Dieta i odchudzanie

Odchudzanie z głową [INFOGRAFIKA]

Czy należysz do osób, które od dawna zapewniają swoje otoczenie, że lada chwila wezmą się za zrzucenie zbędnych kilogramów? Czy za słowami idą czyny, czy po raz kolejny kończy się na oszukiwaniu samego/samej siebie? Brakuje silnej woli? Coś robisz nie tak? Podpowiadamy jak skutecznie schudnąć.
Każdy chciałby znać odpowiedź na pytanie: jak szybko schudnąć?

Zastanówmy się, co zrobić, by Twój zapał do pozbycia się nadmiaru ciałka nie okazał się ponownie słomianym.

Odchudzanie - motywacja do działania

Na początek odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań:

  • Dlaczego chcę schudnąć?
  • Czy warto zmieniać styl życia? Co w ten sposób osiągnę?
  • Jeśli już schudnę, to co zyskam?

Następnie pomyśl, w jaki sposób swoją motywację pobudzić. Towarzystwo kolegi/koleżanki? Słuchawki na uszach i muzyka, która nakręca do działania? A może jesteś słownym człowiekiem i zobowiązanie wobec osób trzecich dopilnuje realizacji celu? Zawsze możesz też skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera.

Jak schudnąć? Wyznaczanie celów

Wyznaczenie sobie realnych celów pozwoli Ci na ominięcie zawodu, jaki niewątpliwie spotkałby Cię w razie niezrealizowania wyolbrzymionych założeń. Pamiętaj, Twoje zdrowie jest najważniejsze. Stosuj technikę małych kroków, a efekty powinny Cię zadowolić.

Odchudzanie to trening i dieta

Nakreśl go precyzyjnie. Kieruj się merytorycznymi założeniami dotyczącymi treningu i odżywiania (pamiętaj jak ważna w tym wszystkim jest dieta!). Nie możesz się przetrenować, ale pamiętaj o stopniowym zwiększaniu obciążenia i długości wysiłku. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z trenerem, dietetykiem lub fizjoterapeutą.

Skuteczne odchudzanie

Konsekwencja jest niezwykle ważna, podobnie jak cierpliwość. Wspomniany wyżej słomiany zapał to cecha wielu z nas, ale życie polega na tym, by pokonywać swoje słabości. Ćwicz rozsądnie, dzięki temu unikniesz kontuzji. Nie zniechęcaj się. Realizując konsekwentnie swój plan na pewno zauważysz efekty treningu.

Wsparcie w odchudzaniu

Silna wola jest w tym wszystkim najważniejsza. Ale skoro możesz skorzystać również z zewnętrznych czynników, które pomogą Ci w osiągnięciu celu, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Źródłami wsparcia mogą się okazać:

  • przyjaciele i znajomi
  • rodzina (zawsze powinniśmy móc liczyć na pomoc najbliższych)
  • specjalista (trener, dietetyk)
  • media (internet, książki, specjalistyczne pisma)

Pamiętajcie, zrzucenie kilogramów nie jest zadaniem niewykonalnym. Jednym zajmie to trochę więcej czasu, innym mniej, ale efekt zawsze będzie ten sam – lepsze samopoczucie i duma ze skutecznego osiągnięcia celu.

Dowiedz się więcej:

Dziedziczna nadwaga i dieta zgodna z DNA - jak badania genetyczne mogą pomóc schudnąć?

Ćwiczenia i dieta - połączenie idealne

Najlepszy sposób na urodę: woda!

 

autor Andrzej Chećko
konsultacja merytoryczna Aleksandra Woźniak, Specjalista ds. Informacji Medycznej Medicover
Data dodania 06.03.2018