• Przed pierwszym dzwonkiem. Przygotowania do szkoły

  Rozwój dzieci

  Przed pierwszym dzwonkiem. Przygotowania do szkoły

  21.08.2017
  Przygotowania do szkoły warto poczynić z odpowiednim wyprzedzeniem. By we wrześniu z werwą nasze dziecko zabrało się do pracy, o dobre warunki i akcesoria do nauki zadbajmy wcześniej.
 • Opalić się to nie wszystko

  Twoje zdrowie

  Opalić się to nie wszystko

  09.08.2017
  Przygotowanie skóry do długotrwałej ekspozycji na słońce i odpowiednie zadbanie o nią po opalaniu to latem konieczność. Co zrobić, by słońce było naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem? Przedstawiamy kilka najważniejszych zasad troski o skórę latem.
 • Podróżowanie w ciąży

  Przebieg ciąży i poród

  Podróżowanie w ciąży

  04.08.2017
  Kobiety w ciąży powinny dużo odpoczywać, ale niekoniecznie chcą to robić w domu. Coraz chętniej planują wyjazdy wakacyjne, nie tylko po kraju. O czym warto pamiętać, planując podróż w czasie ciąży?
 • Skóra na słońcu. Jak chronić skórę latem?

  Uroda

  Skóra na słońcu. Jak chronić skórę latem?

  03.08.2017
  Słońce, poza dobroczynnym wpływem na naszą skórę, samopoczucie i zdrowie, może mieć również działanie niekorzystne. Na czym ono polega i jak ochronić skórę przed słońcem?
 • Diabetyk na urlopie

  Twoje zdrowie

  Diabetyk na urlopie

  01.08.2017
  Urlop to czas podróży i zwiększonej aktywności fizycznej. Wyjeżdżamy daleko od domu, wędrujemy, uprawiamy sporty. Osoby chore na cukrzycę nie muszą odmawiać sobie tych przyjemności, ale powinny zadbać o pewne szczegóły, żeby czas urlopu był nie tylko intensywny, ale przede wszystkim bezpieczny.
 • Kleszczowe zapalenie mózgu – jak się uchronić przed KZM?

  Twoje zdrowie

  Kleszczowe zapalenie mózgu – jak się uchronić przed KZM?

  01.08.2017
  Kleszczowe zapalenie mózgu (znane też jako odkleszczczowe zapalenie mózgu) to wirusowa choroba ośrodkowego układu nerwowego, która niesie ze sobą ryzyko wielu niebezpiecznych powikłań. W przeciwieństwie do boreliozy, oprócz profilaktyki związanej m.in. z unikaniem ukąszeń przez kleszcze, możemy także stosować sprawdzoną szczepionkę, która uchroni nas przed skutkami tej poważnej dolegliwości.
 • Urazy na wakacjach

  Kontuzje i urazy

  Urazy na wakacjach

  01.08.2017
  Zadrapania, stłuczenia, drobne urazy. Kiedy wystarczy domowy opatrunek, a kiedy konieczna jest konsultacja z lekarzem?
 • Higiena intymna latem

  Choroby intymne

  Higiena intymna latem

  31.07.2017
  O higienę intymną trzeba dbać o każdej porze roku, jednak to właśnie latem jesteśmy szczególnie narażeni na nieprzyjemne dolegliwości okolic intymnych. Jak zadbać o nasze intymne samopoczucie i uniknąć przykrych niespodzianek?
 • Jak przetrwać lato w zaawansowanej ciąży?

  Przebieg ciąży i poród

  Jak przetrwać lato w zaawansowanej ciąży?

  28.07.2017
  Upalne dni są trudne do zniesienia dla każdego, a szczególnie dla przyszłych mam. Jak mogą radzić sobie z upałem, by nie zaszkodzić ani sobie, ani dziecku?
 • Słońce i oczy. Chroń wzrok

  Twoje zdrowie

  Słońce i oczy. Chroń wzrok

  27.07.2017
  Przed każdym wyjazdem wakacyjnym zarówno sobie, jak i bliskim życzymy zazwyczaj dużo słońca. Jednak jego nadmiar może być przyczyną chorób oczu. Jak słońce szkodzi na oczy oraz jak chronić wzrok?
 • Znamiona na skórze a opalanie

  Twoje zdrowie

  Znamiona na skórze a opalanie

  21.07.2017
  Sezon urlopowy i piękna pogoda latem zachęcają do dłuższego przebywania na świeżym powietrzu i opalania się. Jednak, wobec alarmujących informacji o szkodliwym wpływie słońca na ludzki organizm, coraz częściej zadajemy sobie pytanie – czy należy się opalać?
 • Nie zachoruj latem

  Twoje zdrowie

  Nie zachoruj latem

  11.07.2017
  Chłodny powiew powietrza z klimatyzacji, orzeźwiające lody czy zimne napoje. Dobro, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić latem, może mieć fatalny wpływ na nasze zdrowie.
 • Bezpieczna kąpiel latem

  Zdrowa żywność

  Bezpieczna kąpiel latem

  10.07.2017
  Lato to czas, w którym najchętniej wypoczywamy nad wodą, korzystając z uroków kąpieli. Przed letnim wypoczynkiem warto dokładnie zapoznać się z zasadami bezpiecznego pływania, aby rozważnie i bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw tej pory roku.
 • Udar cieplny. Leczenie udaru słonecznego

  Twoje zdrowie

  Udar cieplny. Leczenie udaru słonecznego

  07.07.2017
  Wakacje to czas, kiedy chętnie całe dnie spędzamy na świeżym powietrzu i korzystamy z kąpieli słonecznych. Łatwo jednak doprowadzić do przegrzania głowy i karku, a tym samym narazić się na udar cieplny. Może on też powstać podczas przebywania w dusznej, wilgotnej i gorącej atmosferze lub przy nadmiernym wysiłku fizycznym. Przed przegrzaniami należy szczególnie chronić dzieci i osoby starsze.
 • Dieta na ochronę skóry przed słońcem

  Dieta i odchudzanie

  Dieta na ochronę skóry przed słońcem

  06.07.2017
  Moda na aktywny tryb życia, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, uprawianie sportów czy po prostu wypoczynek na łonie natury, prócz przyjemności, niosą ze sobą pewne zagrożenia. Jednym z nich jest nadmierna ekspozycja na światło słoneczne. Na szczęście można się przed nią chronić i to nie tylko za pomocą kremów z filtrem. Tradycyjną fotoprotekcję doskonale uzupełniają liczne składniki diety, jak...
 • Zioła na serce, wzdęcia, trądzik, cholesterol

  Zdrowa żywność

  Zioła na serce, wzdęcia, trądzik, cholesterol

  03.07.2017
  Zioła traktujemy jako domowe sposoby na różne dolegliwości, jednak od wieków wykorzystywane są nie tylko w medycynie ludowej, ale i klasycznej, jako składnik wielu farmaceutyków. Na wiele dolegliwości są równie skuteczne jak preparaty syntetyczne, a nie powodują tylu skutków ubocznych.
 • Sieć na raka. Internauci szukają lekarstwa na raka

  Nowotwory

  Sieć na raka. Internauci szukają lekarstwa na raka

  03.07.2017
  Cancer Research UK uruchomił pierwszą w historii interaktywną stronę internetową (www.clicktocure.net, czyli „kliknij, aby wyleczyć”), dzięki której każdy użytkownik internetu może wziąć udział w poszukiwaniu lekarstwa na raka. Rola zwykłych obywateli w tym procesie polega na pomocy naukowcom w analizie dużej ilości danych. Stało się to możliwe dzięki nowoczesnej platformie, zwanej Cell Slider.
 • Jak ustrzec się przed biegunką w podróży

  Twoje zdrowie

  Jak ustrzec się przed biegunką w podróży

  01.07.2017
  Najczęstszy problem medyczny turystów to biegunka podróżnych. Przypadłość ta, znana na świecie pod wieloma potocznymi określeniami, w Egipcie – „klątwa faraona”, w Meksyku i Ameryce Łacińskiej – „galop gringo”, w Indiach – „Delhi belly”, w Turcji – „zemsta sułtana”, jest zawsze nieprzyjemna. Nawet łagodna uprzykrza wymarzony wyjazd, dlatego warto wiedzieć, jak się przed nią chronić.
 • Motywacja do zmiany

  Psyche

  Motywacja do zmiany

  01.07.2017
  Każda zmiana, której dokonujemy w życiu, choćby najmniejsza, jak na przykład zmiana nawyków związanych z codziennym funkcjonowaniem, to proces stopniowy, którego realizacja wymaga czasu. Człowiek przechodzi przez kilka etapów zmian, zanim jest w stanie na dobre zmienić swoje zachowanie. Dzięki wiedzy na temat wyzwań i przeszkód na tej drodze, możemy skuteczniej wspierać najbliższe nam osoby na...
 • Wiśnia - właściwości lecznicze wiśni

  Zdrowa żywność

  Wiśnia - właściwości lecznicze wiśni

  30.06.2017
  Wiśnia to niewielki owoc pestkowy, który należy do tej samej rodziny różowatych co morele, brzoskwinie i śliwki. Rozróżnić można dwa typy wiśni: słodkie i kwaśne. Ich ojczyzną jest Europa i zachodnia Azja. Swoją angielską nazwę cherry wiśnia zawdzięcza starożytnemu tureckiemu miastu Cerasus. Pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą sprzed ponad 300 lat p.n.e., kiedy to została opisana przez greckiego...