Oczy versus pandemia [PODCAST]

Co mają wspólnego pandemia i cyfrowe zmęczenie wzroku? Co jest przyczyną pogarszania się wzroku i czy można samemu go sobie poprawić? Jak zadbać o wzrok u dzieci? Dlaczego optometrysta i okulista to nie to samo? Na te pytania odpowiada mgr Weronika Kołeczek, optometrystka z Medicover Optyk, w rozmowie z red. Małgorzatą Wiśniewską.
Dlaczego warto odwiedzać optometrystę?
Dlaczego warto odwiedzać optometrystę?

Zawód optometrysty nie jest wszystkim dobrze znany. Optometrysta wykrywa wady wzroku i specjalizuje się w procesie widzenia. Czyli bada nie tylko gałkę oczną jako narząd, ale zajmuje się również procesami neurologicznymi, które charakteryzują widzenie. Organizm jest tak zbudowany, że posiada dwoje oczu, które muszą współpracować.  Optometrysta skupia się właśnie na tej współpracy między oczami.

Dowiedz się więcej, dlaczego warto odwiedzać optometrystę i jak samemu poprawić sobie wzrok. Wysłuchaj całego podcastu.

Wszystkie podcasty na stronie Medocover.pl możesz obejrzeć TUTAJ.

Posłuchaj podcastów "O zdrowie pytam" także w:

Prezentowanych informacji o charakterze medycznym nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz indywidualnie, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję w porozumieniu z pacjentem. W przypadku chęci realizacji badań nieobjętych wskazaniami lekarskimi, pacjent ma możliwość ich odpłatnego wykonania.
Data dodania 20.07.2021
Data ostatniej aktualizacji 24.10.2022