Ćwiczenia w domu dla osób wykonujących pracę siedzącą

Podczas epidemii COVID-19 wiele osób pozostało w domu. Po tym jak rząd ogłosił stan epidemii i ograniczenia w przemieszczaniu się, możliwości uprawiania ulubionych aktywności jeszcze bardziej się zmniejszyły. Do tego, wiele osób pracuje zdalnie i często jest to praca przy komputerze, w wymuszonej pozycji przez wiele godzin. Przygotowaliśmy zestaw ćwiczeń dla osób wykonujących pracę siedzącą, które można zrobić samemu w domu.
Koronawirus. Ćwiczenia w domu dla wykonujących pracę siedzącą

Izolacja w domu podczas epidemii koronawirusa może być trudna nie tylko dla naszej psychiki, ale także dla organizmu. Wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie zarówno na odporność, jak i na nasz nastrój. Jak mamy to zrobić, gdy siedzimy podczas pracy zdalnej pół dnia za biurkiem?

Koronawirus ćwiczenia w domu dla sportowców

Bez względu na to, czy na co dzień chodziłeś na siłownię, czy trenowałeś do maratonu, teraz powinieneś nieco zmienić swoje nawyki. Można wprawdzie wyjść pobiegać albo pojeździć na rowerze (pod warunkiem, że jest to indywidualny sport z zachowaniem odpowiedniego dystansu od innych osób), warto jednak nauczyć się kilku ćwiczeń, które możemy zrobić w domu.

Jak ćwiczyć w domu, jeśli ma się pracę siedzącą?

Koronawirus ćwiczenia w domu dla amatorów

Ćwiczenia do wykonania w domu są propozycją także dla tych, którzy wcześniej nie uprawiali żadnego sportu, a ich aktywność ograniczała się do spacerów bądź wyjścia do pracy. W czasie epidemii nowego koronawirusa powinniśmy szczególnie dbać o siebie i nie zapominać o aktywności fizycznej.

Ćwiczenia w domu dla wykonujących pracę siedzącą. Pobierz plik PDF >>

Koronawirus jak ćwiczyć w domu

Zestaw ćwiczeń dla osób wykonujących pracę siedzącą nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Nie potrzebujesz kupować maty ani żadnego sprzętu. Do ćwiczeń wykorzystasz to, co masz w zasięgu ręki: krzesło, ścianę, siłę własnych mięśni.

Więcej informacji o koronawirusie, aktualne wytyczne: 

SARS-CoV-2 jest nowym koronawirusem, którego dopiero poznajemy, dlatego codziennie pojawiają się nowe doniesienia naukowców, klinicystów i instytucji państwowych. Dokładamy wszelkich starań, by monitorować te informacje i aktualizować możliwie sprawnie zamieszczane treści.
Prezentowanych informacji o charakterze medycznym nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz indywidualnie, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję w porozumieniu z pacjentem. W przypadku chęci realizacji badań nieobjętych wskazaniami lekarskimi, pacjent ma możliwość ich odpłatnego wykonania.
Data dodania 27.03.2020
Data ostatniej aktualizacji 29.12.2021