• Kalendarz pylenia - jak uniknąć alergii z kalendarzem alergika?

  Twoje zdrowie

  Kalendarz pylenia - jak uniknąć alergii z kalendarzem alergika?

  15.06.2017
  Kalendarz pylenia powinien stanowić niezbędnik każdego alergika. Alergia doczekała się miana choroby cywilizacyjnej. W ostatnich latach liczba osób cierpiących na powodowane nią dolegliwości znacznie wzrosła, co wiąże się z postępem technologicznym, za którym idzie zanieczyszczenie środowiska.
 • Bezpieczny tatuaż

  Uroda

  Bezpieczny tatuaż

  08.06.2017
  Perspektywa zbliżającego się lata, które coraz bardziej czuć w powietrzu, skłania do śmielszego odsłaniania ciała, a często do jego ozdabiania. Coraz więcej osób decyduje się na tatuaż i najczęściej wykonuje go właśnie w sezonie wiosenno-letnim. Upiększanie ciała powinno jednak przede wszystkim iść w parze z troską o dobrą kondycję skóry. Wiosna to czas, kiedy należy ją przygotować do lata,...
 • Przygotowanie do podróży. Nim ruszysz w drogę…

  Aktywność fizyczna

  Przygotowanie do podróży. Nim ruszysz w drogę…

  07.06.2017
  Przygotowanie pasażerów i samochodu do wakacyjnej podróży powinno być szczególnie staranne. Od tego zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także spokój wypoczynku.
 • Bilans zdrowia dziecka

  Ciąża i dziecko

  Bilans zdrowia dziecka - informacje ogólne

  07.06.2017
  Bilans zdrowia dziecka to profilaktyczne, rutynowe, okresowo przeprowadzane badania zdrowotne. Są obowiązkowe i przeprowadza je lekarz rodzinny lub pediatra.
 • Leczenie alergii - jak rozpoznać i leczyć reakcje alergiczne?

  Twoje zdrowie

  Leczenie alergii - jak rozpoznać i leczyć reakcje alergiczne?

  01.06.2017
  Każdego człowieka przynajmniej raz w życiu spotyka reakcja alergiczna. Co czwarty dorosły obywatel Europy oraz co trzecie dziecko mają cechy uczulenia. Szacuje się, że aż 40% gospodarstw domowych w Polsce boryka się z astmą lub innym schorzeniem alergicznym. Symptomy alergii są odczuwalne przez całe życie, znacznie obniżając jego jakość, dlatego wszystkie alergie powinno się uznawać za choroby...
 • Podróże małe i duże. Szczepienia przed urlopem

  Aktywność fizyczna

  Podróże małe i duże. Szczepienia przed urlopem

  01.06.2017
  Wybierasz się na upragnione wakacje? Nie pozwól, żeby choroba przeszkodziła ci w wypoczynku. Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie do wyjazdu, które zapewni bezpieczeństwo i komfort podróży, jak również pozwoli zminimalizować ryzyko komplikacji zdrowotnych. Przywieź z podróży tylko dobre wspomnienia.
 • Grillowanie - uczta w otwartej przestrzeni

  Zdrowa żywność

  Grillowanie - uczta w otwartej przestrzeni

  03.05.2017
  Grill pozwala wyczarować kulinarne cuda, dogodzić wszystkim gustom – zarówno mięsożercom, jak i wegetarianom, ale warto pamiętać o pewnych zasadach, by, oprócz niewątpliwej przyjemności z miło spędzonego czasu z przyjaciółmi i uczty dla podniebienia, nie przyczynił się on do kłopotów ze zdrowiem.
 • Cukrzyca – epidemia XXI wieku

  Twoje zdrowie

  Cukrzyca – epidemia XXI wieku

  03.05.2017
  Aktualnie w Polsce około 3 miliony osób chorują na cukrzycę. Liczba chorych szybko rośnie, mówi się już nawet o niezakaźnej epidemii cukrzycy. W 90% jest to cukrzyca typu 2. Gwałtowny wzrost zachorowań na cukrzycę wiąże się z niekorzystnymi następstwami rozwoju naszej cywilizacji – życiem w pośpiechu, złym odżywianiem oraz zmniejszeniem aktywności fizycznej.
 • Uwaga na słońce!

  Twoje zdrowie

  Uwaga na słońce!

  30.03.2017
  Każdy z nas zdecydowanie lepiej się czuje i wygląda, gdy za oknem świeci słońce. To jasne! Niestety, nie tak samo jasne, jak fakt, że te uwielbiane przez nas promienie wiosennego ciepła niezbyt korzystnie wpływają na nasz płaszcz ochronny, jakim jest skóra. W jaki sposób cieszyć się słońcem wiosną i nie mieć z tego powodu skórnych nieprzyjemności?
 • Przesilenie wiosenne - dlaczego wiosną brakuje nam energii?

  Twoje zdrowie

  Przesilenie wiosenne - dlaczego wiosną brakuje nam energii?

  01.03.2017
  Wiosna to czas, kiedy cała natura budzi się do życia. I my również chcielibyśmy się obudzić, jednak nasze ciało – akurat o tej porze roku – bardzo często odmawia nam posłuszeństwa. Gdy tuż po zimie pacjenci w aptece zaczynają narzekać na zmęczenie, osłabienie, senność, brak energii, apatię czy bóle głowy, wiadomo, że właśnie nadeszło wiosenne przesilenie.
 • Afty, pleśniawki, zajady to nie to samo!

  Twoje zdrowie

  Afty, pleśniawki, zajady to nie to samo!

  01.02.2017
  Afty i pleśniawki są częstymi schorzeniami jamy ustnej. Małe punkty usytuowane na błonie śluzowej, skutecznie zatruwają życie. Mogą powodować dyskomfort nawet podczas mówienia, nie mówiąc już o pozbawianiu przyjemności jedzenia nie tylko ulubionych potraw, ale i jakichkolwiek posiłków.