• Szczepienia, o których musisz pamiętać, wybierając się na urlop

  Szczepienia, o których musisz pamiętać, wybierając się na urlop

  Z urlopu lepiej przywozić egzotyczne pamiątki, a nie choroby. Aby nic nie zepsuło ci wymarzonych wakacji, nie zapomnij o szczepieniach. Szczepionki pomagają uniknąć nie tylko chorób tropikalnych, takich jak żółta gorączka dur czy choroba Heinego-Medina, ale też tych na które możesz zachorować na Mazurach, w Bieszczadach czy nad Bałtykiem, czyli kleszczowego zapalenia mózgu lub tężca.
 • Szczepienia przed podróżą

  Porady przed podróżą

  Wybierasz się na wakacje? Wyciągnąłeś walizki z szafy, kupiłeś mapę i przewodnik, a oczami wyobraźni widzisz wymarzony krajobraz. A czy zadbałeś o to, żeby wyjazd był nie tylko udany, ale i zdrowy?
 • Biomechaniczna ocena narządu ruchu

  Biomechaniczna ocena narządu ruchu

  Sport służy zdrowiu, ale bywa też szkodliwy. Może pogłębiać wady postawy, powodować urazy, bóle stawów czy kręgosłupa. Badania biomechaniczne pomogą skorygować twój trening, by był efektywny i zdrowy.
 • Parabeny. (Nie)bezpieczne składniki kosmetyków

  Parabeny. (Nie)bezpieczne składniki kosmetyków

  Poglądy na bezpieczeństwo stosowania parabenów były pozytywne przez wiele lat. W chwili obecnej substancje te są powodem licznych kontrowersji i dyskusji na temat ich wpływu na zdrowie.
 • Skóra na słońcu. Jak chronić skórę latem?

  Skóra na słońcu. Jak chronić skórę latem?

  Słońce, poza dobroczynnym wpływem na naszą skórę, samopoczucie i zdrowie, może mieć również działanie niekorzystne. Na czym ono polega i jak ochronić skórę przed słońcem?
 • Urazy na wakacjach

  Urazy na wakacjach

  Zadrapania, stłuczenia, drobne urazy. Kiedy wystarczy domowy opatrunek, a kiedy konieczna jest konsultacja z lekarzem?
 • Nurkowanie. Od czego zacząć? Nurkuj bezpiecznie

  Nurkowanie. Od czego zacząć? Nurkuj bezpiecznie

  Jak zacząć przygodę z nurkowaniem i jak robić to bezpiecznie? Co jest największym zagrożeniem dla płetwonurka?
 • Bezpieczny tatuaż

  Bezpieczny tatuaż

  Perspektywa zbliżającego się lata, które coraz bardziej czuć w powietrzu, skłania do śmielszego odsłaniania ciała, a często do jego ozdabiania. Coraz więcej osób decyduje się na tatuaż i najczęściej wykonuje go właśnie w sezonie wiosenno-letnim. Upiększanie ciała powinno jednak przede wszystkim iść w parze z troską o dobrą kondycję skóry. Wiosna to czas, kiedy należy ją przygotować do lata,...
 • Przygotowanie do podróży. Nim ruszysz w drogę…

  Przygotowanie do podróży. Nim ruszysz w drogę…

  Przygotowanie pasażerów i samochodu do wakacyjnej podróży powinno być szczególnie staranne. Od tego zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także spokój wypoczynku.
 • Podróże małe i duże. Szczepienia przed urlopem

  Podróże małe i duże. Szczepienia przed urlopem

  Wybierasz się na upragnione wakacje? Nie pozwól, żeby choroba przeszkodziła ci w wypoczynku. Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie do wyjazdu, które zapewni bezpieczeństwo i komfort podróży, jak również pozwoli zminimalizować ryzyko komplikacji zdrowotnych. Przywieź z podróży tylko dobre wspomnienia.