więcej czasu spędzamy pracując w pozycji siedzącej, stojącej czy dźwigając – wszystkie te czynniki wpływają na nasze mięśnie, które tracą elastyczność. Dodatkowo przy uprawianiu sportu nie zapominajmy o odpoczynku, który jest równie istotny jak wykonywana aktywność fizyczna. Stretching, czyli ćwiczenia rozciągające to idealny sposób na regenerację naszego organizmu.
 • Nowoczesne techniki w medycynie sportowej [PODCAST]

  Nowoczesne techniki w medycynie sportowej [PODCAST]

  Jak przyśpieszyć leczenie zerwanych ścięgien i czy można sprowokować zniszczoną łąkotkę, aby się sama odbudowała? O wyzwaniach ortopedii i możliwościach medycyny rekonstrukcyjnej i regeneracyjnej, w kontekście nowoczesnych technik opowiada dr Michał Konik, ortopeda, Koordynator ortopedii w Rehasport Warszawa.
 • Radiologia - rodzaje badań RTG i przygotowanie

  Radiologia - rodzaje badań RTG i przygotowanie

  Radiologia to rozwinięta już współcześnie dziedzina medycyny, ukierunkowana na obrazowanie ciała człowieka przy pomocy urządzeń radiologicznych wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie, w tym m.in. aparatów rentgenowskich. Jakie są rodzaje badań RTG, w jaki sposób się do nich przygotować?