• Ortodoncja to dziedzina stomatologii

  Ortodoncja - kiedy iść do ortodonty?

  Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Zły zgryz grozi przedwczesną utratą zębów. Może być też przyczyną bólów głowy, szumów w uszach, a także zaburzeń równowagi. Wielu osobom odbiera pewność siebie i sprawia, że śmieją się rzadziej. Na szczęście, zęby można wyprostować, a z pomocą przychodzi ortodonta.
 • Szkliwo zębów a kwasy. Jak przeciwdziałać kwasowej erozji szkliwa?

  Szkliwo zębów a kwasy. Jak przeciwdziałać kwasowej erozji szkliwa?

  Przestrzeganie diety bogatej w owoce, warzywa i soki to ciągłe wyzwanie dla wielu z nas i powód do zadowolenia dla tych, którym udaje się jej przestrzegać. Owocowo-warzywna dieta niesie jednak pewne zagrożenia – może prowadzić do osłabienia szkliwa zębów. Jak zapobiegać kwasowej erozji szkliwa, by nie rezygnować z ulubionych posiłków?
 • Nie daj się próchnicy

  Nie daj się próchnicy

  Ból zęba, borowanie, leczenie kanałowe, nieraz nawet usuwanie zęba – nieobce są ci te stomatologiczne zabiegi? To znaczy, że z próchnicą już miałeś do czynienia. Co zatem zrobić, by więcej nie mieć z nią styczności albo ograniczyć szkody wyrządzone przez próchnicę? Dowiedz się, jak zapobiegać próchnicy.
 • Próchnica u dzieci - jak leczyć próchnicę zębów mlecznych?

  Próchnica u dzieci - jak leczyć próchnicę zębów mlecznych?

  Próchnica to choroba zębów dotycząca większości populacji. U większości zaczyna się już we wczesnym dzieciństwie. Czym to jest spowodowane? Dlaczego tak wiele maluchów musi od najmłodszych lat walczyć z tą chorobą?