Rehasport

Rehasport Clinic to lider rozwiązań ortopedii i medycyny sportowej na polskim rynku, posiadający swoje centa regionalne w Poznaniu, Gdańsku i Koninie, a także sieć licencjonowanych ośrodków rehabilitacyjnych w całej Polsce.

Zatrudnia ponad 130 lekarzy i 150 fizjoterapeutów, przeprowadzających rocznie blisko 2 tys. wysoce zaawansowanych operacji ortopedycznych. Rehasport może się pochwalić opieką nad takimi gwiazdami sportu jak Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Agnieszka Radwańska, Tomasz Majewski czy Mateusz Kusznierewicz.

Podstawowe kompetencje Rehasport Clinic to ortopedia, rehabilitacja i medycyna sportowa.

Celem działań Rehasport Clinic jest skupienie się na pełnym zdrowiu pacjenta, a podstawą efektywnego leczenia w placówkach sieci jest zespół specjalistów, poświęconych misji pomagania ludziom w potrzebie.

Rehasport Clinic to pierwszy w historii i jedyny polski ośrodek, który znalazł się w światowej elicie placówek medycznych FIFA zajmujących się leczeniem narządu ruchu - otrzymał akredytację FIFA Medical Centre of Excellence. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) do tego momentu przyznała zaledwie 41 tego typu wyróżnień, w zdecydowanej większości szpitalom klinicznym o światowej renomie.

Rehasport Clinic posiada również akredytację, znanego i cenionego w świecie olimpijskim Australijskiego Instytutu Sportu na leczenie reprezentantów tego kraju przebywających w Europie. Pod kontrolą specjalistów z Rehasport Clinic znajdowało się (bądź nadal znajduje) wielu utytułowanych sportowców, z medalistami mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich na czele. Pomoc medyczną otrzymali tu m.in. Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Agnieszka Radwańska, Mateusz Kusznierewicz czy Tomasz Majewski. Klinika jest oficjalnym partnerem medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Polskiego Związku Żeglarskiego, ma w swojej opiece także kilkadziesiąt klubów sportowych z całej Polski, w tym kilka tysięcy dzieci. Lekarze oraz fizjoterapeuci Rehasport Clinic opiekowali się polskimi sportowcami m.in. podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, Londynie i Soczi.

Najważniejsze fakty związane z Rehasport

  • jedyne polskie centrum włączone do elitarnego grona placówek medycznych FIFA, liczącego jedynie 40 placówek, mających status „FIFA Medical Centre of Excellence”
  • akredytacja renomowanego i cenionego australijskiego Instytutu Sportów Olimpijskich, dla celów opieki nad sportowcami rezydującymi w Europie
  • Rehasport jest oficjalnym partnerem medycznym wielu klubów i organizacji sportowych, między innymi Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Polskiego Związku Żeglarskiego. Specjaliści z Kliniki Rehasport opiekują się między innymi sześcioma złotymi medalistami olimpijskimi i wieloma uczestnikami Mistrzostw Europy i Świata
  • Rehasport utworzył wiodące w Polsce centrum opieki nad ofiarami wypadków samochodowych; dzięki specjalistycznym programom zapewnili wielu poszkodowanym powrót do pełnego zdrowia fizycznego i sprawności życiowej.