Drużyna

Ewelina Matyjaszczyk – Kapitan drużyny w trzeciej edycji rajdu.
Z uśmiechem i kobiecą wdzięcznością, trzyma w garści całe przedsięwzięcie, ale kiedy trzeba potrafi tupnąć swoją wysportowaną nóżką. Ładuje baterie pokonując kolejne kilometry na swej czarno-pomarańczowej strzale. Ponownie zdecydowała się na udział w rajdzie by po raz kolejny pokazać światu, że chcieć to móc! Wyznając zasadę, że regeneracja jest niezwykle istotną częścią treningu – w wolnym czasie pokonuje już trochę krótsze dystanse. Biegiem.

Agnieszka Molga – W barwach Fundacji Medicover jedzie po raz drugi. Jak każdy z uczestników, kocha swój rower. Rajd to dla niej wyjątkowa przygoda, podczas której grupa 14 różnych charakterów, mających zupełnie różne motywacje, razem realizuje wspólny cel. Grupa nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile, najpierw dlatego, że nie może, bo jedzie, a później dlatego, że nie może, bo się regeneruje, liczy się tylko trasa.

Anna Szczepańska – Jedni biorą udział w rajdzie dla sprawdzenia swojej kondycji, inni chcą zwiedzić kawał Polski w doborowym towarzystwie. Podjęła się tego wyzwania, żeby przełamać pewną wstydliwą passę… Otóż przedstawiamy Wam Mistrzynię gubienia się. Nieważne czy to bieżnia stadionu, czy Bieg Dookoła ZOO. Nie ma takiej pętli, której ona nie „odpętli” :) Czy jej się uda? Czy dojedzie Od Tatr po Bałtyk nie zwiedziwszy po drodze Azji? Śledźcie nas na GPS live.

Arkadiusz Kantecki – Zeszłoroczny jak i tegoroczny uczestnik rajdu. Postanowił wziąć udział w III edycji, ponieważ chce sprawdzić czy poprzedni rajd nie był snem. Uwielbia pedałować na spinningu w klubowych salach oraz w terenie na dwóch kółkach. Od niedawna zapaleniec Cross Fit–uwielbia ten sport za różnorodność, za ból w trakcie jak i po treningu, za to że zamienia „niemożliwe” na „dam radę”. W wolnych chwilach fotografuje przyrodę, a urlopowo kroczy przed siebie po górskich szlakach.

Bartek Pruk – weteran rajdów rowerowych od Tatr po Bałtyk. Jako, że trasę rajdu poznał już na wylot trzeba ją było zmienić by się nie nudził. Jak się czegoś podejmuje daje z siebie 100%, co udowadniał podczas poprzednich edycji zawsze wskazując Drużynie, który sklep jest jeszcze otwarty (niezależnie od pory). Jako, że do osiągania sukcesów potrzebny jest mu poklask i uznanie innych wspierajcie go od czasu do czasu jakimś motywującym SMS.

Kamila Szarejko – Nie cierpi stać w korkach, więc zamieniła cztery kółka na dwukołowego rumaka… I nagle się okazało, że pokochali się od pierwszego km… „Jak kochać to księcia, jak kraść to miliony”, jak jechać na wycieczkę to 1000 km przez Polskę z idealną ekipą :)
Keep it sweet and simple. Swój przejazd postanowiła dedykować fantastycznej młodzieży z Programu PoZdro! Fundacji Medicover, chcąc wzmacniać w nich poczucie, że „chcieć to móc”.

Krystian Kasprzak – uczestnik pierwszej edycji rajdu, który rozpoczął pasmo wielu krótszych, jak i dłuższych wypraw rowerowych (z zachodu na wschód wybrzeżem Polski). Krystian po wielu godzinach spędzonych na analizowaniu, projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań dla pacjentów Medicover, relaksuje się na treningach grupy zapaleńców rowerowych, którzy przede wszystkim są wspaniałymi osobami i przyjaciółmi. Najnowszym wyzwaniem są biegi… biegi z Medicover Runners, bo samotne biegi są nudne :)

Maciej Łabuda – W myśl zasady „szosa jest kobietą” Maciej i rower to jedność. Fascynacja kolarstwem szosowym to dla niego codzienność i sens życia. Na tym niewinnym na pozór urządzeniu, przemierza setki kilometrów, aby z satysfakcją i dumą, móc wracać do domu i szykować się do kolejnych wypraw.

Maciej Mikołajczyk – W myśl domeny „sława to kapryśna przyjaciółka”, Maciek stara się brać udział w sportowych eventach Medicover aby nigdy mu jej nie zabrakło. Po sztafecie maratonu Ekiden, przyszedł czas na kolejne wyzwanie…

Piotr "Pedro" M. - Drugi raz na trasie w szczytnym celu pod banderą Fundacji Medicover. Entuzjasta rowerowy i współtwórca toru 4cross "MT Kazura" oraz nosiciel "cyklozy". Pasjonat motorsportu i żeglarstwa morskiego. W pracy administruje i projektuje. Żyję aktywnie wyznając zasadę: pracuj ciężko w ciszy - niech sukces zrobi hałas. Jego motto: "przygoda przygoda, bo każdej chwili szkoda".

Piotr Szmyt - trener ekipy Medicover.
Już trzeci rok razem z Medicover przygotowujemy się do rajdu Razem przeciwko cukrzycy typu 2. Od samego początku wiele nas łączy, trochę różni, lecz za każdym razem spaja nas i cementuje nie znająca kompromisów integracja, budowana na trasie rajdu, będącego prawdziwą kuźnią charakterów.

Przemysław Mazur - Debiutant rajdu od Tatr po Bałtyk. Pomijając fakt, że będzie to fantastyczna przygoda oraz wielkie wyzwanie, chce wrócić do dawnej formy kiedy to biegał za piłką i mijał obrońców jak pachołki na treningu. Prywatnie projektant interface’ów użytkownika i zapalony kibic FC Barcelony. Jego motto: "Co mnie nie zabije to mnie wzmocni".

Robert Kakietek - Uczestnik i miłośnik wszelakich imprez sportowych, w których nie rywalizacja sportowa jest czymś najważniejszym, a poszukiwanie przygody i przyjaźni. Prawdziwy przyjaciel dla wszystkich, z otwartym sercem dla muzyki i serdeczności. Jeśli jest niewyspany to tylko dlatego, że z rowerem i gitarą śpi się trochę niewygodnie, a muzyka którą ukochał sprawia, że drzwi jego pięknego świata zawsze są otwarte. Jego motto: „Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza i szum opony na asfalcie”.

Tomasz Patoka - Z domu nie wychodzi bez roweru. To jego sposób na życie i wielka miłość. Interesuje go każda dyscyplina sportowa, w której potrzebne są „dwa kółka”. Kiedy nie jeździ spędza każdą wolną chwilę na dłubaniu i składaniu rowerów. Kiedy zasypia, śni o wielkich rowerowych podróżach.