• 6 zasad prawidłowego żywienia

  6 zasad prawidłowego żywienia

  Zasady zdrowego żywienia powinny ci towarzyszyć każdego dnia, a nie tylko w trakcie odchudzania. Dzięki zmianie nawyków unikniesz efektu jo-jo oraz zredukujesz masę ciała bez szkody dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
 • Dietetyk to specjalista, który zajmuje się wpływem żywności i żywienia na zdrowie człowieka

  Dietetyk - kiedy szukać porady dietetyka?

  Podpowiadamy, z czego mogą wynikać trudności z utrzymaniem wagi i kiedy szukać porady dietetyka. Zbędne kilogramy to nie tylko problem estetyczny. Kłopoty z sercem, cukrzyca, żylaki - to tylko niektóre skutki nadwagi. Niestety, czasem mimo wzmożonych wysiłków nie udaje nam się schudnąć. Z pomocą może przyjść dietetyk.
 • Nie mogę schudnąć - 10 powodów, przez które odchudzanie nie działa

  Nie mogę schudnąć - 10 powodów, przez które odchudzanie nie działa

  Spróbowałeś już wszystkiego, tymczasem wciąż zastanawiasz się "dlaczego nie mogę schudnąć"? Powodów może być wiele: od najbardziej oczywistych, jak złe nawyki żywieniowe, po poważne schorzenia, które trudno zdiagnozować. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak można schudnąć, musisz poznać najczęstsze powody, przez które odchudzanie nie działa. Może się okazać, że w procesie odchudzania będzie konieczna...
 • Jesienna apteczka - czym wzmacniać organizm jesienią?

  Jesienna apteczka - czym wzmacniać organizm jesienią?

  Jesień może być piękną porą roku. Zwłaszcza, gdy zaopatrzeni jesteśmy w jesienną apteczkę, która skutecznie uchroni nas przez kaszlem, katarem czy obniżoną odpornością. Czym wzmacniać organizm jesienią? Lepiej sięgać po leki czy naturalne składniki? A jeśli witaminy to w pigułce czy może w formie talerza pełnego owoców? Dowiedz się, jak spędzić jesień w pełnym zdrowiu i w pełni energii przywitać zimę.
 • Dieta na ochronę skóry przed słońcem

  Dieta na ochronę skóry przed słońcem

  Moda na aktywny tryb życia, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, uprawianie sportów czy po prostu wypoczynek na łonie natury, prócz przyjemności, niosą ze sobą pewne zagrożenia. Jednym z nich jest nadmierna ekspozycja na światło słoneczne. Na szczęście można się przed nią chronić i to nie tylko za pomocą kremów z filtrem. Tradycyjną fotoprotekcję doskonale uzupełniają liczne składniki diety, jak...
 • Zioła na serce, wzdęcia, trądzik, cholesterol

  Zioła na serce, wzdęcia, trądzik, cholesterol

  Zioła traktujemy jako domowe sposoby na różne dolegliwości, jednak od wieków wykorzystywane są nie tylko w medycynie ludowej, ale i klasycznej, jako składnik wielu farmaceutyków. Na wiele dolegliwości są równie skuteczne jak preparaty syntetyczne, a nie powodują tylu skutków ubocznych.
 • Wiśnia - właściwości lecznicze wiśni

  Wiśnia - właściwości lecznicze wiśni

  Wiśnia to niewielki owoc pestkowy, który należy do tej samej rodziny różowatych co morele, brzoskwinie i śliwki. Rozróżnić można dwa typy wiśni: słodkie i kwaśne. Ich ojczyzną jest Europa i zachodnia Azja. Swoją angielską nazwę cherry wiśnia zawdzięcza starożytnemu tureckiemu miastu Cerasus. Pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą sprzed ponad 300 lat p.n.e., kiedy to została opisana przez greckiego...
 • Grillowanie - uczta w otwartej przestrzeni

  Grillowanie - uczta w otwartej przestrzeni

  Grill pozwala wyczarować kulinarne cuda, dogodzić wszystkim gustom – zarówno mięsożercom, jak i wegetarianom, ale warto pamiętać o pewnych zasadach, by, oprócz niewątpliwej przyjemności z miło spędzonego czasu z przyjaciółmi i uczty dla podniebienia, nie przyczynił się on do kłopotów ze zdrowiem.