• Przeziębienie czy grypa? [WIDEO]

  Przeziębienie czy grypa? [WIDEO]

  Grypa i przeziębienie na pierwszy rzut oka wydają się do siebie podobne. Czym się różnią?
 • Gorączka u dziecka, gorączka u niemowlaka

  Gorączka u dziecka, gorączka u niemowlaka

  Gorączka to jeden z pierwszych objawów infekcji. Jak zbić gorączkę i czy jest niebezpieczna? Jak walczyć z gorączką u dzieci? Czym różni się gorączka i stan podgorączkowy? Sprawdź, co oznacza podwyższona temperatura ciała i jakie są na nią sposoby.
 • Sposoby na grypę i przeziębienie. Co powoduje infekcje?

  Sposoby na grypę i przeziębienie. Co powoduje infekcje?

  Każdy z nas w ciągu roku kilkakrotnie boryka się z bólem gardła, katarem i kaszlem. Dolegliwości mają charakter ostry i zazwyczaj trwają kilka dni, ale negatywnie wpływają na nasze funkcjonowanie. Co powoduje te choroby? Jak można się przed nimi chronić?
 • Fakty i mity na temat grypy i przeziębienia

  Fakty i mity na temat grypy i przeziębienia

  Przedstawiamy fakty i mity na temat grypy. Kiedy dopada nas gorączka, katar czy kaszel, pędzimy do apteki, z której wracamy z reklamówką specyfików o nie zawsze udowodnionej skuteczności. Mylimy grypę z przeziębieniem albo źle zabieramy się za leczenie grypy. W ten sposób często tracimy czas i wyrzucamy w błoto pieniądze. Zamiast bezkrytycznie wierzyć reklamowym sloganom, lepiej skorzystać z porady...
 • Czy kobieta w ciąży może zaszczepić się przeciwko grypie? [WIDEO]

  Czy kobieta w ciąży może zaszczepić się przeciwko grypie? [WIDEO]

  Mitem jest, że będąc w ciąży kobiety powinny unikać szczepienia przeciwko grypie. W opinii lekarzy jest dokładnie przeciwnie. Szczepionka jest starannie przebadana i bezpieczna. Jej celem jest ochrona szczepionej osoby przed zachorowaniem na grypę.
 • Obroń się przed grypą!

  Obroń się przed grypą!

  Każdego roku w Polsce rejestruje się od kilkuset tysięcy do kilku milionów zachorowań na grypę. Zbagatelizowana, może nieść za sobą niebezpieczne konsekwencje, a nawet przyczynić się do śmierci. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania zachorowaniom na grypę są szczepienia ochronne. Warto pomyśleć o nich już teraz.