• Depresja poporodowa atakuje nawet co piątą matkę

  Depresja poporodowa atakuje nawet co piątą matkę

  Mimo, że poród nie był taki straszny, a dziecko jest zdrowe, ty - młoda mama - ciągle płaczesz, na nic nie masz siły i jesteś rozdrażniona? To jeszcze nie musi być depresja poporodowa, to tylko baby blues, który dotyka nawet 80 proc. kobiet. Ale jeśli ten stan się przeciąga, lepiej zgłoś się do specjalisty, bo depresja to bardzo poważna choroba, która może trwać nawet kilka lat. Skąd się bierze,...
 • Objawy depresji? Sprawdź, gdzie się zgłosić

  Objawy depresji? Sprawdź, gdzie się zgłosić

  Jeśli podejrzewasz, że twoje przeciągające się przygnębienie to nie zwykły smutek, a depresja, nie czekaj, zgłoś się do lekarza, najlepiej do psychiatry. Jeśli nie masz dostępu do psychiatry, również lekarz rodzinny może wypisać ci leki przeciwdepresyjne. Pomyśl też o psychoterapii – połączona z lekami pomoże ci szybciej poradzić sobie z chorobą.
 • Objawy depresji - najważniejsze fakty o chorobie

  Objawy depresji - najważniejsze fakty o chorobie

  Depresja to poważna choroba, której nie wolno lekceważyć. Może dotknąć każdego. Objawy depresji to nie tylko obniżony nastrój czy niska samoocena – dowiedz się, jak rozpoznać depresję, jakie są jej typy oraz jakie są metody leczenia depresji.
 • Jak zwiększyć libido u kobiet?

  Jak zwiększyć libido u kobiet?

  Ponad 45 proc. kobiet zamężnych i 30 proc. panien skarży się na kłopoty z libido. Oziębłość w sypialni działa destrukcyjnie nie tylko na relacje partnerskie, ale i samopoczucie w ogóle. Jak poradzić sobie ze spadkiem libido i utrzymać życie seksualne w dobrej formie?
 • Jak panować nad swoim czasem. Władcy czasu

  Jak panować nad swoim czasem. Władcy czasu

  W dzisiejszym świecie niezwykle istotna i ceniona staje się umiejętność sprawnego zarządzania czasem. Doba ma 24 godziny i nie da się jej wydłużyć. Jak w takim razie sprawić, aby wszystkie zaplanowane zadania zdążyć wykonać w ciągu 8-godzinnego dnia pracy i znaleźć jeszcze czas dla rodziny i znajomych?
 • Poradnik intymny na intymne choroby

  Poradnik intymny na intymne choroby

  Infekcje intymne to powszechny problem. Łatwo się ich nabawić, trudniej pozbyć. Niedoleczone, mogą powracać, i to wielokrotnie w ciągu roku.
 • Praca. Demotywatory groźne dla pracownika

  Praca. Demotywatory groźne dla pracownika

  O demotywatorach, z którymi muszą się zmagać pracownicy, a także o tym, jak konstruktywnie rozwiązywać demotywujące sytuacje w pracy, rozmawiamy z doświadczonym trenerem Andrzejem Niemczykiem.
 • Kryzys wieku średniego

  Kryzys wieku średniego

  Wiek średni to często czas podsumowań, które dla wielu mężczyzn okazują się szansą na zweryfikowanie swoich osiągnięć, porażek oraz roli, którą chcą odgrywać w życiu. Nierzadko rezultatem tych przemyśleń jest kryzys wieku średniego. Czym dokładnie się on charakteryzuje i czy istnieje możliwość, by się przed nim ustrzec?
 • Feromony – czym są i jak działają feromony?

  Feromony – czym są i jak działają feromony?

  Czy feromony mogą sprawić, że mężczyzna stanie się bardziej atrakcyjny dla kobiety? Czy legenda, która narosła wokół feromonów, mówiąca o ich niezwykłych właściwościach, ma potwierdzenie w faktach? W artykule postaramy się na te pytania odpowiedzieć.
 • Wypalenie zawodowe

  Wypalenie zawodowe. Gdy gaśnie motywacja...

  Wypalenie zawodowe to jedno z najczęstszych zagrożeń, które dotykają pracowników w firmach. Syndrom „burn out” nazywany jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku.